Skip to main content
телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019 Повідомити про проблему

Про особливості надання відпусток у період воєнного стану

|

Декларація про надання відпустки без збереження заробітної плати (відпустка власним коштом) без обмеження будь-якими термінами.

Це дуже важлива поправка оскільки в умовах зупинки діяльності, багато керівників не мають можливості виплачувати заробітну плату навіть у межах оформлення простою, але й звільняти працівника не мають наміру. Важливо, що ініціатором надання такої відпустки може бути лише працівник.

У період воєнного стану роботодавець має право відмовити працівнику у наданні будь-якої відпустки (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), але увага – лише у тому випадку, якщо працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури. У інших випадках роботодавці не мають права відмовляти у наданні відпустки.

Як враховувати святкові дні під час надання відпустки в період воєнного стану?

У період воєнного стану не застосовується положення КЗпП України, якими встановлено святкові і неробочі дні (норми ст. 53, ст. 71-73,ч.1 ст. 65 та ч.3-4 ст.67 КЗпП України).

Які наслідки скасування святкових і неробочих днів?

Ч.6 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» скасовано святкові і неробочі дні. Тобто, норму тривалості робочого часу слід також змінювати.

Ліліана Герасимчук, завідувач сектору з питань праці управління
економічного розвитку та торгівлі


© Ковельська міська рада.