Skip to main content
телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019 Повідомити про проблему

Для осіб з інвалідністю

Комплексна реабілітація осіб з інвалідністю

Управління здійснює видачу направлень на комплексну реабілітацію особам з інвалідністю І-ІІІ групи, дітей з інвалідністю та дітей віком до 3х років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, з числа жителів м. Ковеля та сіл, що відійшли до його складу до державних реабілітаційних установ, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики.

Метою діяльності Центрів є здійснення заходів, спрямованих на створення  умов для всебічного розвитку осіб з інвалідністю, які досягли повноліття, засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їх максимальної незалежності, формування та розвиток фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей, відповідно до рекомендацій в індивідуальних програмах реабілітації, максимальної реалізації їх особистого потенціалу.

У Центрах здійснюється комплексна реабілітація, яка включає заходи з медичної, фізичної, соціальної, психологічної, професійної реабілітації, строк реабілітаційного процесу яких визначається Реабілітаційною комісією Центру після проведення відповідного обстеження особи з інвалідністю і не може перевищувати 60 календарних днів на рік. У разі потреби в наданні особі з інвалідністю послуг з професійної реабілітації строк реабілітаційного процесу визначається відповідно до затверджених навчальних планів.

Інформація щодо реабілітаційних установ сфери управління Міністерства соціальної політики України та сфери управління органів соціальної та ветеранської політики, в яких надаються послуги із комплексної реабілітації (абілітації)  розміщена на офіційному веб-порталі Міністерства соціальної політики за посиланням:

Вирішення організаційних питань щодо направлення та зарахування отримувачів до центрів комплексної реабілітації здійснюється в рамках: Порядку
надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80 (зі змінами) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80-2007-%D0%BF та наказу Мінсоцполітики від 27.09.2018  № 1423 «Про затвердження форм документів щодо направлення окремих категорій осіб на комплексну реабілітацію (абілітацію)», https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1160-18

Для отримання направлення на комплексну реабілітацію, необхідно звертатися в управління  соціальної та ветеранської політики виконавчого комітету Ковельської міської ради       м. Ковель вул. Незалежності, 148 каб.  № 7 тел. Для довідок 03352 (52611)  з оригіналами та копіями наступних документів:

– паспорт;

– свідоцтво про народження дитини з інвалідністю;  

– талон реєстрації дитини (прописка);                                                                                                       

– ідентифікаційний номер;                                                                                     

– довідка МСЕК про інвалідність;                                                                           

– індивідуальна програма реабілітації з рекомендаціями про потребу в медичній, фізичній, соціальній, психологічній, професійній реабілітації (для дітей з інвалідністю – обов’язково мають бути заповнені пункти 1,2,3,7);                                                                                                                                                                       

– довідка медичної установи форми 027/0;  

– документ про освіту (для осіб, які потребують професійної реабілітації).      

Реабілітація дітей з інвалідністю

З 2019 році запроваджено новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною», що сприяє підвищенню якості  в отриманні реабілітаційних послуг.

4 грудня  2019 року внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» від 27  березня 2019 р. №309 , якими передбачено, що з 2020 року заходи з реабілітації мають можливість отримати діти з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими нозологіями захворювання.

20 січня 2021 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю”, якою визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2507100 „Реабілітація дітей з інвалідністю”.

       Викладення в новій редакції Порядку  використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, дає змогу:

– врегулювати проблемні питання першочергового забезпечення реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю, які не отримали такі послуги в попередньому бюджетному році внаслідок відсутності бюджетних коштів або у зв’язку з довготривалою хворобою дитини;

– збільшити питому вагу витрат на надання реабілітаційних послуг для однієї дитини;

– включити у граничну вартість реабілітаційних послуг вартість перевезення дитини з інвалідністю;

– спростити адміністративні процедури та прискорити процес надання реабілітаційних послуг.

       Впровадження цих положень забезпечить доступність послуг для сімей, в яких є дитина з важкою формою інвалідності, яка потребує реабілітаційних послуг, та дасть змогу підвищити якість надання цих послуг у межах граничної вартості.

