телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Земельні питання

Черги на отримання земельних ділянок

 • Позачерговий єдиний реєстр учасників АТО по м. Ковелю щодо надання земельних ділянок у порядку безоплатної їх приватизації для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (завантажити)
 • Першочерговий єдиний реєстр учасників АТО по м. Ковелю щодо надання земельних ділянок у порядку безоплатної їх приватизації для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (завантажити)
 • Позачерговий єдиний реєстр учасників АТО, що проживають за межами м. Ковеля щодо надання земельних ділянок у порядку безоплатної їх приватизації для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (завантажити)
 • Першочерговий єдиний реєстр учасників АТО, що проживають за межами м. Ковеля щодо надання земельних ділянок у порядку безоплатної їх приватизації для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (завантажити)
 • Загальний реєстр заяв щодо надання земельних ділянок із земель міської ради у межах норм безоплатної приватизації для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд. (завантажити)
 • Загальний пільговий реєстр заяв щодо надання земельних ділянок із земель міської ради у межах норм безоплатної приватизації для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд. (завантажити)
 • Першочерговий пільговий реєстр заяв (учасники бойових дій в Афганістані) щодо надання земельних ділянок із земель міської ради у межах норм безоплатної приватизації для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд. (завантажити)
 • Першочерговий пільговий реєстр заяв (учасники бойових дій в інших країнах) щодо надання земельних ділянок із земель міської ради у межах норм безоплатної приватизації для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд. (завантажити)
 • Першочерговий пільговий реєстр заяв (учасники ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії та потерпілі 1 категорії від наслідків Чорнобильської катастрофи) щодо надання земельних ділянок із земель міської ради у межах норм безоплатної приватизації для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд. (завантажити)

 

 

 

 

Про проведення земельних торгів у формі електронного аукціону

Дата проведення торгів:  19  липня 2022 року

Організатор торгів:   Ковельська міська рада

Прийняття заяв на участь   до 20:00, 18 лип. 2022

 

Дані про земельні ділянки:

1) Продаж земельної ділянки у власність для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, площею 1.5736 га, що знаходиться за адресою: Волинська область, м. Ковель, вулиця Грушевського кадастровий номер 0710400000:30:002:0172. Згідно рішення Ковельської міської ради №17/35 від 27.01.2022 року затверджено суму відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва при зміні цільового призначення земель сільськогосподарського призначення ділянки в сумі 1 347 016,55 грн., які підлягають відшкодуванню переможцем аукціону.

Стартова ціна: 2 639 557 грн.

 

2) Продаж земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови  (для розміщення автостоянки), площею 0,1750 га, що знаходиться за адресою: Волинська область, м. Ковель, вулиця Відродження кадастровий номер 0710400000:13:004:0090. Згідно рішення Ковельської міської ради №17/37 від 27.01.2022 року затверджено суму відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва при зміні цільового призначення земель сільськогосподарського призначення ділянки в сумі 276044,84  грн. , які підлягають відшкодуванню переможцем аукціону.

Стартова ціна: 356 685  грн.

 

Ознайомитись із документацією по лотах та умовами реєстрації на участь у земельних торгах можна на сайті      https://ubiz.ua.

 

 

Інформація про земельні відносини щодо земель сільськогосподарського призначення  в умовах воєнного часу

 

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» (№2145-ІХ від 24.03.2022 р., набрання чинності із 07.04.2022 р.), який спрямований на швидке залучення сільськогосподарських земель країни у виробництво сільськогосподарської продукції в умовах воєнного стану шляхом спрощення процедури надання в оренду таких земель.

