телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019
  • Головна
  • Новини
  • Обранці громади просять повернути у державну власність підприємства енергетики

Обранці громади просять повернути у державну власність підприємства енергетики

|

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Ковельської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо повернення у державну власність енергетичних підприємств

Ми, депутати Ковельської міської ради, від імені нашої територіальної громади, висловлюємо велике занепокоєння тим, що до цього часу низкою енергетичних підприємств України володіють, напряму чи опосередковано, громадяни російської федерації, а також ті наші співвітчизники, які ведуть відверто антиукраїнську діяльність.
Після підступного нападу Кремля на Україну, народні депутати ухвалили закон, яким передбачено примусове вилучення майна, власниками якого є російська федерація та її резидентами, на користь України. Під конфіскацію підлягають рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права, інше майно чи активи, що знаходяться на території України.

У той час, коли світові промислові гіганти покидають росію та обривають з нею всі зв’язки, а українці зайняті безпосередньою боротьбою з окупантом, у нас з’явився найкращий шанс, щоб повернути награбоване українському народу. У часи Януковича, практично всі облгази та обленерго України перейшли у власність олігархів, зокрема і тих, які відомі своїми зв’язками з росією. Україна має унікальну можливість повернути цинічно вкрадені активи, які хай і не напряму, але працюють на інтереси агресора.

Завдяки ухваленому Закону під націоналізацію потрапляють обленерго у Кропивницькій, Рівненській, Житомирській, Чернівецькій та Херсонській областях, що належить компанії «ВС Енерджі Інтернешнл Україна», які пов’язані з російським політиком Олександром Бабаковим та його бізнес – партнерами Євгеном Гінером та Михайлом Воєводіним.

Але під дію цього Закону не підпадає «Волиньобленерго», номінальним власником якого є Бойко Анатолій Юрійович, син відомого українського політика, до недавнього голови фракції ОПЗЖ у Верховній Раді України Бойка Юрія Анатолійовича, який володіє 75,0% у вказаній компанії, а 21,2% акцій компанії володіє громадянин росії, олігарх Костянтин Григоришин.
Така ж ситуація на сьогодні і з обленерго інших областей, де номінальними власниками є особи, пов’язані з депутатами Верховної Ради України від політичної партії ОПЗЖ.
Аналогічна ситуація складається і в облгазах, де більше половини яких в Україні перебувають у власності Дмитра Фірташа. Він – громадянин України, але весь цей час веде антиукраїнську діяльність.

На нашу думку, правильним кроком влади, який точно підтримають українці, буде термінова націоналізація активів Фірташа, Бойка, Суркіса, Коломойського, Ахметова та інших олігархів, які багато років у сфері торгівлі енергоносіями наживали непомірні статки за рахунок зубожіння населення України.
Зважаючи на вищевикладене, ми вимагаємо у найближчій перспективі повернути у державну власність енергетичні підприємства, підприємства природних монополій та унеможливити перехід управління такими стратегічно – важливими сферами у приватні руки.

Прийнято на двадцять другій сесії
міської ради 27 травня 2022 року


© Ковельська міська рада.