 

Для отримання дітьми з інвалідністю послуг з реабілітації відповідно до постанови один з батьків або законний представник дитини має подати за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання дитини до органу соціальної та ветеранської політики заяву про направлення дитини до відповідної реабілітаційної установи разом з копіями документів (при пред’явленні оригіналів):

  • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу одного з батьків дитини;
  • свідоцтва про народження,  або паспорт громадянина України, що посвідчує особу дитини;
  • індивідуальної програми реабілітації (надалі – ІПР), що видана ЛКК лікувально-профілактичного закладу із зазначенням необхідності проходження  реабілітації у відповідному закладі;
  • виписка з медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма №027/о).

Днем звернення вважається дата реєстрації заяви разом з необхідними документами в журналі реєстрації заяв. Черговість визначається в порядку надходження заяв.

Вартість реабілітаційних послуг для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації.

Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня, не може перевищувати 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, яка має обмеження відповідно I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Вартість витрат реабілітаційної установи на реабілітаційні послуги для однієї дитини становить не менше ніж 60 відсотків граничної вартості реабілітаційних послуг для однієї такої дитини.

Реабілітаційними послугами, в межах їх граничної вартості, одна дитина може бути забезпечена декілька разів протягом бюджетного року.

Реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю можуть надавати заклади, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Усі, кого зацікавила зазначена інформація, мають можливість ознайомитися із  переліком реабілітаційних установ на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики (www.msp.gov.ua) у розділі «Інвалідність»‒ «Реабілітація дітей з інвалідністю»

З вказаного питання можливо отримати консультацію за телефоном управління  соціальної та ветеранської політики 03352 (52611) або звернутись безпосередньо за адресою м. Ковель вул. Незалежності, 148

Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліку таких засобів (постанова КМУ від 05.04.2012 № 321) технічні характеристики технічних та інших засобів реабілітації, призначених для забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб містяться в електронному каталозі.

  Ознайомитися із переліком підприємств, які відповідають кваліфікаційним вимогам, моделями технічних засобів реабілітації, електронним каталогом таких засобів та програмою підбору крісел колісних можна за наступними посиланнями:

Перелік підприємств усіх форм власності, які виготовляють, постачають і ремонтують технічні засоби реабілітації та відповідають кваліфікаційним вимогам, установленим Мінсоцполітики

Електронний каталог-класифікатор технічних засобів реабілітаціїКаталог комплектувальних виробів для виготовлення технічних засобів реабілітації індивідуального виробництва

Програма для підбору крісел колісних

Методичні рекомендації щодо формування та ведення електронного каталогу-класифікатора технічних та інших засобів реабілітації

Організація санаторно – курортного лікування

З 1 березня 2017 року змінено Порядок забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням, а саме Постановою Кабінету Міністрів України № 110 від 01 березня 2017 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200»,  передбачено укладання тристоронніх договорів між органами соціального захисту населення, громадянами, взятими на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням та санаторно-курортними закладами. Тобто відтепер особа з інвалідністю має право самостійно обрати санаторно – курортний заклад для отримання послуг санаторно – курортного лікування.

Відшкодування вартості санаторно-курортного лікування здійснюється місцевими органами соціальної та ветеранської політики шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів та на підставі актів про надані послуги із оздоровлення.

Відповідно до п. 17 зазначеного Порядку гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Фонду соціального захисту інвалідів та за погодженням з Мінфіном.

За бажанням громадянину можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості таких послуг за рахунок власних коштів особи, при цьому  компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється.

Термін перебування у санаторно-курортному закладі для:

–   осіб з інвалідністю становить 18-21 день;

– осіб з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку):

I і II групи – до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів (відповідно до медичних рекомендацій);

III групи – до санаторіїв неврологічного профілю строком на 18-21 день (відповідно до медичних рекомендацій).

Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.

При достроковому вибутті із санаторно-курортного закладу здійснюється відшкодування вартості використаної частини путівки. Вартість невикористаної частини путівки санаторно-курортному закладу не відшкодовується.

