НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ “НАГРАШ”
Народний аматорський ансамбль «Награш» створений 1972 року і донині є одним з найкращих колективів Волинського краю. Яскраві та барвисті костюми, відтворюють святкове вбрання, яке колись було розповсюджене на Волині. Музиканти грають на українських народних інструментах. Колектив є учасником багатьох загальноміських заходів, обласних фестивалів та конкурсів.
Міжнародне визнання ансамбль „Награш” отримав на фестивалях фольклору в Югославії, Італії, Нідерландах, Польщі, Греції, Німеччині.
Ансамбль брав участь у звіті Волинської області в місті Києві, присвяченому 10-й річниці Незалежності України.
Керівник ансамблю – Віталій Зіньчук.
ТВОРЧИЙ ЕСТРАДНИЙ ВОКАЛЬНИЙ КОЛЕКТИВ “КОЛОРИТ”
Творчий естрадний вокальний колектив «Колорит» був заснований в жовтні 2017 року.
Очолила колектив відома в місті і районі молода , талановита спеціаліст Михалевич Ірина Олегівна. Завдяки професійним здібностям керівника Ірини Олегівни , було вдало і професійно підібрано вокальний склад учасників колективу. Протягом періоду роботи склад колективу змінювався і поповнювався новими талановитими учасниками.
Учасники «Колориту» це працівники з сільських клубів та будинків культури , художні керівники, та талановиті аматори і любителі співу з міста , які не працюють в закладах культури. Вік учасників від 25 до 40 років. Кількісний склад нараховує 8 учасників.
Ансамбль є істинним носієм найкращих традицій колективного співу з його мелодійним різноголоссям. Продовжує вражати своєю творчою самобутністю, оригінальним звучанням. Пісні виконуються , як під супровід естрадних фонограм(мінус) , так і під акомпанемент акустичної гітари, баяна, а також виконуються акапельно. Враховуючи невелику кількість учасників ,колектив звучить гармонійно, ансамблево , динамічно, кожен учасник може бути і як соліст.
Репетиції колективу проходять регулярно два рази на тиждень в вівторок і п»ятницю з 17.30.год. до 19.00 год. в приміщенні КЗ«Ковельський народний дім «Просвіта».
Репертуар «Колориту» складається з українських народних пісень, творів українських композиторів, української пісенної класики, а також творів місцевих авторів. Значне місце в репертуарі ансамблю займають пісні які народжені були в колективі. Керівником Іриною Олегівною постійно проводиться грамотна творча робота над вокально-культурною ансамблевістю, диханням та сценічною культурою.
Творча біографія, хоча і молодого вокального ансамблю, дуже багата. Традиційними є виїзди з концертами в сільські заклади культури району, інші міста області. Він не змінний гість в організаціях, підприємствах міста, є постійним учасником обласних, та районних фестивалів і конкурсів. Колектив має багато прихильників і є окрасою багатьох міських та обласних заходів, має своїх шанувальників ,яких радує своїми виступами.
«Колорит» дуже зворушливо виконує пісні про АТО, Небесну сотню, наших козаків, пісні про хліборобів, про маму, Україну, про захисників нашої рідної землі сьогодні на сході України. А також є і жартівливі пісні, пісні про кохання, журбу та інші.
За невеликий час в творчому доробку хорового колективу зібралось більше 30 пісень.
Прагнення і вміння всіх без винятку учасників цього відомого колективу узгоджувати свою творчість зі співочими традиціями українського народу, незгасиме бажання служити йому своїм мистецтвом створює «Колориту» добру славу, не дозволяє зупинятись на досягнутому, допомагає підкоряти все нові й нові мистецькі вершини, є прикладом для молодших поколінь вокалістів.
НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ КАМЕРНИЙ ОРКЕСТР “КВІНТА”
Камерний оркестр «Квінта» створено в 2004 році на базі ансамблю скрипалів учнів та викладачів Ковельської школи мистецтв під керівництвом завідуючої струнно-смичкового відділом Тетяни Корнєвої.
