телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019
  • Головна
  • Новини
  • Як у Ковелі пройшов чемпіонат України з крос-триатлону. Фоторепортаж

Як у Ковелі пройшов чемпіонат України з крос-триатлону. Фоторепортаж

|

Учора, 14 серпня, Ковель зустрічав учасників чемпіонату України з крос-триатлону. Змагання у нашому місті проходили вперше за ініціативи громадської організації «Федерація триатлону міста Ковеля» під патронатом міського голови Ігоря Чайки.

Понад 80 спортсменів з Волині, Київської, Донецької, Львівської, Харківської, Тернопільської, Рівненської, Одеської, Черкаської областей, а також – Австрії зібрались на березі Турії, аби подолати 27 кілометрів дистанції.

Спочатку вони пливли 1 км водосховищем. Після цього їхали на велосипедах 20 км вулицями Ковеля, селами Воля-Ковельська і Зелена, далі – біг 6 км і фінішували – у парку Шевченка.

Володимир Рябцев, віцепрезидент федерації триатлону Львова розповів, що приїхав у складі суддівської бригади.
– Саме такі локації для змагань як у Ковелі є вдалими для спортсменів. Все дуже гарно продумано, атмосфера теж панує надзвичайна. Поліції – респект. Вони бездоганно зуміли забезпечити перекриття вулиць, – зауважив він.

Непросто у спеку було пройти весь маршрут. Втім, на фініші вболівальники спостерігали шквал неймовірних емоцій.

Лучанина Андрія Мазяра приїхали підтримати дружина Людмила, донечка Божена, син Устим. Тож обійми найрідніших, їх посмішки, вітання – і втому, наче рукою зняло.

Ще один гість з Луцька Сергій Марчук каже, що вперше подолав таку дистанцію. Це для нього було серйозне випробування, але, поставленої задачі досягнув. І попереду – нові виклики.

Було серед учасників чимало ковельчан. Василь Ніколаєнко вчетверте бере участь у перегонах, але вдома, за його словами, більша відповідальність. Поруч знайомі, рідні. Всі переживають. І тоді хвилювання подвоюються, адже важливо, не підвести їх очікування.

Руслана Ратушняк та Віталій Волинець з Тернополя: «Надзвичайно шикарна організація, дуже все гарно, приємно, привітно. Дуже сподобалось».

Привітав спортсменів перший заступник міського голови Тарас Яковлев: «Сьогодні Ковель довів, що готовий приймати подібні змагання. Сподіваюсь, що вони будуть тепер відбуватись постійно і це стане традицією. А триатлоністи своїм прикладом надихатимуть інших людей займатись спортом».

Потому Тарас Яковлев разом з головою федерації триатлону Ковеля Денисом Дубинком та координатором змагань Іриною Зінчук провели церемонію нагородження.

Серед жінок професіоналів перше місце здобула Софія Прийма зі Львова, член національної збірної команди України з триатлону.
– Дуже задоволена результатом. Дякую Ковелю. Щодо дистанції, організації, все просто чудово, – говорить дівчина.

І для багатьох було загадкою, хто ж приїхав до Ковеля з Австрії. Виявляється, це наш земляк – ковельчанин Максим Семенюк. Нині він мешкає у Відні. Хлопець розповідає, що не міг пропустити чемпіонат, адже його організовували друзі, а ще ностальгія привела у рідне місто. Тут він розпочав свою спортивну кар’єру, яку продовжив у Києві, а далі й в Австрії. Зараз плаванням займається, як любитель, але це допомогло йому здобути бронзову нагороду.

– Хочеться, щоб у Ковелі більше уваги приділяли плаванню. Потрібно мотивувати, створювати конкуренцію. Важливо, щоб діти мали до чого прагнути. Всіх закликаю займатись спортом і бути здоровими, – сказав Максим.

Спортивне свято не минуло і без прекрасних українських пісень, які звучали у виконанні юних ковельських зірочок.

А також усіх учасників пригощали кулішем та рибною юшкою. У цей день працівники управління культури, молоді та спорту на чолі з його керівником Андрієм Мигулею перекваліфікувалось і допомагали готувати головному куховару Роману.

Голова федерації триатлону міста Ковеля Денис Дубинко запевнив, що такі змагання неодмінно і в наступному році відбудуться у Ковелі. Вони готові знову взятись за їх підготовку і переконані, що і міська влада не лишиться осторонь.


© Ковельська міська рада.