телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Учасникам АТО

Послуги професійної адаптації надаються особам  з числа учасників АТО/ООС і постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей загиблих (померлих) таких осіб.

Право на отримання послуг професійної адаптації мають особи, правовий статус  яким визначено згідно Закону України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ( далі -Закон):

– учасники бойових дій – (відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 –Закону);

– особи з інвалідністю внаслідок війни – (відповідно до пунктів 10 і 14 частини другої  статті 7 Закону);

– учасники війни– (відповідно до пункту 13 статті 9 Закону);

– постраждалі учасники Революції Гідності – (відповідно до статті 161 Закону );

– члени сімей загиблих/померлих учасників АТО/ООС та Революції Гідності (особи, на яких поширюється чинність Закону, відповідно до абзаців четвертого – восьмого та чотирнадцятого пункту 1 статті 10 Закону).

Умови надання послуг та порядок їх фінансування регламентовані «Порядком організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб», затвердженим ПКМУ від 21.06.2017 р. № 432 (зі змінами) та «Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб», затвердженим ПКМУ від 31.03.2015 р. № 179 (зі змінами).

Для отримання даної послуги професійної адаптації необхідно подати в управління наступні документи:

       –    заява та копії документів, які подаються разом з оригіналами та за пред’явленням паспорта:

 • копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);

– копія посвідчення (засвідчена підписом особи), що підтверджує наявність одного із статусів, визначених пунктом 3 цього Порядку;

– копія документа (засвідчена підписом особи), що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, або копія документа про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус).

Управління соціального захисту населення видає особі направлення  до Ковельського міськрайонного центру зайнятості на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання.

За результатами висновків професійної орієнтації видається направлення на професійне навчання та укладається тристоронній договір в порядку черговості.

Послуги з професійного навчання надаються особі одноразово в порядку черговості.

Послуги психологічної реабілітації надаються постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам АТО/ООС, членам їх сімей та членам сімей загиблих/померлих таких осіб.

           Право на отримання послуг психологічної реабілітації мають особи, правовий статус яким визначено згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ( далі -Закон):

– учасники бойових дій – (відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 – Закону);

– особи з інвалідністю внаслідок війни – (відповідно до пунктів 10 і 14 частини другої  статті 7 Закону);

– учасники війни – (відповідно до пункту 13 статті 9 Закону);

– постраждалі учасники Революції Гідності – (відповідно до статті 161 Закону );

– члени сімей загиблих/померлих учасників АТО/ООС та Революції Гідності (особи, на яких поширюється чинність Закону, відповідно до абзаців четвертого-восьмого та чотирнадцятого пункту 1 статті10 Закону).

До отримувачів послуг належить також дружина (чоловік).

 

Умови надання послуг та порядок їх фінансування регламентовані «Порядком проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб», затвердженим ПКМУ від 27.12.2017 р. № 1057 (зі змінами), «Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції    Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб», затвердженим ПКМУ від 12.07.2017 № 497  (зі змінами) та «Порядком виплати грошової компенсації вартості проїзду постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, до суб’єктів надання послуг для проходження психологічної реабілітації та назад»,  затвердженим ПКМУ від 23.08.2016 р. № 528 (зі змінами).

До уваги суб’єктів, які надають послуги психологічної  реабілітації.

Управління соціального захисту населення Ковельського міськвиконкому здійснює відбір суб’єктів надання послуг із проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників АТО/ООС, членів їх сімей та членів сімей загиблих/померлих учасників АТО/ООС та Революції Гідності.

       Для включення до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації суб’єкти мають відповідати вимогам п.7 «Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників АТО/ООС, членів їх сімей та членів сімей загиблих/померлих таких осіб», затвердженого ПКМУ від 27.12.2017 №1057 та  «Вимоги до суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації» затверджених наказом Міністерства у справах ветеранів України  від 28.12.2020 № 245, зареєстровано в Міністерстві юстиції України  09.03.2021р. за №304/35926.

Психологічну реабілітацію в 2021 році можна отримати у таких суб’єктів господарювання:

 • ДП«Південь –Курорт –Сервіс» санаторій «Орізонт»;
 • Волинський обласний санаторій «Лісова пісня»;
 • ТОВ «Санаторій «Золота нива»;
 • Санаторно-готельний комплекс «Женева»

 

            Для отримання послуги та вибору суб’єкта надання послуг із психологічної реабілітації постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам АТО/ООС, членам їх сімей та членам сімей загиблих/померлих учасників АТО/ООС та Революції Гідності, які зареєстровані в Ковельській територіальній громаді, необхідно подати в управління наступні документи:

 • заяву, складену в довільній формі;
 • копію посвідчення (засвідчена підписом особи), що підтверджує наявність одного із статусів
 • копію документа (засвідчена підписом особи), що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, або копія документа про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус);
 • копію свідоцтва про шлюб (за наявності);

 

Подання документів, що містять завідомо неправдиві дані, є підставою для відмови особі у реєстрації заяви про отримання послуг із психологічної реабілітації.

Особам, які отримали курс психологічної реабілітації передбачена грошова компенсація вартості проїзду осіб до суб’єктів надання послуг та назад.

