Skip to main content
телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Культура

Управління  культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету Ковельської міської ради

Адреса:   вул. Незалежності, 89 м. Ковель
Волинська обл., 45000
Начальник управління  Мигуля Андрій Дмитрович
Телефон    (03352) 5-36-85
Факс    (03352) 6-17-02
E-mail:   kovelkultura@gmail.com

Заклади культури і спорту

 

Комунальний заклад «Ковельська школа мистецтв» вул. Леонтовича,1  тел. 59288, 50426   Артемук Тетяна Федорівна
Комунальний заклад “Народний дім “Просвіта” вул. Міцкевича, 10 тел. 50524 Пірожик Михайло Іванович
Комунальний заклад «Ковельська дитяча художня школа ім.Андроника Лазарчука»
вул. С.Бандери,16  тел. 59482
Цьомик  Олена Степанівна
Комунальний заклад «Ковельський історичний музей» вул. О.Пчілки,11 тел. 59100 Матвійчук  Маргарита Євгеніївна
Комунальний заклад «Публічна бібліотека» вул. Степана Бандери, 2 тел. 59396, 50203
 Комунальна установа «Ковельський молодіжний центр «Місто ідей» вул. О.Пчілки, 13  Голя Андрій Вікторович
Комунальний заклад “Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа імені Євгена Кондратовича бульв. Л.Українки, 9 тел.59787 Клімашевська Олена Миколаївна
Комунальний заклад “Дитячо-юнацька спортивна школа №1 ім. П.Стуса” вул. Одрача, 2 тел. 59064 Волосюк Віталій Варфоломійович
Ковельський міський центр фізичного здоров”я населення “Спорт для всіх” вул. Т.Боровця, 5 тел. 55445 Мацюк Віктор Миколайович
Будинок культури с. Зелена с. Зелена, вул. Ковельська, 43 Фесь Наталія Анатоліївна
Будинок культури с. Білин  с. Білин, вул.40 років Перемоги, 6 Шуляк Наталія Федорівна
Будинок культури с. Тойкут с. Тойкут, вул.Перемоги, 10 Ілюшик Валентина Володимирівна
Будинок культури с. Доротище с. Доротище, вул. Л.Українки, 30 Місюра Олена Федорівна
Будинок культури с. Ружин с. Ружин, вул. Центральна, 85 Франчук Надія Василівна
Клуб с. Колодниця с. Колодниця, вул.Шевченка, 25 Харламова Олександра Євгеніївна
Клуб с. Гішин с. Гішин, вул. Світла, 25 Денисюк Любов Михайлівна
Клуб с. Городилець с. Городилець, вул. Ковельська, 37 г Пекалюк Віра Володимирівна

Народний дім «Просвіта»

Історія закладу налічує понад 48 років. У радянські часи (до жовтня 1965 року) це був кінотеатр ім.Щорса. Згодом, у листопаді 1965 року кінотеатр було реорганізовано в міський будинок культури ім.Щорса.            

З березня 1993 року (згідно розпорядження міської влади) установа функціонувала як народний дім «Просвіта», а з 2015 року – як комунальний заклад «Ковельський народний дім «Просвіта».

 

Сьогодні тут зосереджене усе культурно-мистецьке життя міста. При НД «Просвіта» творчо працюють 15 колективів народної творчості, серед них 12– носить високе звання «народний аматорський» та 3 – «зразковий». Також в закладі працюють: клуб спортивного танцю «Модерн», гурт «Родинонька», дитяча театральна студія та спортивно-оздоровчі секції.
Графік роботи творчих працівників:
понеділок – п’ятниця: з 10.00 до 13.00
                                       з 16.00 до 21.15
Вихідні дні: субота, неділя

 

