телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Герб і прапор

Сучасний герб міста Ковеля

Затверджений 16.09.1993 р.

Автор – А. Б. Гречило.

Герб Ковеля – знак, в основі якого – щит, що має червоне (малинове) поле, в центрі якого зображена золота підкова, оточена трьома срібними хрестами. Над щитом розміщена срібна корона. Щит обрамлений золотою прикрасою в стилі бароко. Головний елемент герба – золота підкова в центрі щита. Вона означає давнє ремесло ковельчан – ковальство, а також і назву міста. Підкова є символом щастя і благополуччя людей.

Срібні хрести нагадують про триєдність світу і християнську основу духу. Корона міста – не тільки символічна прикраса щита. Вона ще й нагадує про ковельський замок і про те, що Ковель мав статус міста королівського. За правовим статусом в середньовічні часи на Волині королівськими були ще Луцьк і Володимир-Волинський.

Червоний колір герба – це історичний колір герба Волині. Він символізує відвагу, гарячу любов до Бога, готовність пролити кров за Бога і Батьківщину – Україну.

 

Хоругва міста Ковеля

Затверджена 16.09.1993 р.

Прямокутне полотнище. На червоному полі жовта підкова, над нею тризубий постамент оборонних веж, навколо три срібні хрести, хоругва з трьох сторін обрамована орнаментом з використанням синього кольору.


© Ковельська міська рада.