телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019
  • Головна
  • Новини
  • Інформація для власників житла, які прихистили внутрішньо переміщених осіб

Інформація для власників житла, які прихистили внутрішньо переміщених осіб

|

У разі розміщення внутрішньо переміщених осіб у Ковельській територіальній громаді власник житла (не пізніше ніж наступного дня після розміщення) повинен звернутися із заявою до управління ЦНАП або до старост (в сільській місцевості). В ній він зазначає відомості про дату поселення, дані людей та адресу жилого приміщення. За наданою в заяві інформацією вносять до Реєстру жилих приміщень «Прихисток», доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Компенсацію можуть отримати громадяни України віком від 18 років, які є власниками житла або їх представниками, наймачі (орендарі) житла державної або комунальної власності, спадкоємці, які прийняли спадщину і безоплатно розмістили внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї, у розумінні Сімейного кодексу України, для покриття понесених ними витрат, пов’язаних з розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Щомісяця (з 1-го по 5- те) власник обов’язково подає заяву згідно додатку 1 до постанови КМУ «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» від 19 березня 2022 р. № 333 до виконавчого комітету міської ради.

Разом з тим власник надає згоду на обробку персональних даних.

Нарахування компенсації здійснюється з дати подання заяви про розміщення внутрішньо переміщених осіб у жилому приміщенні, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб (набуття статусу ВПО).

Підготовлено згідно з роз’ясненнями до постанови КМУ від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».


© Ковельська міська рада.