Ковельська школа мистецтв

Ковельська школа мистецтв, як дитяча музична школа була заснована в серпні 1956 року.
З 1996 року з наданням школи статусу мистецтв було відкрито 2-й корпус, де 120 дітей з району Сільмаш мають можливість вчитися на місці. Та 20 дітей у віддаленому філіалі в селі Тойкут.
В школі мистецтв навчаються 556 учнів по класах скрипки, віолончелі, баяна, акордеона, фортепіано, бандури, домри, гітари, ударних та духових інструментах /труба, тромбон, кларнет, валторна, флейта, сопілка/. З вересня 2017 року відкрито клас сольного співу.
В школі працюють шість відділів: теоретичний і п’ять виконавських.
З метою більш широкого залучення дітей до естетичного виховання, пошуку нових форм роботи в школі відкрито студію образотворчого мистецтва /керівник Мельник О.В./, студію сольного співу /керівник Михалевич І.О./.
На засадах самоокупності продовжують навчання учні інструментальних класів.
Гордістю школи є ансамблі, хорові та оркестрові колективи, виступи яких на міських та обласній сцені постійно отримують високу оцінку професіоналів. Хор учнів старших класів /керівник Олена Белецька, 80 учасників/. В колективі переважають твори зарубіжних класиків, обробки українських пісень, твори сучасних українських композиторів. Хор учнів молодших класів /керівник Еліна Міларт, всього учасників – 130/. В репертуарі твори сучасних українських авторів, композиторів класиків. Активний учасник загальноміських, обласних культурно-мистецьких заходів – хор хлопчиків /керівник Галина Оксіюк, 80 учасників/ в репертуарі твори сучасних українських авторів, обробки українських народних пісень.
Оркестр народних інструментів /керівник Ніна Самусік/, неодноразово займав призові місця на обласному конкурсі народно-інструментальної музики «Калинова сопілка».
Духовий оркестр /керівник Анатолій Сролік, склад оркестру – 40 чол./ – лауреат обласного конкурсу духових оркестрів, активний учасник загальноміських, обласних культурно-мистецьких заходів. На базі оркестру проведено обласний семінар-практикум викладачів духових та ударних інструментів.
Зростає творча майстерність дитячого ансамблю народної музики «Веретено» /керівник Зіньчук В.Ф./.
В актовому залі школи, який налічує 150 глядацьких місць, проводяться культурно-мистецькі заходи за участю учнів, викладачів та громадськості міста.
Високими показниками в конкурсах відзначаються учні школи мистецтв. Виконавська майстерність учнів школи дає змогу участувати в конкурсах і фестивалях міжнародного рівня: Міжнародний конкурс піаністів «Шопенівська весна», Міжнародний фестиваль-конкурс «Зіркові хвилі Світязя», Всеукраїнський фестиваль-конкурс юних бандуристів «Чарівна бандура», Міжнародний конкурс юних бандуристів «Волинський кобзарик», Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «InterSvitiaz accomusic».

Ковельська дитяча художня школа ім. Андроника Лазарчука

Ковельська дитяча художня школа розпочала свою діяльність в листопаді 1987 року. В серпні 2010 року школі присвоєно ім’я художника Андроника Лазарчука, сучасника  і земляка Лесі Українки.

В художній школі учні отримують базові знання і практичні навички з таких дисциплін: «рисунок», «живопис», «композиція», «скульптура», «історія образотворчого мистецтва».

Щороку художня школа охоплює навчанням 200-230 дітей.  За неповними даними 168  випускників та вихованців КДХШ продовжили навчання за художніми спеціальностями  у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах.

Паралельно із навчальним процесом учні  школи беруть активну участь у міських, обласних, Всеукраїнських і міжнародних конкурсах та виставках дитячого малюнку, результатом чого є  неодноразові  перемоги та високі відзнаки.  З 1995 року з великим успіхом КДХШ організовує і проводить щорічні районно-міські  конкурси дитячого малюнку «Зимовий калейдоскоп» та «Великодня веселка».   Творчий доробок учнів художньої школи завжди можна побачити на змінних виставках в Центральній районній бібліотеці, кафе “Золотий ключик”, в приміщенні школи та на літніх звітних виставках в Галереї мистецтв.