Керівнику вдалося згуртувати навколо себе колектив однодумців, основним завданням є популяризація і розвиток жанру оркестрової музики серед молоді, виховання художнього смаку у підростаючого покоління, вдосконалення професійної підготовки музикантів.
В репертуарі колективу понад 40 популярних класичних, сучасних та джазових творів (А. Вівальді, Д. Качіні, Т. Альбіноні, Д. Гершвін, В. Івасюк, І. Корнелюк, М. Скорик, І. Стравінський, В. Лич, Р. Паулс, А. Екімян та інші).
В 2010 році колектив при фінансовій підтримці Станіслава Предко записав перший диск. На II Всеукраїнському відкритому фестивалі-конкурсі оркестрів, інструментальних ансамблів і мажореток «Яскрава симфонія Прикарпаття – 2015р.» (м. Трускавець), оркестр виборов II місце і отримав Диплом лауреата II ступеня. Звання “народний аматорський” присвоєно в 2018 році.
НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ФОЛЬКЛОРНИЙ ГУРТ “НАМИСТО”
Народний аматорський фольклорний гурт «Намисто» створений у 2009 році, керівник Наталія Гончар.
Колектив є незмінним учасником мистецьких заходів у Ковелі, міжнародних, обласних конкурсів та фестивалів. Дзвінкий спів ,яскраві традиційні костюми, зібрані з різних регіонів рідного краю, наслідування і сценічне втілення народних пісенних традицій – все це надає гурту неповторного самобутнього колориту, справляє незабутнє враження на справжніх поціновувачів фольклору.
«Намисто» має дуже великий запас творчої енергії, що дає натхнення творити, працювати, віддаючи вогонь свого серця людям. Учасниці гурту збирають, відтворюють і передають глядачеві старовинну українську пісню. Вони намагаються почути і передати душу народної пісні, яка звучала багато років тому, донести людям важливості споконвічних родинних цінностей.
Цінністю колективу є їх репертуар – українські фольклорні пісні, записані на теренах Волині. У гурті співають дівчата різного віку і різних професій, але всіх їх об’єднує одне – любов до старовинної української пісні. «Намисто» поєднало рідкісні за красою голоси вродливих волинянок. І хоча вони не усі професійно навчалися музиці, їх неповторний стиль виконання, що є яскравим підтвердженням талановитості, неодноразово високо оцінювався на концертах та фестивалях не лише журі, але й вдячними слухачами.
За роки активної творчої роботи фольклорний гурт був учасником численних міських заходів, концертів, урочистих подій, також брало участь у різноманітних фестивалях та конкурсах: фестиваль весільних обрядів -(Голобська ОТГ,2018 р.),етнофестиваль «На гостини до Лесі»( Скулин, урочище Нечимне,2019 р.),здобули Гран-прі обласного дистанційного різдвяного конкурсу «Три празники в гості»(2021 р.).
Намистинки неодноразово побували з концертами і за кордоном-Вальсроде (Німеччина, 2018 р. ), міжнародний фестиваль народної музики (Польща, м.Легіоново 2019 р.),фестиваль «Зустріч літа» (Польща,м.Бабошево,2019 р.)
Фольклорний гурт «Намисто» продовжує плідно відшуковувати та розвивати народні традиції, та прищеплювати людям важливості споконвічних родинних цінностей.
НАРОДНА САМОДІЯЛЬНА АКАДЕМІЧНА ХОРОВА КАПЕЛА
Колектив був створений у 1960 році на базі хору медичних працівників міста. У 1980 року капелі було присвоєно звання “Народна самодіяльна академічна хорова капела”.
Репертуар капели різноплановий та різножанровий: це і твори композиторів-класиків, і обробки українських народних пісень,, духовні твори, колядки та щедрівки. Народна аматорська хорова капела гідно презентувала свою майстерність у міжнародних фестивалях- конкурсах Польщі та Греції. Колектив є постійним учасником культурно – мистецьких заходів міста.
