Skip to main content
телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Безоплатна правова допомога

Безоплатна правова допомога під час війни: хто має право та як отримати

Під час війни у людей виникає безліч правових питань:

• як перетинати державний кордон?
• як платити за комунальні послуги?
• як отримати статус ВПО або біженця?
• як захистити трудові права.

Відповіді на питання дадуть юристи системи безоплатної правової допомоги, а окремим категоріям ще й допоможуть захистити свої права в суді.

Як отримати безоплатну правову допомогу?

За допомогою телефону

За номером 0 800 213 103 надаються консультації та роз’яснення з правових питань. Дзвінки у межах України безкоштовні. З-за кордону – за номером +38 (044) 363 10 41 (вартість за тарифами оператора).

Онлайн

Отримати правову допомогу можна у кабінеті клієнта на сайті системи БПД, у мобільних застосунках «Безоплатна правова допомога» або «Твоє право», у Телеграм та Вайбер. Посилання тут: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua.

У бюро правової допомоги та в консультаційних пунктах

Система БПД має розгалужену мережу по всій Україні. На жаль, через військові дії частина бюро правової допомоги закрита. Проте вони працюють, де тільки це можливо: у приміщеннях органів державної влади, місцевого самоврядування, соціального захисту нанесення, спеціалізованих установ, місцях компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб, у тих регіонах, де не ведуться бойові дії.

Подивитися розташування, номери телефонів та актуальну інформацію про режими роботи можна на карті: https://bit.ly/bpd_buro. Там є графік роботи консультаційних пунктів.

Найновіші правові норми у формі вікі-статей можна переглянути на платформі WikiLegalAid (https://wiki.legalaid.gov.ua). Там є роз’яснення щодо прав громадян, зразки документів, посилання на судову практику, цілий розділ присвячено нормам, пов’язаним з воєнним станом в Україні.

Довідково

Безоплатна правова допомога – це надання правових послуг, що гарантуються державою та повністю фінансуються за рахунок державного бюджету України. Її отримати мають право соціально незахищені категорії громадян: малозабезпечені, люди з інвалідністю, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, постраждалі від домашнього насильства, діти та інші особи, визначені законом «Про безоплатну правову допомогу» (https://bit.ly/3dSxQBa).


© Ковельська міська рада.