Ковельський історичний музей

Ковельський історичний музей є культурно-освітнім та науково-дослідним закладом, головним хранилищем пам’яток матеріальної і духовної культури пов’язаних з історією міста Ковеля та Ковельського району. Його основним призначенням є дослідження, вивчення, збереження та пропаганда історичних надбань краю, показ через експозиції, виставки, друковані видання і масові заходи пам’яток духовної і матеріальної культури Ковельщини.
    Важливими напрямками роботи музею є культурно-освітня, науково-дослідницька, експозиційна, виставкова, фондова, реставраційна, видавнича, доглядацька та робота по створенню наукового архіву музею.
             Сьогодні на обліку музею нараховується близько 7 тис. експонатів. У фондах музею є цікава геологічна колекція, більше 900 етнографічних речей, 215 зразків образотворчого мистецтва, цілий ряд предметів історичного характеру.
Найдавніші часи представлені залишками викопних організмів. Археологічна збірка представлена зразками зброї та знарядь праці II тис. до н. е. Музей має колекцію оригінальних писемних пам’яток, яку репрезентують стародруки. Надзвичайно цікавими експонатами є особисті речі ковельчан. Гордістю музейної збірки є колекція фотокарток відомих ковельських фотосалонів кін. ХIХ ст. – 1939 рр. Представлені унікальні речі періоду Другої світової війни. Чимало музейних фондів представляють  післявоєнний радянський період. Цілий ряд експонатів музею розповідають про політичне життя, економічний і культурний розвиток міста в часи незалежної України. Також широко висвітлено тему війни на сході України. У музейній залі розміщені військові речі привезені з зони проведення АТО. У музеї представлена багата фондова збірка етнографічних речей, яка відтворює господарський та побутовий розвиток Ковельщини кінця 19 – поч. 20 століть. Цікаві виставки з приватних колекцій та фондів музею експонуються у виставкових залах.
Щорічно в музеї проводиться відкриття ряду різноманітних виставок, серед яких і тематичні.

Графік роботи Ковельського історичного музею:
вівторок-п’ятниця, неділя з 10-00 до 18-00.
Вихідні: понеділок, субота.

Виставкові зали Ковельського історичного музею  (вул.Незалежності, 89)

Виставкові зали Ковельського історичного музею знаходяться в приміщенні старої аптеки – це пам’ятка архітектури ХІХ ст. що є окрасою Ковеля. Послугами цієї аптеки користувались Косачі, коли жили в Колодяжному та видатний український письменник, композитор, культурний діяч, сімейний лікар і приятель родини Косачів Модест Левицький, який у 1894р. працював у Ковелі повітовим лікарем. Ймовірно, що бував у аптеці Андроник Лазарчук – самобутній художник-реаліст, один із засновників художньої освіти в Україні кінці ХІХ – першої третини ХХ ст., який у 1901-1904 рр. жив у Ковелі і працював у Ковельському міському училищі вчителем малювання, креслення і чистописання.
Робота, що проводиться у виставкових залах Ковельського історичного музею, сприяє національному, духовному і культурному розвитку ковельчан. Виставкові зали є важливим об’єктом туристичного відвідування, осередком культурного життя міста і району. Щороку тут проводиться відкриття багатьох цікавих виставок: картин відомих художників, скульпторів, виробів соломки, текстилю, фотографій, творів сакрального мистецтва, а також колективних та персональних виставок місцевих майстрів.     
 В приміщенні діє кімната-музей Андроника Лазарчука.
 Графік роботи виставкових залів Ковельського історичного музею:
вівторок-п’ятниця, неділя з 11-00 до 19-00.
Вихідні: понеділок, субота.