Керівник – диригент-хормейстер Поліна Панюс. Концертмейстер – Валентина Скрипіна.
НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ МУНІЦИПАЛЬНИЙ ДУХОВИЙ ОРКЕСТР
У 1946 році на базі кінотеатр ім. Щорса був створений аматорський естрадний оркестр, за заслуги у розвитку художньої самодіяльності і високу виконавську майстерність оркестр був удостоєний почесного звання «Народний». За підтримки місцевої влади у 2011 році, естрадний оркестр був реорганізований в муніципальний естрадно-духовий оркестр.
Його керівник – Василь Марцинковський – музикант з багаторічним досвідом роботи. Саме він працює над різноманіттям та багатогранністю репертуару, адже в творчому доробку колективу – твори різних епох, форм і жанрів, весь спектр духової музики.
До складу муніципального естрадно-духового оркестру входять 20 представників найрізноманітніших професій, яких об’єднує любов до мистецтва, бажання бути корисними суспільству. Вони – найактивніші учасники культурно-митецьких заходів не лише міста, а й району.
У репертуарі колективу представлені твори різних епох, форм і жанрів, весь спектр духової музики: церемоніальна (гімн України), марші, класичні твори всесвітньо відомих композиторів, вальси та сучасні твори українських композиторів.
Духовий оркестр складається з духових та ударних інструментів. В його основі – корнети, альти, тенори, баритони, баси, труби, валторни, тромбони, флейти, кларнети, а також ударні музичні інструменти – барабани і тарілки, що дають оркестру ритмічну основу.
Ковельчани та гості міста уже не раз переконалися у виконавській майстерності колективу, мали змогу почути кращі зразки світової класичної та української музичної спадщини. Колектив оркестру удостоєний звання «народний».
Завдяки наполегливій творчій праці оркестр набрав значних висот професійного виконання, й сьогодні колективу доступні складні партитури. Репертуарний спектр виконуваних творів надзвичайно багатий: від обробок народних мелодій та стройових маршів до стрілецьких і козацьких творів, а також до джазових композицій. Оркестр постійно працює над творами класиків української та світової музики. Звучання цих творів вирізняється ідеальним строєм та злагодженістю, м’якістю звучання, глибоким проникненням у відтворенні художніх образів, що вимагає високого рівня виконання та досконалого володіння музичним інструментом кожного виконавця.
ЗРАЗКОВИЙ АМАТОРСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ КОЛЕКТИВ НАРОДНОГО ТАНЦЮ “ДЗВІНОЧОК”
Потужно і творчо працює зразковий аматорський дитячий колектив народного танцю «Дзвіночок», який був заснований 2003 року. В колективі займається понад 80 дітей віком від 5-ти до 15-ти років. Робота в колективі спрямована на розвиток і формування естетичного ставлення до мистецтва, краси рухів, творчої активності дітей. Ансамбль вирізняє оригінальність підбору хореографічного матеріалу та сценічного вбрання. Візитівкою колективу є природній артистизм, а безпосередність та щирість дітей. Також колектив є учасником багатьох конкурсів і фестивалів, діти власним прикладом показують яким має бути юний українець. Про це свідчить їх активна участь в численних благодійних концертах, патріотичних акціях і флешмобах.
Керівник – Інна Темрук.
ГУРТ РОДИНОНЬКА
Гурт «Родинонька» був створений у 2007 року з метою популяризації української народної пісні. Колектив дарує слухачам пісенні скарби рідної землі. У репертуарі твори ліричного та жартівливого характеру.
Гурт є активним учасником міських культурно-мистецьких заходів у місті, приймає участь в обласних фестивалях таких як «Берегиня», « Осінні барви Торчина»,етнофестивалі «Гуртом ниву зажнемо» та є бажаним гостем у Польщі на Святі Боцяна, фестивалі колядок та щедрівок, Родинному святі та Дожинках.
