Skip to main content
телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019 Повідомити про проблему

Водолазька Тамара Карпівна

Народилася 23 березня 1919 року у селі Шамівка Знаменського району Кіровоградської області. Нелегке життя випало на її долю. Сім’я пережила і колективізацію, і голод 1933 року.
Шамівську семирічку в 1934 році закінчила з Почесною грамотою. В цьому ж році вступила в сільськогосподарський технікум, який в 1939 році закінчила з відзнакою. Далі – навчання в Азово-Чорноморському сільськогосподарському інституті. У грудні 1940 року, з другого курсу, перевелась до Кіровоградського учительського інституту. Навчання перервала війна.
У період окупації працювала в колгоспі, а також виконувала доручення Шамівського партизанського загону. Пізніше була медичною сестрою у військовому шпиталі, який знаходився в рідному селі. В червні 1944 року продовжила навчання у Кіровоградському учительському інституті. У 1945 році отримала диплом педагога. Кілька років працювала вчителем, директором школи у Берестечку, а з 1949 року – у Ковелі. Вчитель, завуч, директор семирічних шкіл № 5, № 7, № 1.
У березні 1955 року Тамара Водолазька була обрана депутатом Верховної Ради УРСР. Була депутатом міської ради трьох скликань.
За її клопотанням як депутата Верховної Ради у Ковелі збудовано чимало об’єктів. У 1967 році з ініціативи Тамари Водолазької, завдяки її наполегливості як директора було розпочато будівництво нової СШ № 1.
Бойові заслуги Тамари Водолазької відзначені орденами Вітчизняної війни II ступеня, «За мужність», десятьма медалями. Нагороджена медалями «За доблесну працю», «Ветеран праці», нагрудним знаком «Відмінник народної освіти УРСР» та багатьма почесними грамотами різних рівнів.

Померла 17 січня 2009 року.

За вагомий особистий внесок у відбудову та розвиток соціальної інфраструктури міста Водолазькій Тамарі Карпівні присвоєно звання “Почесний громадянин міста Ковеля” (рішення Ковельської міської ради від 9 червня 2005 року №30/5).

 


© Ковельська міська рада.