       Комунальна установа «Ковельський молодіжний центр «Місто ідей»

   Комунальна установа «Ковельський молодіжний центр «Місто ідей» створено Ковельською міською радою в листопаді 2018 року. Головним завданням КУ «Ковельський молодіжний центр «Місто ідей» є сприяння соціалізації та самореалізації молоді, її інтелектуальний, моральний, духовний розвиток, реалізація творчого потенціалу та національно-патріотичне виховання. Також центр створено з метою популяризації здорового способу життя,  зайнятості у вільний час, забезпеченню громадянської освіти молоді та розвитку волонтерства, підвищенню рівня мобільності молоді.Одним з багатьох завдань центру є впровадження практики написання грандових міжнародних проектів та досвід реалізації їх молоддю нашого міста.Новий сучасний молодіжний центр розташований у самому центрі міста Ковеля – приміщення паркової сцени (ІІ поверх).
        Молодіжний центр – це відкритий простір для роботи відпочинку та розвитку молодіжних організацій за принципами доступності та спільної відповідальності.Тут завжди раді молодим, активним, сповненим ідей молодим людям. Працівники центру – кваліфіковані працівники, що готові надати професійну підтримку в реалізації молодіжних ідей та проектів. Даний центр являється одним з прикладів реформування державної молодіжної політики.

За діяльністю та оновленнями подій у Ковельському молодіжному центрі «Місто ідей» запрошуємо слідкувати у соціальних мережах:

Фейсбук:  Молодіжний центр “Місто ідей”

Instagram  Youth Center Kovel ideas_sity

Графік роботи КУ «Ковельський молодіжний центр «Місто ідей»:

вівторок-субота 10:00-19:00

Вихідний дні: неділя, понеділок

 

 Комунальний заклад  “Публічна бібліотека”  

Публічна бібліотека є:

 • провідним просвітницьким, культурним, інформаційним та дозвіллєвим центром Ковельської  громади;
 • найбільшою публічною бібліотекою Ковельської громади;
 • інформаційним та методичним центром для бібліотек Ковельської  громади

Тисячі студентів, учнів, фахівців різних галузей отримують тут необхідні знання. Протягом 2020 року бібліотека надала свої послуги 4094 користувачам, видано 68867 одиницю документів, зафіксовано 38203 відвідувань бібліотеки мешканцями міста та району. Відвідування сайту – 22100.

Бібліотечні фонди нараховують 73202 тис.  примірників. Протягом минулого року у фонди Публічної бібліотеки надійшло 1233 примірник книг.

Користувачі бібліотеки мали можливість читати пресу 49-ти найменувань.

У колективі установи  – 13 працівників. Всі є бібліотечними спеціалістами. Кваліфіковане обслуговування користувачів забезпечують:

 • Абонементз окремою кафедрою для обслуговування юнацтва;
 • Читальний зал на  місць;
 • Відділ комп’ютерних бібліотечних технологій та інформаційно-бібліографічної роботи(Інтернет-центр), де з 2003 року користувачі бібліотеки безкоштовно працюють в мережі Інтернет завдяки сприянню Посольства США в Україні.

Основні послуги бібліотеки

Згідно Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» користувачі Публічної бібліотеки мають право на такі послуги:

 • користуватися інформацією про склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат;
 • користуватися допомогою фахівців бібліотеки в пошуку джерел інформації;
 • отримувати необхідні документи з фонду бібліотеки для користування у читальних залах;
 • користуватися електронними ресурсами;
 • відвідувати різноманітні культурні заходи, що відбуваються у бібліотеці.

