телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

ПТМ “Ковельтепло”

ПТМ «Ковельтепло» – це сучасне комунальне підприємство, яке постійно розвивається, вдосконалює і модернізує технологічні процеси, оновлює матеріально-технічну базу, поліпшує якість послуг.

За результатами фінансово-господарської діяльності ПТМ «Ковельтепло» неодноразово здобувало звання «Краще підприємство комунальної теплоенергетики України» серед підприємств галузі з обсягом реалізованої теплової енергії – 100,0 тис. Гкал і менше. 

На балансі ПТМ «Ковельтепло» перебуває 21 котельня загальною потужністю 108,16 Гкал/год. Теплом забезпечується 221 житловий будинок, у 218 з них встановлені лічильники теплової енергії, що становить 98% (у 3-х будинках немає технічної можливості). Тепло подається також у 46 об’єктів соціальної сфери, заклади освіти, культури та медицини. 

Централізованим гарячим водопостачанням забезпечується 105 багатоквартирних будинків житлового фонду, які на 97,2% оснащені загальнобудинковими приладами обліку. У 97,7% домогосподарств встановлені квартирні лічильники обліку гарячої води.

У період з 1991 по 2021 роки проведено технічне переоснащення та масштабну оптимізацію котелень. Із 42 їх кількість скоротилась до 21. При чому кількість споживачів не зменшилась! Оптимізація торкнулася і чисельності працівників. При тому, що половина котелень працює на твердому паливі, обов’язковою вимогою є присутність кочегара. Переобладнані котельні працюють без операторів в автоматичному режимі. Нині на підприємстві – 280 людей, а їх кількість у 2004 році становила близько 400.

Закриття малорентабельних котелень передбачало і реконструкцію теплових мереж. Їх протяжність сьогодні становить 40,6 км в двотрубному вимірі. З них – 35,57 км прокладено з технологією попередньоізольованих трубопроводів, що дозволило значно знизити втрати теплової енергії при транспортуванні теплоносія до споживача.

ПТМ «Ковельтепло» одним з перших в Україні скоротило споживання природного газу на 30% завдяки програмі встановлення котлів, які працюють на дровах, щепі та тирсобрикетах. Нині у Ковелі таких котелень 12. Тут встановлено 26 твердопаливних котлів загальною потужністю 21,36 Гкал/год. 

Зауважимо, що нові сучасні газові котли, встановлені у реконструйованих котельнях, працюють із коефіцієнтом корисної дії не менше 91%. 

У 2021 році проведено реконструкцію котельні по вул. Володимирській,85. Тепло для одного з найбільших мікрорайонів міста виробляють нові високоефективні газові котли провідного європейського виробника «Viessmann» у парі із твердопаливним котлом «Kriger». 

Триває реконструкція котельні по вул. Володимира Кияна, 82. Тут встановлюють чотири нових котла: два  твердопаливних та два газових. Потужність твердопаливних – 1,25 мВт кожний, газових – 2,0 мВт кожний. 

Крім того, планується встановлення твердопаливного котла потужністю 1,5 мВт в котельні по вулиці Володимирській, 85, яка забезпечує теплом один з найбільших мікрорайонів міста: вул. Володимирську – 40 років Перемоги, а гарячою водою ще й мікрорайон «Сільмашу». 

Для ефективного використання теплової енергії чотири житлових будинки оснастили індивідуальними тепловими пунктами. Обладнання ІТП дає можливість економити енергоносії та уникати так званих «перегрівів» завдяки функції автоматичного погодного регулювання подачі тепла в будинки. 

На підприємстві проводиться заміна застарілих насосів на сучасні економні з кращими технічними характеристиками, завдяки чому суттєво зменшилось використання електроенергії. 

Позитивні результати, яких вдалося досягти завдяки модернізації, мовою цифр виглядають наступним чином:

  • втрати в теплових мережах скорочено з 13% до 9,5%;
  • споживання газу скорочено з 22 977 тис.м³ (найбільше у 2005р.) до 8 682,1 тис.м³ у 2021 р.;
  • споживання електроенергії з 4 078 тис.кВт (найбільше у 2010р.) зменшилося до 2 290,5 тис.кВт (у 2021р.), з яких 652 тис. кВт вироблено КГУ. 
  • втрати гарячої води скорочено з 43% у 2009 році до 8,1% у 2021 році. 

ПТМ «Ковельтепло» продовжує розвиватися, впроваджувати сучасні технології транспортування теплової енергії, результативні механізми підвищення рівня енергоефективності.


© Ковельська міська рада.