Для відшкодування вартості проїзду до суб’єктів надання послуг і назад надається у разі користування таким міжміським транспортом:

– залізничним (плацкарт/купе вагон швидкого поїзда та вагон другого класу швидкісного поїзда);

– автомобільним загального користування (крім таксі).

Отримувачі послуг подають до управління (не пізніше ніж через 90 днів) такі документи:

 • заяву про надання грошової компенсації;
 • рахунок, відкритий в банківській установі;
 • копію паспорта та ідентифікаційного номера платника податків;
 • заповнений суб’єктом надання послуг відривний корінець направлення на психологічну реабілітацію із зазначенням строків проведення такої реабілітації;
 • оригінали проїзних документів, що підтверджують витрати на оплату проїзду (на проїзному документі повинні бути зазначені дата проїзду та його вартість).

Детальна інформація за адресою:

м. Ковель, вул. Незалежності, 148 , тел. 52611.

Забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників АТО/ООС, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб санаторно-курортним лікуванням у закладах розміщених на території України.

           Безоплатним санаторно-курортним лікуванням згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості забезпечуються особи, правовий статус, яким визначено згідно Закону України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  ( далі -Закон):

– учасники бойових дій – (відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 –Закону, не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день);

– особи з інвалідністю внаслідок війни – (відповідно до пунктів 10 і 14 частини другої  статті 7 Закону, позачергово щороку строком на 21 день);

– особи з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм захворюваннями хребта та спинного мозку)-відповідно до медичних рекомендації, з них:

І та ІІ груп- до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

ІІІ групи- до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 21 день;

– учасники війни– (відповідно до пункту 13 статті 9 Закону, не частіше ніж один раз на два роки строком на 21 день);

– постраждалі учасники Революції Гідності – (відповідно до статті 16Закону, не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день );

– члени сімей загиблих/померлих учасників АТО/ООС та Революції Гідності (особи, на яких поширюється чинність Закону, відповідно до абзаців четвертого-восьмого та чотирнадцятого пункту 1 статті10 Закону, не частіше ніж один раз на два роки строком на 21 день).

Умови надання послуг санаторно-курортного лікування та порядок їх фінансування регламентовані «Порядком  використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб санаторно-курортним лікуванням», затвердженим ПКМУ від 31.03.2015 р. № 200 (зі змінами).

             Дія Порядку не поширюється на осіб, які мають право на забезпечення санаторно-курортними путівками відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженого ПКМУ від 27.04.2011 №446, Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187    

             Для перебування на обліку та отримання путівки вищезазначеним категоріям, які зареєстровані в Ковельській територіальній громаді (для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи) необхідно подати в управління наступні документи:

 • заяву;
 • медичну довідку лікувальної установи форми № 070/о;
 • копію посвідчення особи, що підтверджує її належність до пільгової категорії;
 • копію військового квитка (за наявності);
 • копія документа, що підтверджує безпосередню участь особи в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, або копія документа про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення(у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус).

            Під час подання копій документів особи надають їх оригінали для огляду.

Забезпечення санаторно-курортним оздоровленням осіб здійснюється згідно черги в межах виділених коштів.

Відшкодування здійснюється шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів між заявником, управлінням та санаторно-курортним закладом у розмірі встановленої граничної вартості путівки, яка затверджується щороку наказом Мінветеранів.

Відшкодування здійснюється на підставі актів наданих послуг у розмірі встановленої граничної вартості  путівки.

 

Виплата грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки або самостійного санаторно-курортного лікування.

             Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення та протягом двох років не отримували безоплатної санаторно-курортної путівки та компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування учасникам бойових дій, учасникам війни виплачується згідно «Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким»,  затвердженого постановою КМУ від 17.06.2004 № 785 (зі змінами).

            Середня вартість путівки для виплати грошової компенсації та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється щороку з розрахунку 35 % розміру одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,  встановленого законом станом на 1 січня поточного року. Враховуючи розмір прожиткового мінімуму, який становить 1769,00 грн., розмір грошової  компенсації  на  2021 рік складає 619,00 грн.

          Підставою для виплати компенсації замість санаторно-курортного лікування для осіб з інвалідністю внаслідок війни:

 • заява на виплату грошової компенсації;
 • копія паспорта та ідентифікаційного коду платника податку;
 • копія посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
 • особовий рахунок заявника, відкритий в установі банку.

Розмір компенсації для осіб з інвалідністю внаслідок війни:

 • І,ІІ групи – 619,00 грн. (100% – середньої вартості путівки);
 • ІІІ групи – 464,00 грн. (75 % – середньої вартості путівки).

Підставою для виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування учасникам бойових дій, учасникам війни:

 • заява на виплату грошової компенсації;
 • копія паспорта та ідентифікаційного коду платника податку;
 • копія посвідчення особи, що підтверджує її належність до пільгової категорії;
 • документи про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки, про підтвердження проходження санаторно-курортного лікування або зворотний талон санаторно-курортної путівки строком санаторно-курортного лікування не менш як 18 днів;
 • особовий рахунок заявника, відкритий в установі банку.

Розмір компенсації для  учасників війни, учасників бойових дій та членів сімей загиблих на 2021 рік становить  619,00 грн.

Під час подання копій документів особи надають їх оригінали для огляду.

 


© Ковельська міська рада.