телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019
  • Головна
  • Новини
  • Минулого року на галузь охорони здоров’я було спрямовано майже 50 мільйонів гривень з бюджету громади

Минулого року на галузь охорони здоров’я було спрямовано майже 50 мільйонів гривень з бюджету громади

|

У 2021 році медичні заклади, які є комунальною власністю територіальної громади, надавали первинну та вторинну медичну допомогу, повністю працювали в умовах медичної реформи.

Відповідно до рішення міської ради від 22.11.2018 року No44/63 було затверджено Програму фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання Ковельської міської ради Волинської області на 2018-2021 роки. Це дозволяло фінансово підтримувати медичні заклади міста, що проходять процес реформування, а також передбачати кошти на лікування жителів громади.

Зокрема, в 2021 році профінансовано майже 50000,0 тис. грн, в тому числі:
64,7 тис. грн – для боротьби із захворюванням на туберкульоз;
451,6 тис. грн – придбання хіміопрепаратів для онкохворих пацієнтів;
1546,1 тис. грн – пільгове отримання медикаментів у разі амбулаторного лікування. Варто сказати, що на зазначену мету було використано на 907,4 тис. грн більше порівняно із 2020 роком.

Вперше за останні роки категорії громадян, які мають право на пільгове забезпечення медикаментами у разі амбулаторного лікування, мали можливість скористатися у повній мірі наданою їм пільгою:
• 198,8 тис. грн – пільгове зубопротезування ветеранів війни, учасників бойових
дій, учасників АТО та інших категорій, що мають право на вказану послугу;
• 518,4 тис. грн – придбання препаратів фактору коагуляції крові людини VІІІ для дітей хворих на гемофілію А;
• 664,1 тис. грн – придбання лікувального харчування для хворих на
фенілкетонурію.

Медичним закладам Ковельського МТМО було спрямовано понад 25000,0 тис грн коштів з бюджету громади:
• 16317,5 тис. грн надано на реконструкцію приймального відділення
Ковельського МТМО;
• 3642,9 тис. грн на ремонт покрівлі старого корпусу ЦРЛ;
• понад 4000,0 тис. грн на придбання медичного обладнання.

Додатково виділялися кошти на харчування та придбання медикаментів для ветеранів війни, учасників АТО, оплату діагностичних послуг для пільгових категорій населення, проведення поточного ремонту закладів охорони здоров’я міста, ремонт палат для ветеранів війни та учасників АТО, придбання технічних засобів для осіб з інвалідністю, імуносупресантів для пацієнтів з трансплантованими органами, ремонт медичної апаратури та інше.

До складу Ковельської територіальної громади у 2021 році увійшли 3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 8 медичних пунктів тимчасового базування. З метою покращення їх матеріально-технічної бази було виділено 50,0 тис грн., за які було придбано для кожного медичного пункту тонометр, пульсометр, безконтактний термометр, вагу та ростомір.

У зв’язку із поширенням на території України COVID -19 минулого року постійно контролювали питання імунізації населення територіальної громади. Проводилася агітаційна робота з керівниками бюджетних установ, особливо закладів освіти, інших підприємств та організацій з метою залучення до активної вакцинації. У 2018 році було прийнято рішення про заснування Ковельської міської премії для медичних працівників. У 2021 році було прийнято рішення відзначати тих, які надавали допомогу пацієнтам хворим на COVID-19.

Лідія Жолінська, начальник відділу охорони здоров’я


© Ковельська міська рада.