телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Нові правила виїзду з дитиною за кордон

|

Інформуємо Вас, що 12 березня 2022 року прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 264 щодо внесення змін до Правил перетинання державного кордону України.

У зв’язку із вищезазначеним, просимо звернути увагу на наступні нові норми зазначеної Постанови.

Відтепер виїзд за межі України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 18-річного віку та виховуються у: прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу, перебувають під опікою або піклуванням, можливий лише у супроводі прийомних батьків, батьків вихователів (одного з них), опікуна або піклувальника. Супровід таких дітей іншими особами, які уповноважені законними представниками дитини, допускається. Виїзд за межі України здійснюється лише при наявності письмового погодження органу опіки та піклування на виїзд із зазначенням держави остаточного перебування дітей.

Особам, які супроводжують дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування після перетину кордону повинні протягом одного робочого дня звернутися до консульської установи України в країні перебування для постановки дитини на тимчасовий консульський облік.

Відбулися зміни в порядку перетину кордону і для дітей з біологічних сімей. Для супроводу особи, яка не досягла 16-річного віку бабусею, дідусем, повнолітнім братом, сестрою, мачухою, вітчимом або іншими особами потрібна письмова заява, завірена органом опіки та піклування. Після перетину кордону протягом одного робочого дня потрібно звернутися до консульської установи України в країні перебування для постановки дитини на тимчасовий консульський облік.

Звертаємо також увагу, що у Правилах з’явились також нові норми, що стосуються дітей з інвалідністю та важкохворих дітей. Їх супровід може здійснюватися одним із членів їх сімей, опікуном, піклувальником, одним із прийомних батьків, батьків-вихователів, який досяг 18-річного віку. Потрібно мати посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, в якому зазначено категорію “дитина з інвалідністю”, або довідки про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської ради, до території територіальної громади якої входить територія міста обласного значення, районної у місті (у разі її утворення) ради, або індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю, виданої лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, або медичного висновку про дитину з інвалідністю до 18 років. Супровід дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, що встановлені МОЗ, здійснюється одним із батьків, усиновлювачів незалежно від віку особи, яка здійснює такий супровід.


© Ковельська міська рада.