Для одержання послуг санаторно – курортного лікування необхідно перебувати на обліку в органах соціальної та ветеранської політики за зареєстрованим місцем проживання, а таким, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік громадянина, який переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для взяття на облік для отримання послуг санаторно – курортного лікування необхідно подати наступні документи:

* заяву за встановленою формою;
* медичну довідку лікувальної установи за формою N 070/о.

Організація надання послуг санаторно – курортного лікування в м. Ковелі здійснюється управлінням відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості та  у міру надходження коштів на відповідні цілі.

За детальнішою інформацією рекомендуємо звертатися до управління соціальної та ветеранської політики виконавчого комітету  Ковельської міської ради за адресою:

м. Ковель, вул. Незалежності, 148 каб.7, тел. 52611

Виплата грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки

Відповідно до пункту 7 Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року № 785(зі змінами)   та пункту 4 Порядку виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2007 року № 150(зі змінами)  середня вартість путівки для виплати грошової компенсації та компенсації самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

Законом України „Про Державний бюджет України на 2021 рік”, установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на 01.01.2021 року у розмірі 1769,00 гривень.

Таким чином, середня вартість путівки для виплати особам з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки у 2021 році становить 619,00 гривні.

Грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни раз на два роки, іншим особам з інвалідністю, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу та перебували на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою в органах соціальної та ветеранської політики за місцем реєстрації.

Для отримання компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку особам з інвалідністю, які перебувають на обліку для отримання послуг санаторно – курортного лікування необхідно звернутись в управління, за адресою: м. Ковель, вул.. Незалежності, 148 каб. 7 тел.52611.

Порядок поселення в будинок-інтернат

передбачений «Типовим Положенням про будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю», затвердженим постановаю Кабінету Міністрів України від 02.09.2020 № 772.

Згідно даного положення до будинку-інтернату приймаються громадяни похилого віку та особи з інвалідністю, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового, медичного обслуговування, соціальних послуг і комплексу реабілітаційних заходів і яким згідно з висновком лікарської комісії не протипоказане перебування в інтернаті, – до будинку-інтернату для осіб з інвалідністю.

Прийом до будинку-інтернату здійснюється за розподілом та путівкою департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації, яка видається на підставі направлення управління соціальної та ветеранської політики за місцем реєстрації та одержання пенсії.

Направлення видається згідно рішення комісії, прийнятого за результатами проведеного обстеження матеріально-побутових умов проживання особи та на підставі поданих в кабінет № 7 документів:

  1. Паспорт (копія 1,2,11 стор.).
  2. Заява (бланк).
  3. Медична картка .
  4. Довідка про склад сім”ї.
  5. Довідка про розмір пенсії.
  6. Ідентифікаційний код (копія).
  7. Пенсійне посвідчення (копія).
  8. Довідка МСЕК про інвалідність (копія).
  9. Індивідуальна програма реабілітації (копія).
  10. Копія рішення суду про визнання особи недієздатною та призначення опікуна (для недієздатних, обмежено дієздатних осіб).

Всі копії подавати з оригіналами.

Забезпечення осіб з інвалідністю пільговими автомобілями 

Порядок забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями регламентується Постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року № 999 “ Про затвердження Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями»

На облік для постановки в чергу для забезпечення пільговим автомобілем мають право звернутись, за місцем реєстрації, особи з інвалідністю, які не мають в особистому користуванні автобуса, вантажного та легкового автомобіля, який використовується для перевезення пасажирів, вантажів або виконання спеціальних робочих функцій, придбаного за власні кошти, або отриманого через органи соціального захисту населення, що перебував в експлуатації менш як 10 років, та, протягом семи років перед взяттям на облік і за час перебування на обліку не реєстрували придбаний автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж п’ять років.

Діти з інвалідністю беруться на облік для забезпечення автомобілями після досягнення ними п’ятирічного віку.

Підставою для забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями є висновок обласної медико-соціальної експертної комісії про наявність у особи з інвалідністю медичних показань для їх одержання.

