телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Пільги

Пільгові категорії та розміри пільг
Нормативи для пільг

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» застосовується соціальна норма житла, в межах якої держава надає громадянам пільги на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком для:

1) оплати житлової послуги – послуги з управління багатоквартирним будинком; витрат на управління багатоквартирним будинком – 21 кв. метр загальної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

2) оплати комунальних послуг – послуг з постачання теплової енергії для потреб централізованого або автономного опалення, з постачання та розподілу природного газу або постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення незалежно від джерела та виду енергії – 21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

Для сімей ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, що складаються лише з непрацездатних осіб, у разі користування газопостачанням зазначена норма становить 42 кв. метри опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. метр на сім’ю.

Соціальні нормативи, в межах яких держава надає громадянам пільги на оплату комунальних послуг:

1) У разі використання теплової енергії для централізованого або автономного опалення абонентами, житлові будинки яких обладнані вузлами комерційного обліку та/або розподільного обліку, – 0,0383 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

2) У разі використання природного газу для індивідуального опалення – 4 куб. метри природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

3) У разі використання електричної енергії для індивідуального опалення – 30 кВт·г на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

За наявності окремого обліку споживання електричної енергії за періодами часу соціальний норматив використання електричної енергії розподіляється таким чином:

 за двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу: 67 відсотків об’єму спожитої електричної енергії за тарифом в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до 7-ї години) та 33 відсотки об’єму спожитої електричної енергії за тарифом в інші години доби;

 за тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу: 21 відсоток об’єму спожитої електричної енергії за тарифом в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години), 33 відсотки об’єму спожитої електричної енергії за тарифом у напівпіковий період (з 7-ї до 8-ї години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години) і 46 відсотків об’єму спожитої електричної енергії за тарифом в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до 7-ї години).

4) Для користування послугами з централізованого водопостачання – 2 куб. метри холодної води на одну особу на місяць за наявності послуги з постачання гарячої води та 3,6 куб. метри холодної води на одну особу на місяць за відсутності послуги з постачання гарячої води.

5) Для користування послугами з постачання гарячої води – 1,6 куб. метра на одну особу на місяць.

6) Для користування послугами з централізованого водовідведення – 3,6 куб. метра на одну особу на місяць.

У разі відсутності централізованого водовідведення (за відсутності системи централізованого водовідведення та за наявності централізованого водопостачання і вигрібних ям) для вивезення рідких нечистот – 3,6 куб. метра на одне домогосподарство на місяць.

7) Для користування послугами з газопостачання:

 за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання – 3,3 куб. метра на одну особу на місяць;

 за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 5,4 куб. метра на одну особу на місяць;

 за наявності газової плити та газового водонагрівача – 10,5 куб. метра на одну особу на місяць.

8) Для користування послугами з електропостачання у житлових приміщеннях (будинках):

 у житлових приміщеннях (будинках) – 70 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт•г на місяць;

 обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води – 110 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 230 кВт•г на місяць;

 обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води – 130 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 250 кВт•г на місяць;

– не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів – 100 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 220 кВт•г на місяць;

– у селах і селищах міського типу для громадян, яким відповідно до законодавства держава забезпечує безоплатне освітлення житла, – 30 кВт•г на місяць на одну особу.

9) Для користування послугами з поводження з твердими, великогабаритними, ремонтними відходами – 0,4167 куб. метра на одну особу на місяць; рідкими відходами – 0,76 куб. метра на одну особу на місяць.

КОРИГУЮЧІ КОЕФІЦІЄНТИ
для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення

Найменування регіону, міста Коригуючий коефіцієнт
одно-, двоповерхові будівлі будівлі на три і більше поверхів
Волинська 1,067 0,778
 
Реєстрація у реєстрі пільговиків

Згідно постанови від 29.01.2003 р. № 117 “Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги  для включення до реєстру інформації про пільговика”.

