телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019
  • Головна
  • Новини
  • Мешканців Ковельської громади запрошують стати патронатними вихователями

Мешканців Ковельської громади запрошують стати патронатними вихователями

|

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація в сім’ї на період подолання неповнолітнім, його батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має вищу освіту, позитивний досвід батьківства, відповідні житлові умови, добровільного помічника з числа повнолітніх членів родини.
Не можна поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору.
Кандидат разом з помічником проходять обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики. Після його закінчення регіональний центр соціальних служб видає відповідну довідку і рекомендацію. Орган опіки та піклування впродовж місяця укладає договір про надання послуги.
Патронатний вихователь та його помічник один раз на рік проходять обов’язкове медичне обстеження та один раз на два роки – підвищення кваліфікації.
До сім’ї можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини:
– новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати;
– підкинуті, знайдені;
– безпритульні;
– діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю;
– ті, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісти відсутні;
– переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій;
– інші, які через різні обставини не можуть перебувати у власній сім’ї.
Одночасно під патронат в одну сім’ю можуть бути влаштовані діти (не залежно від їх кількості), які є братами – сестрами або проживали в одній родині.
Оптимальний термін перебування неповнолітнього в сім’ї патронатного вихователя не повинен перевищувати трьох місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування – до шести місяців.

Оплата послуг здійснюються у розмірі п’яти прожиткових мінімумів, а також виплачується соціальна допомога на утримання дитини у розмірі двох прожиткових мінімумів відповідно до віку.
Запрошуємо до співпраці небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом.
Детальну інформацію можна отримати за адресою: м.Ковель, вул. Незалежності, 73, каб. 106,107, або за номерами телефону: 6-17-48, 6-17-27, 6-17-24.

Ковельський міський центр соціальних служб

 


© Ковельська міська рада.