Законом передбачається:

 1. Поновлення на один рік, без волевиявлення сторін відповідних договорів і без внесення відомостей про поновлення договору у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, договорів оренди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту, строк користування земельними ділянками щодо яких закінчився після введення воєнного стану щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення;
 2. Встановлення наступних умов договорів оренди земельних ділянок державної, комунальної власності, невитребуваних, нерозподілених земельних ділянок, що передаються в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в умовах воєнного стану:

1)  строк оренди не може перевищувати одного року. Такий однорічний договір оренди землі не можна поновлювати, укладати на новий строк і він припинятиметься зі спливом терміну, на який був укладений;

2) розмір орендної плати не може перевищувати 8% нормативної грошової оцінки земельних ділянок.  Для визначення розміру орендної плати застосовується середня нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по області, яка для Волинської області становить 21806 грн. за 1 га. Отже, орендна плата за земельні ділянки сільськогосподарського призначення не може перевищувати 1744,48 грн. за 1 га;

3)  встановлення жорстких обмежень щодо використання земельних ділянок c/г призначення орендарями, в тому числі із забороною змінювати склад угідь, передавати ділянки в суборенду, змінювати цільове призначення земельної ділянки, поділ чи об’єднання з іншою земельною ділянкою, здійснення будівництва, тощо.

 1. Укладання договорів оренди землі лише в електронній формі та без проведення земельних торгів;
 2. В умовах обмеженого функціонування та недоступності Державного земельного кадастру і Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, формування земельних ділянок, з метою передачі їх в оренду, здійснюється без внесення відомостей про них до Державного земельного кадастру та без присвоєння їм кадастрових номерів, на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель, яка є додатком до договору оренди землі.
 3. Право оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення не підлягє державній реєстрації. Договори оренди землі реєструються районними військовими адміністраціями у «Книзі реєстрації землеволодінь та землекористувань в умовах воєнного стану». Договір оренди землі передається електронною поштою центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин –Головному управлінню Держгеокадастру у Волинській області.
 4. На час воєнного періоду забороняється:

1) безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність;

2) формування земельних ділянок (крім тих, що передаються в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва);

3) проведення земельних торгів щодо прав оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо земельних ділянок державної, комунальної власності c/г призначення.

 1. Надання можливості користувачам земель c/г призначення тимчасово, строком до одного року, передавати свої права землекористування іншим аграрним виробникам, які забезпечені необхідними матеріально-технічними, фінансовими та трудовими ресурсами, для попередження негативних наслідків змін у забезпеченні аграрного сектору економіки трудовими ресурсами, зокрема, внаслідок мобілізації, внутрішнього переміщення громадян України та їх виїзду за кордон тощо.

В межа Ковельської територіальної громади, відразу після введення в дію цього Закону, розпочались роботи по передачі сільськогосподарським товаровиробникам в оренду земель комунальної власності сільськогосподарського призначення та невитребуваних земельних часток (паїв). На сьогоднішній день укладено договір оренди на три земельні ділянки загальною площею близько 116 га та орендною платою понад 202 тис. грн. Надано дозволи на розроблення технічних документацій  із землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності загальною площею близько 213 га та         невитребуваних земельних часток (паїв) площею понад 15 га . Затвердження таких документацій із землеустрою та укладання договорів оренди землі стане запорукою поповнення міського бюджету та забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Слід спеціально підкреслити – нові правові норми розраховані на застосування лише у період воєнного часу. Із відновленням мирного життя держава повернеться до звичних процедур регулювання земельних відносин.

 

Про проведення земельних торгів у формі електронного аукціону

Дата проведення торгів:  19  вересня  2022 року

Організатор торгів:   Ковельська міська рада

Прийняття заяв на участь   до 20:00, 18  вересня  2022 року

 

Продаж земельної ділянки у власність для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) /код цільового призначення  11.04/ (вид використання: для розміщення пожежної водойми) площею 0,35 га на території садівничого товариства «Світанок» (кадастровий номер 0710400000:30:003:0109). Згідно рішення Ковельської міської ради №17/36 від 27.01.2022 року затверджено суму відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва, спричинених вилученням сільськогосподарських угідь сіножаті для розміщення пожежної водойми в сумі 299199,96 грн., які підлягають відшкодуванню переможцем аукціону.

Стартова ціна: 504560  грн.

Ознайомитись із документацією по лотах та умовами реєстрації на участь у земельних торгах можна на сайті      https://ubiz.ua.

 

 


© Ковельська міська рада.