До послуг користувачів:

 • книги, періодичні та електронні видання, аудіовізуальні матеріали та інші матеріали з усіх галузей знань;
 • щорічна передплата періодики;
 • картковий алфавітний каталог;
 • сайт бібліотеки
 • спільнота в соціальній мережі Facebook;
 • безкоштовний доступ до INTERNETта Wi-Fi зона;
 • тематичні виставки;

Поштова адреса: 45000, вул. Степана Бандери, 2, м. Ковель, Волинська обл.

e-mail: library_kovel@ukr.net

Відділ комплектування бібліотечного фонду: petruk_library@ukr.net

Телефони:

* Директор: (03352) 5-93-96

* Відділ обслуговування: (03352) 5-02-03

* Методичний відділ (03352) 5-92-58

www.kovelbook.com.ua

КЗ “Публічна бібліотека” Ковельської територіальної громади | Facebook

В Комунальний заклад “Публічна бібліотека” входить сім філій:

з/п

Назва бібліотеки Адреса ПІБ керівника Номер телефону
1 Бібліотека-філія для дітей Ковель

вул. Олени Пчілки, 13

Шпирук

Валентина Григорівна

03352 59966
2 Міська бібліотека-філія Ковель

вул. Мечнікова, 2

Грибовська

Марія Володимирівна

03352 52080
3 Бібліотека-філія с. Білин Білин

вул. 40 років Перемоги, 8

Журавель

Ольга Миколаїівна

03352 98337
4 Бібліотека-філія с. Доротище Доротище

вул. Шкільна, 2

Шпилюк

Валетина Порфирівна

03352 94430
5 Бібліотека-філія с. Зелена Зелена

вул. Ковельська, 43

Шумерук

Юлія Анастасіївна

03352 58637
6 Бібліотека-філія  с. Тойкут Тойкут

вул. Перемоги, 10

Ілюшик

 Галина Сергіївна

03352 93310
7 Бібліотека-філія с. Ружин Ружин

вул. Центральна, 85

Родюк

Лариса Петрівна

 

РУЖИНСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ

Адреса: 44822, вулиця Центральна, 85, село Ружин, Ковельський район, Волинська область

Форма власності: комунальна

Введено в експлуатацію: 0,3423 га.

Тип приміщення: СПЕЦІАЛЬНО ЗБУДОВАНИЙ

Загальна площа приміщення : 320 м2

Глядацька зала: 198м2

Танцювальна зала: 63 м2

Приміщення для гурткової роботи: 14 м2

Приміщення для бібліотеки: 29 м2

Основна функція закладу: створення умов для реалізації культурних і творчих потреб населення, інформаційно-освітня робота, розвиток творчих здібностей, реалізація культурно- дозвіллєвих потреб населення.

Клуб с. Гішин

 

 

 

 

 

   ГОРОДИЛЕЦЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ КЛУБ.

Адреса: 44893, вулиця Ковельська, 37Г, село Городилець, Ковельський район, Волинська область

Форма власності: комунальна

Введено в експлуатацію: 1982 рік
Загальна площа приміщення: 115 м.кв.
Площа земельної ділянки: 0,5932 га.
Глядацька зала: 84 м.кв.
Приміщення кабінету: 6 м.кв.
Приміщення музею: 18 м.кв.
Основні функції закладу: інформаційно-освітня робота, культурне обслуговування населення, розвиток творчих здібностей, організація культурного дозвілля.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ

Адреса: 45060, вулиця Ковельська, 43, село Зелена, Ковельський район, Волинська область
Форма власності: комунальна
Введено в експлуатацію: 1982 рік
Тип приміщення: СПЕЦІАЛЬНО ЗБУДОВАНИЙ
Загальна площа приміщення: 569 м.кв.
Площа будинку культури: 278,9 м.кв.
Глядацька зала: 120 місць
Танцювальна зала: 79,5 м.кв.
Приміщення для гурткової роботи 26,7 м.кв.
Приміщення для бібліотеки: 35м.кв
Основні функції закладу: розвиток народної творчості, збереження культурної спадщини та народних традицій рідного краю, інформаційно- освітня робота, розвиток творчих здібностей, організація культурного дозвілля населення.
БІЛИНСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ
Адреса: 45042, вулиця 40 років Перемоги, 6, село Білин, Ковельський район, Волинська область
Форма власності: комунальна
Введено в експлуатацію: 1956 рік
Тип приміщення: СПЕЦІАЛЬНО ЗБУДОВАНИЙ
Загальна площа приміщення: 348 м.кв.
Площа земельної ділянки: 0.5 гектара
Глядацька зала: 250 місць
Приміщення для гурткової роботи: 53 м.кв.
Приміщення для бібліотеки: 35м.кв
Основні функції закладу: розвиток народної творчості, збереження культурної спадщини та народних традицій рідного краю, інформаційно- освітня робота, розвиток творчих здібностей, організація культурного дозвілля населення.

