телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019
  • Головна
  • Новини
  • Триває місячник боротьби з туберкульозом: що потрібно знати про захворювання

Триває місячник боротьби з туберкульозом: що потрібно знати про захворювання

|

У Волинській області триває місячник боротьби з туберкульозом. Ще в 1993 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила цю недугу глобальною проблемою. Вже чверть століття фахівці з усього світу намагаються взяти під контроль це захворювання та зупинити його поширення. Не дивлячись на зусилля, цифри статистики залишаються трагічними – щорічно туберкульоз забирає життя більше 1 млн людей на землі. В Україні від цієї хвороби щодня помирає 11 чоловік.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, викликане паличкою Коха, туберкульозною мікобактерією. Передається повітряно-крапельним шляхом. Хвороба може вражати кісткову тканину, нирки, головний мозок, але в 90% випадків — завдає удар по легеням. Щорічно виявляється близько 32 тис. нових випадків захворювання.

Проблема туберкульозу – в його прихованому безсимптомному перебігу. Інфекція може повільно розвиватися в організмі і явними ознаками проявитися вже на запущених стадіях. Також прийнято вважати, що туберкульоз – хвороба соціально незахищеного населення. Так, ця категорія дійсно найбільш вразлива, але від недуги не застрахований ніхто. У групі ризику — люди похилого віку, діти, вагітні жінки, люди з ослабленим імунітетом, хронічними захворюваннями та ін. Основним джерелом інфекції є людина, хвора на туберкульоз, яка виділяє мікобактерії з мокротинням при кашлі, чханні, розмові. Нерозпізнані вчасно хворі не вважають себе заразними і продовжують вести звичний спосіб життя. Саме вони є особливо небезпечними для оточуючих.

Коли потрібно бити на сполох?

Тривалий кашель (після 2 тижнів лікування немає результатів);

Біль у грудях;

Підвищена пітливість;

Постійна субфебрильна температура тіла (близько 37,5 ° C);

Загальна слабкість;

Безпричинна втрата ваги;

Важке дихання;

Домішки крові в мокротинні.

Ці ознаки – сигнал організму про необхідність негайно звернутися за допомогою. В першу чергу — пройти рентгенографічне обстеження легенів. Якщо результати викликають у лікаря сумнів, призначається аналіз мокротиння. При позитивних результатах пацієнта направляють до фтизіатра – фахівця, який займається діагностикою та лікуванням хворих на туберкульоз в протитуберкульозних диспансерах.

Завдання місячника боротьби з туберкульозом також нагадати про важливість профілактики цього захворювання.

Запобігти розвитку туберкульозу допоможуть:

Вакцинація;

Регулярне обстеження;

Повноцінне харчування;

Зміцнення імунітету;

Здоровий спосіб життя (повноцінний сон, контроль стресів, відмова від шкідливих звичок).

Лікування туберкульозу необхідно розпочинати якомога раніше, аби швидше і легше досягти результату. В Україні воно безкоштовне для пацієнта.

Пам’ятайте, здоровий спосіб життя, дотримання вимог гігієни, загартовування організму, повноцінне харчування, а також турбота про зміцнення імунітету — запорука вашого здоров’я.

Ковельський районний відділ

ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ»


© Ковельська міська рада.