Skip to main content
телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

“10 ряд 10 місце” підбив підсумки театрального сезону

|

 

Початок нашого п’ятого театрального сезону відбувся у День Незалежності, 24 серпня 2021 року. Актори організували та провели дитяче свято “Країна дитячих мрій” та квест-анімацію “У пошуках панського скарбу”. А згодом перевтілились в улюблені образи історичних персонажів з “Легенди про Ковель”, утворили “живі” фотозони, аби дарувати усім гарний святковий настрій.

 

 

24 вересня «10 ряд 10 місце» презентував театралізований пролог на районних святкових урочистостях до Дня працівників освіти, Дня дошкілля та позашкілля, Дня музики та Дня бібліотекаря.

8 жовтня в народному домі «Просвіта» відбувся ІІ регіональний тур обласного конкурсу професійної майстерності серед творчих працівників клубних закладів області «У творчості черпаємо натхнення», присвячений 30-й річниці Незалежності України та 150-й річниці від дня народження Лесі Українки. Організатори – управління культури обласної державної адміністрації, обласний науково-методичний центр культури.

Альона Малюга-Мельникова разом з колективами театру-студії «10 ряд 10 місце» та НД «Просвіти» представляла нашу територіальну громаду. За рішенням журі ковельчани отримали V місце.

14-17 жовтня “10 ряд 10 місце” мав змогу взяти участь у VII Всеукраїнському відкритому театральному фестивалі “Комора”, який проводиться серед аматорських театральних колективів у місті Кам’янець-Подільський.

Ми показали філософсько-політичну драму, новелістичну трилогію “Поки прядеться нитка…” за мотивами новел Віктора Гребенюка. “Комора” принесла у нашу творчу скарбничку три нагороди. Одну – колектив, перемігши у номінації «За краще вирішення соціальної проблематики». Дві – отримали у індивідуальних номінаціях, здобувши звання: «Кращий актор другого плану» – Юрій Коновалов та «Краща актриса другого плану” – Альона Малюга-Мельникова.

З 22 по 24 жовтня 2021 року Ковель став театральним, приймаючи гостей з інших міст та започатковуючи нову фестивальну традицію. Ми зустріли та провели І відкритий фестиваль “Театральна осінь – 2021”. До нас приїхали ділитись своїм досвідом і творчістю прекрасні колективи з Луцька, Хмельницького, Рівного.

Господарі – “10 ряд 10 місце” представив вже відому ковельчанам п’єсу “Поки прядеться нитка”. Втім, вона була дещо змінена, удосконалена. Зі старого складу лишились тільки три актори. Всі інші – нові. Постановка заграла новими фарбами. Сподіваємось, що фестиваль «Театральна осінь» ще не раз збере творчих, натхненних та талановитих людей.

 

У листопаді та грудні 2021 року, перебуваючи на карантині та в умовах усіх обмежень червоної зони, театр все одно намагався працювати та розвиватись. Ми взяли участь у кількох дистанційних конкурсах та фестивалях, отримавши скрізь високі відзнаки своєї творчості – призові місця, кубки, медалі та дипломи.

Так, на INTERNATIONAL MULTIGENRE FESTIVAL-COMPETITION OREA FEST – “Талановита Планета 2021” (8-12.11.2021 р.) ми завоювали звання:
• лауреата першої премії за монолог Марусі Чурай з вистави-диптих “Несказане лишилось несказанним” у виконанні Альони Малюги-Мельникової;
• лауреата першої премії за уривок з драми-феєрії “Лісова пісня” у постановці Зразкової дитячої студії театру “10 ряд 10 місце”;
• лауреата другої премії за фрагментарну версію вистави “Легенда про Ковель” у постановці народного аматорського театру-студії “10 ряд 10 місце”.

ХХХ міжнародний багатожанровий дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв «Зірки тисячоліття» (30.11.2021 р.) приніс першу премію, високу оцінку журі та звання лауреата режисеру та художньому керівнику театру Альоні Малюзі-Мельниковій за авторський короткометражний художній фільм «Без десяти хвилин». Нагороди були вручені за режисуру і створення власного сценарію. Відзнаки та медалі за перше місце отримали актори, які знімались у кіно.

На VI міжнародному двотуровому фестивалі мистецтв «YULA ART FEST» Альона Малюга-Мельникова з театралізованою мініатюрою «Елегія. До мого фортепіано» у образі Лесі Українки отримала найвищу відзнаку – гран-прі конкурсу.

 

 

Закривав 2021-й рік театр яскраво і видовищно. Актори створили справжню казку на святі відкриття головної ялинки.

2022 теж відразу розпочався з творчого проєкту. 12 січня біля ялинки було дуже морозно, але весело, адже в гості до дітвори завітала “Карнавальна віхола” – це актори “10 ряд 10 місце” організували конкурсно-ігрову розважальну програму з такою назвою.

 

 

У лютому ми відкрили повтори показів яскравого феєричного мюзиклу – “Неймовірні пригоди в Країні Ляльок або головна таємниця Золотого ключика”.

 

У лютому за участі дорослих та юних акторів театру планувалась унікальна краєзнавча екскурсія у день народження Лесі Українки та зйомки фільму про цю геніальну дочку українського народу.

У ніч на 24 лютого була зроблена афіша на велику прем’єру нової грандіозної вистави до Дня театру, але за кілька годин ропочалася війна.

Тож, крім волонтерської роботи, благодійних програм, занять та інших необхідних під час війни справ, актори не мовчали і творчо.

У День театру, 27 березня, що став, як ота інтермедія, ніби пауза між діями нашого життя, ми зібрали голоси театру з усіх усюд – рідних та чужих будинків, бомбосховищ, окопів, тимчасових прихистків та створили свою відеороботу «Воєнну інтермедію».

1 червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей «10 ряд 10 місце» запросив маленьких шукачів пригод на інтерактивну квест-анімацію “Таємниці піратських скарбів”.

 

3 червня театр долучився до перформансу на честь 70-річчя правління королеви Єлизавети ІІ. Так ми вирішили висловити щиру подяку народу та уряду Великої Британії за їх надзвичайно потужну підтримку нашої країни у ці непрості дні.

 

 

Багато наших планів та мрій перекреслила війна. Частина акторів театру тримають оборону на фронті. Отримують поранення, лікуються та вертаються знов. Ми глибоко співчуваємо нашому колезі Олександру Поліщуку, у якого війна відібрала сина Мирослава. Вічна і світла пам’ять усім загиблим, доземний уклін їх родинам, слава та честь Героям України, що продовжують боронити її незалежність та свободу.

Більшість театралів знайшли собі заняття в тилу, записавшись в територіальну оборону, зайнявшись волонтерством, благодійністю, роботою з вимушено переміщеними людьми.
Ми проводили благодійні акції, аби підтримати бійців. Особливо вдалим видався наш великий ярмарок, який ми змогли організувати з допомогою багатьох друзів, митців та меценатів і зібрати велику суму для потреб наших воїнів.

Арт-терапевтичні зустрічі та заняття для діток проводили для вимушених переселенців і ковельчан.

Дякую усім, хто поряд. Бажаю удачі нашим випускникам. Я не знаю, яким буде наш шостий театральний сезон, але переконана, що він обов’язково буде завдяки Богу та ЗСУ. Тільки так…

Тож до зустрічі! Все буде Україна!

 

Альона Малюга-Мельникова,
керівник театру “10 ряд 10 місце”


© Ковельська міська рада.