телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019
  • Головна
  • Новини
  • Додаткові заходи із соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб

Додаткові заходи із соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб

|

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2022 року №455 «Про реалізацію спільного з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців проєкту щодо додаткових заходів із соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб» реалізовано право громадян на виплату додаткової грошової допомоги за рахунок коштів Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (далі—допомога). Громадяни України з числа внутрішньо переміщених осіб, зазначених в абзаці вісімнадцятому пункту 2 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Виплата допомоги громадянам здійснюється додатково без подання окремого звернення внутрішньо переміщеною особою на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, незалежно від отримання особою інших видів допомоги, зокрема, виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Для отримання допомоги Міністерство соціальної політики формує і передає Управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців перелік внутрішньо переміщених осіб взаємоузгоджених вразливих категорій, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Детальні умови реалізації проєкту, категорії отримувачів допомоги та питання обміну інформацією для проведення виплат допомоги визначаються Меморандумом про співпрацю між Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців та Міністерством соціальної політики. Обробка персональних даних осіб здійснюється відповідно до законодавства про захист персональних даних.

За результатами розгляду інформації про внутрішньо переміщену особу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців на підставі проведеної внутрішньої перевірки на контактний номер мобільного телефону надсилається повідомлення про прийняте рішення щодо виплати допомоги. Допомога виплачується в розмірі 2220 гривень на кожного члена сім’ї на місяць. Виплата здійснюється щомісяця протягом не менше ніж трьох місяців шляхом зарахування коштів на банківський рахунок внутрішньо переміщеної особи. Розмір отриманої допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу домогосподарства для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства, та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно до підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.

Софія Сагаль, начальник управління
соціального захисту населення

 


© Ковельська міська рада.