Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) – установа, що фінансує проекти стратегії соціально-економічного розвитку, об’єднаних територіальних громад та співробітництва громад. Відбір проектів здійснюють конкурсні комісії, до складу яких входять представники облдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, міністерств, громадських об’єднань, всеукраїнських асоціацій, наукових установ, а також члени Комітету ВРУ з питань бюджету.
Посилання на сайт: https://new.dfrr.minregion.gov.ua/regions/volinska-oblast
Серед трьох фінансових інструментів бюджетної підтримки громад найбільш суперечливою є так звана соціально-економічна субвенція. Ця субвенція спрямована в першу чергу на підтримку інфраструктури та може використовуватись на різні потреби громади, починаючи від капмремонту інфраструктури, енергозбереження, газифікації, закінчуючи закупкою оргтехніки, будівництвом дитячих майданчиків, тощо. Щорічно через цей фінансовий інструмент в громади потрапляє близько 5 млрд грн. Однак не всі громади можуть розраховувати на цей вид допомоги.
Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна протягом 17 років підтримує процеси розвитку на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України шляхом співфінансування різноманітних проєктів. Усі проєкти, що фінансуються в рамках Програми, є некомерційними та сприяють покращенню якості життя жителів східної Польщі та західної України та Білорусі.
Кожен проєкт, що співфінансується, повинен продемонструвати сильний транскордонний вплив не лише завдяки партнерству між установами, але насамперед завдяки результатам діяльності та їх позитивному впливу на прикордонну територію та її мешканців.
Проекти міста Ковель:
(Програма Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013) – реалізовано.
Посилання на сайт: https://www.pbu2020.eu/ua
Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО)– міжнародна фінансова організація (МФО), заснована в рамках міжурядового договору між суверенними Північними країнами – Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією та Швецією. Мета створення корпорації- сприяння інвестиціям, пов’язаним виключно із зеленим ростом та пом’якшенням наслідків зміни клімату та адаптації до них, з особливим акцентом на Східній Європі, а також регіоні Балтійського моря, Арктики та Баренцовому регіоні. НЕФКО фінансує й впроваджує малі та середні екологічні проекти через позики і гранти як для приватного, так і для державного сектора. Також пропонує купівельні кредити та інвестиції у капітал для компаній з Північних країн. Діяльність НЕФКО включає, поміж іншим, проекти з підвищення енергоефективності, виробництва чистої енергії та очищення стічних вод.
На початку 2021 року виконавчим комітетом Ковельської міської ради була подана заявка по проекту «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в м. Ковель Волинської області шляхом технічного переоснащення світильниками на основі LED технологій».
Заявка відібрана до подальшого етапу, здійснюється підготовка документації та анкет для отримання фінансування.
Посилання на сайт: https://www.nefco.int
Угода мерів – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях.
Після прийняття у 2008 році Пакету ініціатив ЄС з питань клімату й енергетики, Європейська комісія започатковувала Угоду мерів для заохочення й підтримки зусиль, яких докладають місцеві органи влади у сферах розробки й реалізації політики сталого енергетичного розвитку. Справді, органи місцевого самоврядування відіграють вирішальну роль у пом’якшенні наслідків зміни клімату, тим паче, якщо врахувати, що 80% споживання енергії та викидів CO2 пов’язані із діяльністю міст.
Завдяки Угоді мерів, установи ЄС зробили безпрецедентний крок у безпосередньому залученні місцевих і регіональних органів влади, тим самим визнаючи їхню важливу роль у досягненні амбітних цілей у галузі енергетики й збереження клімату.
Відповідно до рішення Ковельської міської ради від 29.01.2009 р. місто приєдналося до європейської ініціативи «Угода мерів».
Посилання на сайт: http://com-east.eu/uk/pro-nas/ugoda-meriv/
Проєкт «ГОВЕРЛА» допомагатиме Уряду України в подальшому формуванні міцної правової бази для місцевого самоврядування, яка забезпечуватиме належний баланс повноважень та обов’язків між органами місцевого самоврядування та місцевими і центральними органами виконавчої влади. Проєкт також буде сприяти реалізації секторальної та фіскальної децентралізації з метою забезпечення підзвітності органів місцевого самоврядування, здійснення нагляду та ефективного залучення громадян.
Посилання на сайт: https://donors.decentralization.gov.ua/uk/project/hoverla/?fbclid=IwAR2rth5LF6E8BgvkcV2jyv4b-ByMrU51HAOhh66P6KKLkmXkbhKjBqouuXo