Skip to main content
телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Затверджено порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

|

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року № 332 затверджено порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі – Порядок), які змушені були покинути місце постійного проживання у зв’язку з широкомасштабним вторгненням російської федерації в Україну. Це громадяни України, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і Севастополя, а також з територій активних бойових дій, визначених розпорядженням Кабміну № 204 від 6 березня (Волинська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області та Київ) і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО).

Облік ВПО ведеться відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” управлінням соціального захисту населення (м. Ковель, вул. Незалежності, буд. 148).

Звертаємо увагу, що малолітня дитина (до 14 років) звертається за отриманням довідки через законного представника.

Заява про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за формою згідно з додатком 1 до Порядку, подається в управління «Центр надання адміністративних послуг» (м. Ковель, вул. Незалежності, 73) або адміністраторам на віддалених робочих місцях старостинських округів. До заяви додаються:
-довідка з АТ «Ощадбанк» про номер поточного рахунка (за стандартом IBAN) відкритий на заявника для виплати допомоги;
– документ, що підтверджує наявність статусу особи з інвалідністю;
– копії свідоцтва про народження дітей (у разі відсутності ID-картки).
Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу, що отримала довідку про взяття на облік ВПО, у таких розмірах:
для осіб з інвалідністю та дітей — 3 000 гривень;
для інших осіб — 2 000 гривень.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Допомога на проживання призначається автоматично без подання додаткового звернення внутрішньо переміщеним особам, які станом на 1 березня 2022 р. отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Крім того, зазначаємо, що подати заяву можна через портал «Дія».

Софія Сагаль, начальник управління
соціального захисту населення

 


© Ковельська міська рада.