Skip to main content
телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Змінився механізм виплат субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання побутового палива і скрапленого газу

|

Міністерство соціальної політики змінює механізм виплат субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання побутового палива і скрапленого газу.

З 1 жовтня призначені органами соціального захисту населення пільги виплачує Пенсійний фонд України. Таке рішення прийнято з метою забезпечення права на належні пільги особам, які були вимушені покинути свої домівки через повномасштабну російську агресію. Таким чином, усі, хто має таке право, продовжуватимуть отримувати пільги на місцях тимчасового проживання.

Особи, які вже отримують субсидії та пільги, зміни механізму на собі не відчують. Виплати будуть надходити тим способом, яким надходили до цього: на карткові рахунки чи через «Укрпошту».

З 1 січня 2023 року пільги на житлово-комунальні послуги будуть отримувати виключно у грошовій формі. Проводитиме виплату Пенсійний фонд України:

  • пенсіонерам, які одержують пенсію у банках або через відділення «Укрпошти», – на їхні пенсійні рахунки;

  • особам, які не одержують пенсію, – на поточні рахунки, відкриті в «Ощадбанку» за зверненням органів Пенсійного фонду України. Цей процес пройде автоматично – без заяв отримувачів про відкриття банківського рахунку. Своєю чергою, органи Пенсійного фонду поінформують про це пільговиків у паперовій формі або через вебпортал електронних послуг ПФУ. Виплата пільг у готівковій формі здійснюватиметься після укладання договору одержувача з «Ощадбанком».

Пільговики можуть і зараз (за бажанням) вибрати відповідний варіант отримання коштів, для цього потрібно звернутися із заявою в управління соціального захисту населення.

Софія Сагаль,

начальник управління соціального захисту населення


© Ковельська міська рада.