Керівник – Поліна Панюс, акомпаніатор –Юрій Мержвинський.
ФОЛЬКЛОРНИЙ ГУРТ «ГОРЛИЦЯ» с. ДОРОТИЩЕ.
Заснований в 2015 році, цей колектив налічує 15 людей, та є активним учасником всіх заходів, що проводяться в будинку культури, а також в міжрайонному етнофестивалі «Гуртом ниву зажнемо», етнофестивалі «На гостину до Лесі», “З народних джерел”, «Мистецтво об’єднує» ( смт.Турійськ) В обласних фестивалях «Волинський коровай сузір’я», що проходить в Володимир-Волинську, «Осінні барви Торчина», обласному святі «Лісова пісня». Керівник Галина Приступа.
НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ “ЛІСОВА ПІСНЯ”.
Ансамбль був створений 1972 року. Високе звання „народний аматорський” отримав у 1974 році. Колектив налічує понад 50 учасників. В програмі ансамблю – обробки народних пісень, хорові твори українських композиторів, вокально-хореографічні та окремі танцювальні композиції. Колектив активно виступає з концертами не лише в Україні, а й за її межами. Гостинно приймали ансамбль на фестивалях та конкурсах у Росії, Білорусі, Республіці Польща, Югославії, Угорщині та Німеччині. Керівник хору – Світлана Труш, керівник оркестру – Олексій Кіпень, балетмейстер – Інна Темрук.
КОВЕЛЬСЬКИЙ АМАТОРСЬКИЙ ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНИЙ ТЕАТР-СТУДІЯ “10 РЯД 10 МІСЦЕ”.
ЕСТРАДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ «Brass Bаnd Kovel».
Естрадно-інструментальний ансамбль був створений в 2015 році . Це творчий колектив, у центрі інтересів якого є одна спільна для всіх потреба в реалізації свого творчого потенціалу. Сьогодні духовий оркестр налічує 12 учасників, духовно близьких, для яких мистецтво є проявом їхніх творчих здібностей.
Колектив продовжує роботу в напрямку відродження, збагачення національного мистецтва. Систематично поновлюється репертуар творами зарубіжних класиків, волинських композиторів, місцевих самодіяльних авторів. Духовий оркестр демонструє високу виконавську культуру, багату динаміку, чистоту звучання, зрілу технічну вправність.
Творча біографія естрадно-духовий оркестр дуже багата. Традиційними є виїзди з концертами до інших районів. Він не змінний гість в організаціях, підприємствах міста, є постійним учасником заходів нашого міста. Неодноразово був нагороджений грамотами, дипломами та цінними подарунками різних рівнів.
НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ГУРТ “БАРВИ”
Гурт «Барви», який був створений в листопаді 2007 року, веде у нашому місті активну творчу діяльність. Керівник гурту – Олексій Кіпень. Назва колективу невипадкова, адже репертуар різнобарвний та колоритний: від українських народних пісень до сучасних. У виконанні гурту звучать білоруські, польські та німецькі пісні. Мистецький доробок гурту сприяє популяризації та відродженню живого звучання інструментального жанру у поєднанні з вокальним. А також колектив активно працює над розвитком, збереженням, примноженні і пропаганді музичної спадщини нашого краю. Колектив є активним учасником не лише загальноміських заходів, а й фестивалів та концертів, які відбуваються за кордоном. Цьогоріч колектив отримав звання «Народний».
НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ХОР «ВИШИВАНКА”
Хор «Вишиванка» був заснований з ініціативи тодішнього начальника відділу культури Мигулі Андрія Дмитровича в серпні 2006року.
На посаду художнього керівника колективу запросили талановитого і знаного в нашому районі керівника Ольгу Іванівну Корнелюк.