Для видачі направлення на визначення права на забезпечення автотранспортом необхідно звернутись в органи соціального захисту населення за місцем реєстрації з наступними документами:

  • паспорт;
  • довідка  МСЕК про групу та причину інвалідності,  а для дітей з інвалідністю – медичний висновок про інвалідність;
  • пільгове посвідчення;

Після отримання висновку, для постановки на облік для забезпечення автомобілями, заявник подає до органу соціального захисту населення наступні документи:

– медична довідка про наявність   в   особи з інвалідністю   медичних   показань   для  забезпечення автомобілем;

– довідка Територіального сервісного центру щодо відсутності або наявності автотранспорту  та відсутність протягом семи останніх років факту реєстрації автотранспорту, терміном експлуатації менше 5-річного віку.

– копія довідки  МСЕК про групу та причину інвалідності,  а для дітей з інвалідністю – копія медичного висновку

– копія паспорт громадянина України (для особи з інвалідністю, законного представника недієздатної особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю), та копія свідоцтва про народження (для дитини з інвалідністю);

– копія довідки   про   присвоєння   ідентифікаційного   номера осібі з  інвалідністю, дітей з інвалідністю  та  члену  сім’ї,  якому  передається  право   керування автомобілем, законному представнику недієздатної особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю;

– документ про  реєстрацію  місця  проживання  особи з інвалідністю та члена сім’ї, якому    передається право керування  автомобілем,  законного представника дитини з інвалідністю;

– копія пільгового   посвідчення;

– копія посвідчення водія;

– медична довідка щодо придатності до керування, для особи, якій передається право керування автомобілем;

– заява;

* даний перелік документів може коригуватися, в залежності від категорії, групи, причини інвалідності та статусу особи з інвалідністю.

Подані у відповідності до вищезазначеного «Порядку» документи реєструються в органах соціального захисту населення та з супровідним листом направляються в структурні підрозділи соціального захисту населення для постановки в чергу для забезпечення особи з інвалідністю пільговим автомобілем.

Реєстрація та облік черговості осіб з інвалідністю здійснюється в структурних підрозділах соціального захисту населення обласних адміністрацій.

Забезпечення автомобілями у якості гуманітарної допомоги

За бажанням осіб з інвалідністю структурні підрозділи соціальної та ветеранської політики можуть забезпечувати їх автомобілями, ввезеними в Україну і визнаними в установленому порядку гуманітарною допомогою, без права продажу, дарування,  передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі. Такий автомобіль видається особі з інвалідністю, яка зареєстрована  в черзі для забезпечення пільговим автомобілем, незалежно від черговості, на десятирічний строк експлуатації.  Відповідно до Закону України “Про гуманітарну допомогу”, підставою для започаткування процедури визнання допомоги гуманітарною є письмова пропозиція донора про її надання. Підставою для здійснення гуманітарної допомоги в Україні є письмова згода отримувача гуманітарної допомоги на її одержання.

 

 Перереєстрація у власність автомобілів.

Особа з інвалідністю, законний представник дитини з інвалідністю отримує автомобіль на десятирічний строк без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі.

Питання перереєстрації у власність пільгових і гуманітарних автомобілів, які перебували в експлуатації у осіб з інвалідністю понад 10 років здійснюється відповідно внесених змін до Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, затверджених Постановою Кабінету Міністрів від 30.12.2015 року № 1149. Рішення щодо можливості оформлення у власність вищезазначених автомобілів приймаються в структурних підрозділах соціальної та ветеранської політики обласної адміністрації.

 

Перереєстрація автомобілів після смерті.

 

       Гуманітарні автомобілі.

Після смерті особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю були забезпечені через   структурний підрозділ соціального захисту населення, за бажанням членів сімей, спадкоємців осіб з інвалідністю, передається їм у власність безоплатно за рішенням структурних підрозділів соціальної та ветеранської політики обласних адміністрацій.

У разі відсутності членів сім’ї, спадкоємців, або, в разі небажання отримати автомобіль, такий автомобіль повертається структурному підрозділу соціальної та ветеранської політики.