Пільговик подає в управління копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім’ї на пільги (з пред’явленням оригіналів цих документів), копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, пред’являє паспорт та надає інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується, а саме:

1)  копії паспортів (ID-карток + довідки про реєстрацію місць проживання);

2)  копії довідок про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

3)  копії документів, що дають право на пільги (посвідчення, довідки);

4)  копії свідоцтв про народження дітей (до 18 років);

5)  копія свідоцтва про шлюб;

6)  копія технічного паспорту квартири (будинку);

7)  пільговики, що звернулись вперше або змінили адресу подають особові рахунки на житлово-комунальні послуги, якими фактично користуються (з рахунків на оплату послуг).

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ  !!!

У разі зміни місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, яку обслуговує управління, пільговик або його законний представник повинен повідомити його про це письмово.

У разі зміни місця проживання поза межами адміністративно-територіальної одиниці пільговик знімається з обліку в управлінні за попереднім місцем проживання та стає на облік за новим місцем проживання.

У разі коли у складі сім’ї пільговика відбулися зміни, що потребують коригування включеної до Реєстру інформації, він повідомляє про це управління.

Монетизація пільг

З 1 жовтня 2019 року в Україні впроваджено монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року №373.

Важливо, що паралельно функціонує дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради (далі управління) розраховує щомісяця суму пільги на оплату житлово-комунальних послуг виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

Якщо в одному житловому приміщенні право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки плати, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків.

Виплата розрахованої суми пільги здійснюється у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “Ощадбанк”.

Пільги у грошовій безготівковій формі призначені пільговикам із жовтня місяця автоматично без звернення пільговика. Кошти за надані пільги у безготівковій формі перераховуються організаціям-надавачам житлово-комунальних послуг через АТ «Ощадбанк» щомісячно, у встановленій законодавством послідовності (до цього часу пільга розраховувалася на кожну послугу окремо):

Управління надає щомісяця до 27 числа організаціям-надавачам житлово-комунальних послуг (з електропостачання, з водопостачання, з газопостачання, за спожиту теплову енергію тощо) списки пільговиків, яким нараховано пільгу на оплату житлово-комунальних послуг у поточному місяці.

За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до надавачів послуг.

За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів надавачам комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ “Ощадбанк”.

АТ “Ощадбанк” здійснює переказ коштів на рахунки організацій на підставі договорів, що укладаються між АТ “Ощадбанк” та надавачами послуг.

АТ “Ощадбанк” інформує протягом доби після здійснення перерахування коштів організаціям-надавачам послуг пільговика шляхом надсилання йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги. У смс-повідомленні обов’язково зазначаються дані про наявний залишок платежу за кожним видом послуг та перелік послуг.

У такий спосіб, до сплати в смс буде зазначена сума за конкретні послуги.  У разі, якщо перерахована у визначеній послідовності загальна сума пільги не покрила вартість фактично спожитих послуг – тобто сума, яку необхідно доплатити пільговику по кожному виду послуг, буде зазначена в смс.

Наприклад, зразок смс для учасника бойових дій:

Pilga 1537.65

ne pokryla:  Elektryka 82.00;   Gaz 68.54;   Gytlo  96.71

Detali v kabineti

Тобто сума пільги на оплату всіх житлово-комунальних послуг для учасника бойових дій становить – 1537,65 грн. (це загальна сума пільгової знижки  у розмірі 75% за всіма видами послуг, якими користується пільговик, в межах соціальної норми). А далі у стрічці «ne pokryla» – зазначені суми, які пільговик повинен самостійно оплатити:   +82.00 – за електрику;  +68,54 – за газ;  +96,71 – за послугу з управління багатоквартирним будинком – всього 247,25 грн.

Оскільки пільга нарахована у розмірі 1537,65 грн, то сума за опалення буде перерахована у повному обсязі за рахунок пільги. За водопостачання та водовідведення також буде покрита за рахунок пільги у повному обсязі.

Відслідкувати інформацію про розмір нарахованої пільги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок цих коштів та залишок на рахунку громадяни зможуть у персональному кабінеті. Для того, щоб зайти у персональний кабінет «Ощадбанку», потрібно: зайти на сайт «Ощадбанку».

