телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Стратегія розвитку громади

10-11 липня 2021 року у Ковелі розпочато розроблення Стратегії розвитку територіальної громади. Поділитися досвідом  з цього приводу  приїхав зі Львова директор комунальної установи «Інститут міста» Олександр Кобзарев,  який брав участь у написанні такого документа для свого міста.
У першій робочій зустрічі взяли участь керівники міста, представники структурних підрозділів виконавчого комітету, депутати міської ради, громадські активісти.
Як каже міський голова Ігор Чайка: “Ми повинні знати, куди ми рухаємось, як максимально використати свої позитивні сторони, як обійти перешкоди, правильно розприділяти ресурси, які має громада”.
На думку пана Олександра, стратегію мають розробляти ті, хто її буде реалізовувати.
«Моя роль — налаштувати людей, аби вони вийшли на ті плани, які необхідні Ковельській громаді. Уже є чимало прикладів успішних міст, коли  вони бачать свою перспективу, – говорить гість зі Львова. – Для Ковеля вона пов’язана, як на мене,  з логістичним потенціалом, адже місто стоїть на перетині транспортних шляхів. Використання цієї переваги може стати основою економічного росту. Але це вже буду вирішувати не я, а ті, хто тут живе, працює».
Також Олександр Кобзарев зазначив, що робота над документом є досить об’ємною і може тривати  впродовж року.

Усі напрацювання надалі узагальнить управління економічного розвитку та торгівлі.

 

 

Ковельська територіальна громада обрана Програмою «U-LEAD з Європою» для надання експертної підтримки у розробці стратегії розвитку. Загалом було відібрано 96 територіальних громад з усіх областей України.

Представники громади пройдуть річний онлайн цикл із покрокової розробки стратегії розвитку, а також отримають консультативну підтримку експерта в підготовці та проведенні засідань робочої групи, що працюватиме над розробкою стратегії. У результаті отримаємо дієвий стратегічний документ.
Головною метою стратегії є забезпечення сталого розвитку громади, стабільного покращення якості життя населення та підвищення рівня її конкурентоспроможності шляхом проведення стратегічного аналізу території громади, визначення стратегічних пріоритетів розвитку та алгоритмів дій і джерел їх фінансування задля досягнення цих пріоритетів. Тому зазначені у стратегії напрямки розвитку стануть керівними принципами для всіх заходів, які органи місцевого самоврядування повинні реалізувати.

 


© Ковельська міська рада.