Ольга Іванівна керувала хором протягом 15років. Але через реорганізацію районних рад , працівники культури Ковельського р-ну попали під скорочення і хор «Вишиванка» перейшов на добровільне аматорське існування.
Дякуючи керівнику районної центральної бібліотеки Божик Галині , хору було безкоштовно надано приміщення для проведення репетицій.
І знову з 5 квітня по ініціативі начальника відділу культури і спорту Мигулі А.Д. , хор і керівник були прийняті в «Ковельський народний дім «Просвіта». Керівником хору призначили Корнелюка Олега Дмитровича.
Учасники хору це працівники з сільських клубів та будинків культури , бібліотекарі, художні керівники, та талановиті аматори і любителі хорового співу з міста , які не працюють в закладах культури. Вік учасників від 23 до 60 років. Кількісний склад нараховує 32 учасника.
Репетиції колективу проходять регулярно два рази на тиждень в вівторок і п»ятницю з 10.00год. до 12.00год. в приміщенні комунального закладу «Ковельський народний дім «Просвіта».
В репертуар колективу ввійшли пісні волинських композиторів, невідомих авторів,класичні твори, а також авторські пісні ,які пише Олег Корнелюк. Візитною карткою хору є такі пісні, як: «Вишиванка» ,вокальна композиція «Привітальна», «Ми козацького роду сини»,«Пісня про Волинь», «Скрипка з-за Стоходу», «Пісня про Чорнобиль», «Молитва за мир», «Пара голубів», «Волинь тут народилась Я». В добірці хорового колективу є різножанрові пісні , які виконуються мішаним складом, чоловічим , жіночим, дуетами, тріо, сольні,акапели.
З повагою хор виконує пісні про визвольну боротьбу наших козаків, пісні про хліборобів, про маму, Україну, про сучасні події на майдані та війні на сході країни. Є також і жартівливі пісні, пісні про кохання, журбу та інші.
За невеликий час в творчому доробку хорового колективу зібралось більше 100 пісень. Хор постійно приймає участь у всіх районних та міських культурно-масових заходах. Виступи хору проходять на різних концертних майданчиках, сільських сценах , на імпровізованих вуличних сценах , в полі , на міськрайонних заходах в містах Ковелі , Луцьку, Володимир-Волинському, Горохові, Маневичах, Ратне.
В даному колективі зібрались справжні однодумці і любителі хорового співу, віддані творчі особистості , які щиро дбають про відродження української культури і доносять до кожного слухача частинку своєї душі.
В цьому році колектив «Вишиванка» відзначатиме 15-ти річний ювілей з дня заснування.
Фотографії хору Вишиванка 2021р
ЗРАЗКОВА ДИТЯЧА СТУДІЯ ЕСТРАДНОГО СПІВУ «НАДІЯ»
Студія естрадного співу «Надія» створена 1 травня 1999 року при Ковельському народному домі «Просвіта» під керівництвом Ірини Георгіївни Новожилової. У складі колективу – 40 дітей віком від 5 до 16 років, яких об’єднує любов до пісні.
Учасники студії «Надія» беруть активну участь у святкових концертах, урочистостях з нагоди різноманітних професійних свят. В 2007 році студії було присвоєне звання «зразкова».
Кращі учні студії неодноразово ставали Лауреатами престижних Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів і фестивалів, а також Володарями Гран-прі. Географія цих конкурсів досить обширна – це такі міста, як Львів, Яворів (Львівська обл.), Київ, Кривий Ріг, Тернопіль, Донецьк, Одеса, Херсон, Червоноград, Новояворівськ, Луцьк, Ковель, Володимир-Волинський, Рівне, а також такі країни як Білорусь, Польща, Болгарія , Іспанія, Англія.
НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ “ПРОМІНЬ”
Колектив був заснований у 1969 році. За високий рівень ансамблю у 1974 році було присвоєно почесне звання «Народний аматорський» . Дбайливо відносячись до творчих досягнень минулих років, колектив постійно працює над поповненням свого репертуару. Особливо ним улюблені українські народні пісні. Життєрадісні, патріотичні, ліричні пісні, звучні у виконанні ансамблю, об’єднують почуття і настрій глядачів.
