телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019
  • Головна
  • Новини
  • У Ковельському історичному музеї виставлені нові воєнні експонати

У Ковельському історичному музеї виставлені нові воєнні експонати

|

У Ковельському історичному музеї оновлена тематична експозиція “ Україна незламна”. Вона відтворює хронологію подій, що переживає наша держава від осені 2013 року.

Виставка складається з двох розділів. Перший – присвячений Революції Гідності і Небесній Сотні. Другий – відтворює події війни 2014-2022 років.

У музейній залі уже були представлені залишки зброї, що використовувалася на Донбасі у зоні проведення АТО і ООС, бойові прапори Національної Гвардії України і ЗСУ, шеврони, світлини та особисті речі ковельчан – оборонців рідної землі.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну працівники музею продовжили збір експонатів. Адже потрібно зафіксувати увесь перебіг незламного спротиву українського народу проти загарбників. Це дасть змогу мовою артефактів розповісти про те, що відбувається нині, нашим дітям, онукам, прийдешнім поколінням.

Завдяки сприянню та ініціативі одного з полковників ЗСУ, а також українських саперів ми отримали речі з фронту: форма військовослужбовців Російської Федерації, спальний мішок ворога, кілька рюкзаків, два бронежилети, карімат, чохли для спорядження, фляги для води, лопата саперна, нарукавні знаки, нашивки з написами прізвищ та назв військових формувань. Ще одне свідчення кривавих злочинів окупантів – передана у музей зброя.

Варто зауважити, що серед експонатів ми відшукали сержантську книжку, де зазначений перелік 14 осіб з персональними даними військовослужбовців країни- окупанта. Це – рядові солдати різних національностей (башкири, чуваші, азербайджанець, таджик, росіяни). Саме вони здійснювали злочини у Бучі та Ніжині.

Переконані, що війна незабаром закінчиться, і лише експонати в музеї нагадуватимуть про ці жахливі часи.

Віримо у Збройні Сили України та нашу Перемогу!

Ковельський історичний музей

 

 

 

 

 

 

 


© Ковельська міська рада.