Після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати пільг, відображені на облікових записах пільговиків, які утворилися станом на 1 червня, виплачуються пільговикам АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки зазначених осіб, відкриті в АТ “Ощадбанк”, про що банк інформує пільговика шляхом надсилання смс-повідомлень.

Виплата пільг у грошовій готівковій формі

Виплата пільг у грошовій готівковій формі здійснюється шляхом перерахування управлінням коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку.

Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.

Пільговик буде сам вирішувати куди витрачати ці гроші, сплачуючи щомісяця вартість фактично спожитої послуги. При заощадливому відношенні до користування житлово-комунальними послугами споживач зможе економити та залишати частинку грошей собі.

Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою,   потрібно звернутися в управління праці та соціального захисту з оригіналами документів, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку. Управління формує щомісяця реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передають їх Мінсоцполітики. Після чого Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до банку.

Важливо знати! У разі отримання управлінням від надавачів послуг інформації про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюватиметься автоматично у грошовій безготівковій формі.

Управління праці та соціального захисту населення мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для надання пільг.

Пільговик зобов’язаний повідомляти управлінню про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг.

Суми пільг, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пільговика, на вимогу управління повертається пільговиком до державного бюджету.

У разі відмови пільговика добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) пільги питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

 

Пільги багатодітним сім’ям

Умови призначення пільг Багатодітним сім’ям.

Згідно Закону України “Про охорону дитинства” багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Статус Багатодітної сім’ї і право на пільги підтверджуються посвідченням батьків з багатодітної сім’ї та посвідченням дитини з багатодітної сім’ї.

Багатодітні сім’ї мають право на пільги з оплати за житлово-комунальні послуги:
1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.

Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього. Пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

З 01 січня 2021 року величина доходу, яка дає право на податкову соціальну пільгу становить 3180 грн. (середньомісячний сукупний дохід за попередні 6 місяців перед місяцем звернення).

За результатами визначення права на пільгу, пільги нараховуються з місяця звернення терміном на 12 місяців.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

  1.  пенсія;
  2.  заробітна плата;
  3.  грошове забезпечення;
  4.  стипендія;
  5.  соціальна допомога;
  6.  доходи від підприємницької діяльності;
  7.  допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.

Для оформлення пільг на оплату житлово-комунальних послуг необхідно подати заяву, декларацію про доходи та відповідні копії документів за пред’явленням оригіналів:

  1. посвідчення “багатодітна сім’я”;
  2. паспортів (1,2,11стор.) обох батьків;
  3. реєстраційних номерів облікових карток платників податків обох батьків;
  4. посвідчень дітей з багатодітної сім’ї (з 6 років);
  5. свідоцтв про народження усіх дітей з багатодітної сім’ї;
  6. паспортів дітей з багатодітної сім’ї (з 14 років);
  7. довідок про реєстрацію місця проживання дітей з багатодітної сім’ї ;
  8. довідки про доходи всіх членів сім’ї за 6 попередніх місяців на дату звернення (тільки оригінали);
  9. свідоцтва про шлюб;
  10. технічного паспорту (сторінка з зазначенням заг. площі квартири);
  11. особові рахунки щодо сплати за житлово-комунальні послуги.

Для непрацюючих членів багатодітної сім’ї необхідно подати:

  1. копію трудової книжки;
  2. довідку з Центру Зайнятості про перебування (не перебування) на обліку.
Умови призначення пільги з оплати житлово-комунальних послуг за фактичним місцем проживання

          Право громадян на отримання пільг за фактичним місцем проживання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117 “Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги”.

          Пільговиком до управління праці та соціального захисту населення крім основних документів подається заява про призначення пільг за фактичним місцем проживання та документ, підтверджуючий факт проживання (акт опиту свідків, довідка від ОСББ).

          У разі коли у складі сім’ї пільговика відбулися зміни, що потребують коригування необхідно повідомити про це управління праці та соціального захисту населення.

          У разі зміни місця проживання пільговик або його представник повинен повідомити про це управління письмово для внесення змін у базу.


© Ковельська міська рада.