 

КЛУБ СЕЛА КОЛОДНИЦЯ

Адреса: 45042, вулиця Шевченка, 22, село Колодниця, Ковельський район, Волинська область
Форма власності: комунальна
Введено в експлуатацію: 1968 рік
Тип приміщення: СПЕЦІАЛЬНО ЗБУДОВАНИЙ
Загальна площа приміщення: 139 м.кв.
Площа земельної ділянки: 0,2 га.
Глядацька зала: 50 місць
Приміщення для гурткової роботи 14 м.кв.
Основні функції закладу: розвиток народної творчості, збереження культурної спадщини та народних традицій рідного краю, інформаційно-освітня, розвиток творчих здібностей, організація культурного дозвілля.

ДОРОТИЩЕНСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ

Будинок культури с. Доротище побудований  в 1987 році.

При будинку культури діє  п’ять  клубних формувань за жанрами:

Художнього читання.

Декоратино-прикладного мистецтва.

Сучасного танцю.

Вокальний.

Фольклорний гурт “Горлиця”.

ТОЙКУТСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ
Адреса: 45021, вулиця Перемоги,10, село Тойкут, Ковельський район, Волинська область
Форма власності: комунальна
Введено в експлуатацію :1964 рік
Тип приміщення : СПЕЦІАЛЬНО ЗБУДОВАНИЙ
Загальна площа приміщення: 435 м.кв.
Площа земельної ділянки: 0,17 га.
Глядацька зала: 250 місць
Танцювальна зала: 128 м.кв.
Приміщення для гурткової роботи: 23 м.кв.
Приміщення для бібліотеки: 28 м.кв.
Основна функція закладу: інформаційно-освітня робота, обслуговування населення у сфері культури, розвиток творчих здібностей, організація культурного дозвілля.

 

Пам’ятки архітектури Ковельської територіальної громади

 

№ з/п Найменування пам’ятки (матеріал) Адреса Дата спорудження (автор) Охор. № та №

у комп-лексі

Дата і № рішення

про взяття під охорону

1. Дмитрівська церква (дер.) с. Гішин 1567 р. 1029 Пост. РМ УРСР від 06.09.79 № 442
2. Успенська церква (мур.) с. Доротище 1769 р. 129/1 Пост.РМ УРСР від 24.08.63  № 970
3. Дзвіниця Успенської церкви (дер.) с. Доротище кін. 19 ст. 129/2 Пост.РМ УРСР від 24.08.63  № 970
4. Культова споруда (мур.)

Храм Святого Апостола Андрія Первозванного

м.Ковель, вул.Незалежності,31 1700 р. 34-Вл Рішення ОВК від 22.07.85 № 252
5. Михайлівська церква (мур.) м.Ковель, вул.Незалежності,35 1910 р. 79-м/1 Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
6. Дзвіниця (мур.) м.Ковель, вул.Незалежності,35 1910 р. 79-м/2 Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
 

7.