Концертні виступи колективу різнопланові, насичені яскравими номерами, що запам’ятовуються, в яких багато творчих знахідок. Головним завданням колективу є збереження, розвиток і пропаганда пісенної культури і спадщини зразків народної творчості. Керівник вокального ансамблю «Промінь» Олександр Середа постійно працює над підвищенням майстерності виконання.
ФЕДЕРАЦІЯ ВОЛЕЙБОЛУ М.КОВЕЛЯ
Федерація волейболу м. Ковеля створена в березні 2021 року. Очолює федерацію Андріюк Валентин. До складу федерації волейболу входять команди «Локосмотив», «Негабарит-сервіс», ВК «Ковель», «Автомобіліст», жіноча команда «Ковельчанка» та юні вихованці ДЮСШ ім. Евгена Кондратовича. Загалом у Ковелі волейболом займається понад 150 дітей та дорослих.
Вже багато років команда ВК «Ковель» приймає участь в обласній Аматорській лізі . Команда ветеранів «Негабарит-сервіс» уже 10 сезонів приймає участь у Всеукраїнських іграх та Кубках України. В 2020 році команда «Негабарит-сервіс» посіла почесне третє місце у Всеукраїнських ветеранських іграх пам’яті Грека Валентина та Шворака Олександра в якому приймають участь представники Волинської, Рівненської та Львівської області. Ветерани пляжного волейболу: Анатолій Шворак та Олександр Шматюк, ігрова пара Вадим Грек та Андрій Домарецький.
Для занять волейболом в місті є три волейбольних майданчика, що знаходяться на пляжній зоні водосховища та два майданчика на березі р.Турія в с.Зелена. В осінньо-зимовий період заняття проходять в спортивному залі промислово-економічного коледжу ЛНТУ , в спортивному залі ПТУ №5 та в ДЮСШ ім.Є.Кондратовича.
СПОРТИВНИЙ КЛУБ “НАДІЯ”
СК “НАДІЯ” працює в Ковелі з 2011 року. Адреса спортивного клубу м. Ковель, вул. Кияна, 59. В спортивному клубі проходять тренування з Акробатики, Фітнесу, Вільної боротьби. Тренер з Акробатики Олена Симонян 063 215 15 93 . Акробатикою в місті Ковелі займаються з 1986 року, започаткував цей вид спорту в Ковелі Аркадій Симонян. На даний час акробатикою займається 80 дітей, які вже неодноразово ставали призерами всеукраїнських фестивалів. В 2016 році вихованці Олени Симонян прийняли участь в телевізійному шоу “Україна має талант”.
Розклад занять: понеділок 17.00-20.00, вівторок 16.00-18.00, середа 17.00-20.00, четвер 16.00-18.00, п”ятниця 17.00-20.00.
СПОРТИВНА СЕКЦІЯ МС ДЗЮДО, КМС САМБО
Дзюдо, як і будь-який вид спорту, має ряд цікавих особливостей. Дзюдо це не просто боротьба, це філософія, згідно з якою боєць повинен бути наполегливим, мужнім, скромним, поважати інших людей. У дзюдо цінуються найкращі якості людини: ввічливість, сміливість, щирість, рішучість, спостережливість і почуття міри. Займатись дзюдо можна з будь-яким рівнем фізичної підготовки і в будь-якому віці.
Спортивна секція знаходиться в спортивному клубі “АПЕРКОТ” м. Ковель, вул. Незалежності, 15/7 тел. 050 217 40 65, 095 511 94 77
Тренери: Герело Інна, Откаленко Андрій, Мартинюк Дмитро
У вечірні та ранкові групи приймаються діти від 6 років, на персональні від 14 років (хлопчики та дівчатка)
Секцію відвідує 50 дітей.