телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Депутати побували на “Ковельводоканалі”

Відбувся день депутата. Цього разу обранці громади знайомились з роботою УВКГ «Ковельводоканал».

Днями воно відзначило 55 років з часу створення. На сьогодні це – потужне, механізоване та енергоефективне підприємство, яке може похвалитись досвідом роботи, впровадженням програм, спрямованих на якісне водопостачання та водовідведення, очищення стічних вод для покращення екології.

Директор Юрій Рибачок зазначив, що упродовж останніх років місто інвестувало значні фінанси у водопровідно-каналізаційне господарство. Вони спрямовувалися на модернізацію виробничих процесів, реконструкцію мереж, поліпшення матеріально-технічної бази, прокладання нових водогонів.

 

Зокрема, проведено реконструкцію більшої частини водогону від свердловин, адже він має стратегічне значення для забезпечення водою ковельчан. Трубопроводи, які експлуатувались понад 50 років, були повністю відамортизовані. Бригада управління практично щотижня виїжджала для ліквідації аварійних ситуацій. Металеві труби замінили на поліетиленові, які значно покращать якість питної води та зменшаться її втрати при транспортуванні. У найближчій перспективі планується завершити цей проєкт та замінити ще 2500 м трубопроводу.

Постійно оновлюється і парк техніки підприємства. Торік за кошти бюджету громади – 3 мільйони 365 тисяч гривень було придбано мулосос.

 

 

Днями підприємство за сприяння міської влади, депутатів міської ради Вадима Клімука та Андрія Мілінчука отримало потужний генератор з Німеччини.

 

Дізнались депутати про переваги впровадженої сучасної системи диспетчеризації. Автоматичний контроль дає змогу оперативно збирати інформацію про стан системи водозабезпечення, бачити всі енергетичні параметри, дистанційно керувати роботою свердловин, автоматично підтримувати рівень води в резервуарах та тиск у мережі, контролювати витрати води в напірних трубопроводах від свердловини.

 

 

 

Побували обранці громади на очисних спорудах, де розпочато процес заміни технологічного обладнання. Там вже працює дві повітродувки фірми «KUBICEK» (Чехія). Це обладнання подає необхідну кількість повітря до споруд біологічної очистки, підтримує достатню концентрацію кисню в стічних водах для життєдіяльності бактерій, які їх очищають.

 

 

Втім, очисні споруди потребують подальшої модернізації. На липневу сесію підготовлено проєкт рішення про зміни до бюджету. Передбачено виділення п’яти мільйонів гривень на реконструкцію ще однієї повітродувної станції каналізаційних очисних споруд УВКГ «Ковельводоканал».

Під час зустрічі йшлося й про проблеми, які необхідно розв’язувати упродовж найближчих років. Найактуальніше — реконструкція водогонів на вулицях міста. Хоча, робота у цьому напрямку теж ведеться. Нині на Саксаганського триває заміна 412 метрів труб. Вартість проєкту — 652 тисячі 892 гривні, з яких 280 тисяч — кошти громади.

 

 

Керівник “Ковельводоканалу” висловив вдячність міському голові Ігорю Чайці, його першому заступнику Тарасу Яковлеву, секретарю міської ради Оксані Багновій, депутатам за співпрацю, фінансову підтримку та допомогу.

“Те, що ковельчани безперебійно та цілодобово споживають якісну воду – заслуга злагодженої роботи колективу підприємства, міської влади та депутатського корпусу”, – наголосив Юрій Рибачок.

 


© Ковельська міська рада.