Костел Успіння Пресвятої Богородиці (дер., перенесений з с.Вишеньки ,Рожищенського району) м.Ковель,

вул.Вербицького, 1а

1771 р. 1049 Пост.РМ УРСР від 06.09.79 №442
8. Житловий будинок (мур.) м.Ковель, вул. Ветеранів, 22 1920 р. 80-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
9. Житловий будинок (мур.) м.Ковель, вул. Ветеранів, 16 20 ст. 81-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
10. Водонапірна башта (мур.) м.Ковель, вул. Ветеранів 20 ст 82-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
11. Споруда (мур.) м.Ковель, вул. Ветеранів, 1 1920 р. 83-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
12. Житловий будинок (мур.) м.Ковель, вул. Косачів, 26 1910 р. 84-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
13. Житловий будинок (мур.) м.Ковель, вул.Незалежності,89 1900 р. 85-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
14. Житлова споруда (мур.) м.Ковель, вул. Незалежності 86-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
15. Головний корпус (мур.) м.Ковель, вул.Незалежності,122 1900 р. 86-м/1 Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
16. Дворовий корпус (мур.) м.Ковель, вул.Незалежності,122 1910 р. 86-м/2 Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
17. Споруда колишньої російської гімназії (мур.) м.Ковель, вул. Театральна, 21 1910 р. 87-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
18. Споруда колишньої школи (мур.) м.Ковель, вул. Театральна, 11 1910 р. 88-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
19. Споруда (мур.) м.Ковель, вул. С.Бандери, 16 20 ст. 89-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
20. Синагога (мур.) м.Ковель, вул.Незалежності,125 2 пол. 19 ст. 90-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
21. Воскресенська церква (мур.) м.Ковель, вул.Незалежності,174 1877 р. 91-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
22. Споруда школи (мур.) м.Ковель, вул. Брестська, 23 1907 р. 92-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
23. Житловий будинок (мур.) м.Ковель, вул.М.Левицького,6 20 ст. 93-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
24. Житловий будинок (мур.) м.Ковель, вул.Незалежності,132 1890 р. 94-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
25. Особняк (мур.) м.Ковель, вул. С.Бандери, 18 1920 р. 95-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
26. Залізничний вокзал (мур.) м.Ковель, вул.Ветеранів,1А 20 ст. 96-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187
27. Споруда (мур.) м.Ковель, вул. Шевченка, 14 1897 р. 97-м Рішення ОВК від 27.08.90 № 187

 

Пам’ятки історії Ковельської територіальної громади

з/п

Охор.

Місцезнаходження

пам’ятки, її адреса

Найменування пам’ятки Датування Дата спо-руд-ження Дата і № рішення облвиконкому (розпорядження голови облдержадміністрації) про взяття пам’ятки під охорону
1 2 3 4 5 6 7
1. 113 с.Білин Пам’ятник землякам 1941-1945 1969 360-р від 04.08.69р.
2. 699 с.Білин, на кладовищі Могила льотчика Некрасова  О.П.та медсестрі Шурі 1944 1982 267-р від 25.08.86р.
3. 164 с.Білин на кладовищі Могила невідомого радянського воїна 1944 1970 415 від 22.06.99р.
4. 714 с.Гішин (в лісі) Могила братська невідомих радянських воїнів 1941-1945 1985 267-р від 25.08.86р.
5. 477 с.Доротище Пам’ятник землякам 1941-1945 1975 457-р від 16.10.78р.
6. 641 с.Зелена, на кладовищі Пам’ятник на місці бою 175-ої  Уральсько-Ковельської Червонопрапорної ордена Кутузова стрілецької дивізії з фашистами при визволенні Ковельщини 1944 1985 267-р від 25.08.86р.
7. 642 с.Зелена, в лісі Могила братська (11) радянських воїнів, серед яких поховано Кривобокова М.А. 1944 1974 267-р від 25.08.86р.
8. 701 с.Зелена, в лісі Могила братська (5) радянських воїнів 1944 1961 267-р від 25.08.86р.
9. 702 с.Зелена, в лісі Могила братська (4) радянських воїнів 1944 1985 267-р від 25.08.86р.
10. 703 с.Зелена, в лісі біля дороги Могила братська (2) радянських воїнів-танкістів 1944 1985 267-р від 25.08.86р.
11. 704. с.Зелена, в лісі Могила братська радянських воїнів (2) 1944 1985 267-р від 25.08.86р.
12. 442 м.Ковель, вул. Незалежності, 132 Будинок, в якому знаходився Ковельський ревком 1920 360-р від 04.08.69р.
13. 26 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила братська воїнів IV російської армії 1915-1918 1918 360-р від 04.08.69р.
14. 22 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила братська воїнів Червоної армії 1939 1952 360-р від 04.08.69р.
15. 21 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила братська радянських воїнів 1944 1958 360-р від 04.08.69р.
16. 25 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила Героя Радянського Союзу Олійника В.К. 1944 1984 360-р від 04.08.69р.
17. 24 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила Героя Радянського Союзу Подколоднова В.Г. 1944 1984 360-р від 04.08.69р.
18. 23 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила Героя Радянського Союзу Смирнова В.А. 1944 1984 360-р від 04.08.69р.
19. 20 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила братська радянських партизан 1944 1953 360-р від 04.08.69р.
20. 19 м.Ковель, біля залізничного мосту Пам’ятник на честь радянських воїнів 1941-1945 1956 360-р від 04.08.69р.
21. 18 м.Ковель, сквер локомотивного депо Меморіал на честь робітників локомотивного депо, що загинули в роки громадянської і Великої Вітчизняної війни 1920;

