телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019
  • Головна
  • Новини
  • Ковельчанина Максима Бурду посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня

Ковельчанина Максима Бурду посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня

|

Ковельчанина Максима Бурду, який віддав життя за незалежність України, посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Відповідний указ підписав Президент України Володимир Зеленський 14 березня 2023 року.

– За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, постановляю нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня солдата Бурду Максима Едуардовича (посмертно)

йдеться у документі.

Максим Бурда загинув 26 січня 2023 року під час виконання бойового завдання в районі Бахмута на Донеччині. До свого 26-річчя захисник не дожив чотири дні.

Навчався у ЗОШ №№ 3 та 8. Закінчив гуманітарний факультет Національного університету “Острозька академія”, де здобув фах журналіста. Талановитий фотограф, активіст, співзасновник молодіжного хабу “Ватра — правильний простір”, член Молодіжної ради при Ковельському міському голові. Працював у рекламному агентстві м. Шепетівка.

Максим постійно допомагав волонтерам, вивчив тактичну медицину, правила ведення бою. Він був патріотом і готувався до захисту своєї країни. Його знали як сміливу, щиру, надійну і дуже добру людину.

Коли розпочалося повномасштабне вторгнення росії, пішов боронити Україну. Хоча за станом здоров’я мав право не воювати. Спочатку був у ТРО, пізніше проклав серйозний шлях, щоб потрапити у бойовий підрозділ. Вже в складі 3-ї окремої штурмової бригади виконував завдання зі знищення окупантів. Служив у взводі вогневої підтримки, був оператором БПЛА, займався аеророзвідкою.

На передовій йому вдавалося поєднувати військову справу і роботу фотографа. Його світлини поширювали на офіційних сторінках ЗСУ.


Ковельчани попрощалися з Максимом 2 лютого. Похований захисник на Алеї Героїв міського кладовища.


© Ковельська міська рада.