 

Автомобілі, видані безоплатно чи на пільгових умовах.

Після смерті особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах та термін експлуатації якого склав 10років, може бути безоплатно переданий у власність члену його сім»ї (за бажанням такого члена сім»ї), який на час смерті особи з інвалідністю був зареєстрований за місцем реєстрації особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю за рішенням структурного підрозділу соціальної та ветеранської політики обласної адміністрації.

Після смерті особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах та термін експлуатації якого склав від 1 до 5 років залишається у користуванні його сім’ї якщо в ній є особа з інвалідністю, яка:

  • мала підстави для забезпечення автомобілем на час смерті особи з інвалідністю або протягом не більше 6 місяців з дня його смерті;
  • була зареєстрована на час смерті особи з інвалідністю за місцем її реєстрації;
  • не має іншого автомобіля, у т.ч. отриманого через структурний підрозділ з питань соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду;;
  • іншому члену сім’ї померлої особи з інвалідністю, який зареєстрований за місцем реєстрації особи з інвалідністю на час смерті, у разі сплати ним протягом 6 місяців з дня смерті особи з інвалідністю до державного бюджету на рахунки, відкриті в органах Казначейства.

В іншому разі, автомобіль повертається (вилучається) структурному підрозділу соціальної та ветеранської політики обласної адміністрації.

Після смерті особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах та термін експлуатації якого склав від 5 до 10 років залишається безоплатно члену сім’ї, який на час смерті особи з інвалідністю був зареєстрований за місцем її реєстрації і середньомісячний сукупний дохід сім’ї якого за 6 попередніх місяців від дня смерті особи з інвалідністю, не перевищує прожиткового мінімуму для сім’ї.

 

Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року №228 “Про порядок виплати та розмір грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування” передбачено виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт та технічне обслуговування та на транспортне обслуговування.

Вищезазначені  компенсації виплачуються особам з інвалідністю, законним представникам дітей з інвалідністю, які, відповідно до законодавства мають право та перебувають на обліку для забезпечення автомобілями.

 

Компенсації на бензин, ремонт  і технічне обслуговування автомобілів призначаються:

– особам та дітям з інвалідністю, які в установленому порядку забезпечені автомобілем;

– особам та дітям з інвалідністю, які мають право та перебувають на обліку в черзі для забезпечення автомобілем, але не одержали його і користуються автомобілем, придбаним за власні кошти.

Компенсація на транспортне обслуговування призначається особам та дітям з інвалідністю, які перебувають на обліку  для безоплатного або пільгового забезпечення автомобілями.

Грошові компенсації на бензин, ремонт  і технічне обслуговування автомобілів виплачуються у розмірі 22% від прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, та на транспортне обслуговування – у розмірі 29% від прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність.

 

Компенсації виплачуються рівними частинами двічі на рік – у березні за перше та у вересні за друге півріччя поточного року з дня їх призначення.

До уваги громадян!

З метою реалізації прав окремих категорій населення в Україні розроблено «Пам’ятку із забезпечення допоміжними засобами реабілітації». Вона містить актуальну інформацію та покрокові дії щодо механізму безкоштовного отримання необхідних засобів реабілітації.

В інструкції є така інформація:

– перелік категорій осіб, які мають право на безкоштовне отримання реабілітаційних засобів;
– пояснення щодо видів засобів реабілітації;
– алгоритм дій для безкоштовного отримання потрібного засобу;
– перелік документів, які потрібно подати разом із заявою на отримання засобів реабілітації;
– як обрати протезне підприємство;
– як отримати компенсацію за самостійно придбані засоби реабілітації;
– як здійснюється безкоштовне протезування та ортезування;
– як отримати протезування за кордоном;
– контакти територіальних відділень Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, де можна отримати більше інформації про забезпечення засобами реабілітації.

Ознайомитися з Пам’яткою можна нижче за посиланням:

Пам’ятка із забезпечення допоміжними засобами реабілітації


© Ковельська міська рада.