1941-1945

1969 360-р від 04.08.69р.
22. 429 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могили братські радянських воїнів 1944 1956 477-р від 28.11.75р.
23. 543 м.Ковель, вул. Незалежності Пам’ятник на честь радянських воїнів-визволителів 1944 1977 457-р від 16.10.78р.
24. 575 м.Ковель, південно-східна околиця міста, зліва на трасі Луцьк-Ковель Пам’ятник на честь радянських артилеристів 1944 1975 65-р від 10.02.82р.
25. 694 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила братська полковника

Моргуліса А.В., підполковника Беседнова А.Я.

 

1944 1984 267-р від 25.08.86р.
26. 695 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила братська підполковників Фадєєва Ф.С., Полякова В.Ф. 1944 1984 267-р від 25.08.86р.
27. 696 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила братська екіпажу паровоза Э4 701-27 32-і колони НКШС 1945 1984 267-р від 25.08.86р.
28. 697 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила капітана Яковлєва О.Я. 1945 1984 267-р від 25.08.86р.
29. 698 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила гвардії молодшого сержанта Костіна В.К. 1945 1984 267-р від 25.08.86 р.
30. 677 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила капітана Григор’єва 1944 415 від 22.06.99р.
31. 679 м.Ковель, вул. Незалежності

(на кладовищі)

Могила лейтенанта Лещука 1944 415 від 22.06.99р.
32. 617 с.Колодниця Могила братська партизан 1944 1975 65-р від 10.02.82р.
33. 574 с.Колодниця Могила Лаховського В.С. 1944 1975 65-р від 10.02.82р.
34. 936 с.Ружин Могила  радянського воїна  майора Аманова Байрама 1944 1991 265-р від 24.12.91р.
35. 937 с.Ружин Могила  радянського воїна Косаря І.Д. 1944 1991 265-р від 24.12.91р.
36. 938 с.Ружин Могила  радянського воїна Ніни 1944 1991 265-р від 24.12.91р.
37. 120 с.Тойкут Пам’ятник землякам 1941-1945 1967 360-р від 04.08.69р.

 

Пам’ятки монументального мистецтва Ковельської територіальної громади

з/п

Охор.

номер

Місцезнаходження  пам’ятника, його адреса Найменування пам’ятника Датування Автор Дата спо-руд-ження Дата і № рішення облвиконкому про взяття пам’ятника під охорону
1. 29 м.Ковель, вул.Сухомлинського Пам’ятник Богдану Хмельницькому Львівський художньо-виробничий комбінат 1954 360-р від 04.08.69р.

 

 

 


© Ковельська міська рада.