телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Ігор Чайка: щиро дякую кожному вчителю нашої громади за Вашу працю, за Вашу віру у дітей, за Ваш приклад

День учителя — це про особливих людей. Якщо в житті пощастило мати хорошого наставника, то це великий успіх.

Сьогодні наші діти ще більше потребують уваги, любові, тепла, розуміння, дружньої поради і звичайної щирої посмішки. Хочу подякувати кожному вчителю нашої громади за Вашу роботу, за Вашу віру у дітей, за Вашу сумлінність, за Ваш приклад.За те, що даєте своїм учням знання, допомагаєте обрати подальший шлях, стати порядними людьми та патріотами своєї країни.

 

 

Сьогодні ви робите все можливе й неможливе, щоб організувати якісний та безпечний освітній процес. Ви зуміли швидко мобілізуватись і у цей непростий час демонструєте відданість обраній справі, професіоналізм та готовність завжди навчати та навчатися.

Пишаюсь усіма нашими колективами шкіл, садків, позашкілля. Особливі слова шани нашим ветеранам.

Дорогі освітяни! Натхнення Вам, мудрості і терпіння, нехай Ваші душі завжди будуть зігріті любов’ю, повагою і вдячністю Ваших вихованців.

З Днем Учителя!

З глибокою шаною та повагою –
міський голова Ігор Чайка

Сьогодні – Всеукраїнський день бібліотек

Своє професійне свято колектив працівників та читачі бібліотеки для дітей відзначають в оновленому приміщенні. Упродовж останніх місяців тут було зроблено ремонт. Тепер маленькі читачі приходять сюди ще з більшим задоволенням.
Цей заклад знаходиться в одній з найстаріших споруд міста, яка збудована ще у довоєнний період. Книжковий фонд нараховує понад 40 тисяч примірників друкованих видань різного жанру. Бібліотека обслуговує 2500 користувачів. Серед відвідувачів уже є діти із сімей, які вимушено покинули свої домівки та тимчасово проживають у Ковелі.

 

 

“У час війни роль бібліотек особливо зросла, тому що зараз багато людей глибоко цікавляться історією нашої країни, українською культурою. Відповіді на ці питання можна знайти в книгах. Ми зараз активно займаємось позбавленням від радянщини, позбавляємось радянських книжок, а натомість приходить якісна українська література, – сказала під час урочистостей з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек заступник міського голови Наталія Маленицька та продовжила. – Ми зараз кожен на своєму робочому місці працюємо заради Перемоги. Дякую Вам за працю. Вітаю усіх Вас, дорогі бібліотекарі, зі святом”.

 

За відданість справі, організацію культурних і просвітницьких заходів та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек Подяками міського голови відзначено:

Іхо Аллу Федорівну – провідного бібліотекаря бібліотеки-філії для дітей,

Левочко Ольгу Михайлівну – завідувача бібліотеки Ковельського фахового медичного коледжу,

Малиновську Ірину Григорівну – провідного бібліотекаря комунального закладу “Публічна бібліотека”.

Привітав бібліотекарів з та вручив нагороди начальник управління культури, молоді, спорту та туризму Андрій Мигуля.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять своєї колеги, багаторічного керівника центральної районної бібліотеки Галини Божик, яка цьогоріч відійшла у вічність.

 

 

У Ковелі привітали освітян з професійним святом

У народному домі «Просвіта» відбулись урочистості з нагоди Дня працівників освіти. Педагогів нашої громади зі святом привітав міський голова Ігор Чайка.

 

 

Він подякував їм за відданість професії, мудрість і терпіння, готовність допомагати своїм учням здобувати знання, де б вони не знаходились, адже війна розкидала наших дітей по світу: “Переконаний, завдяки Збройним Силам України в кожну українську школу повернеться найкраший у світі гомін, повернеться життя! Низький уклін за Вашу працю».

Чимало було зроблено для того, щоб розпочати новий навчальний рік у громаді, щоб дітвора пішла у дитсадки. Найперше у Ковелі подбали про безпечні умови. Це була спільна робота влади, кожного колективу, батьків.

Свою повагу і шану вчителям за розуміння, співпрацю висловила заступник міського голови Наталія Маленицька.

17 педагогів громади, серед яких вчителі, вихователі, керівники закладів освіти, отримали Подяки.

 

 

Начальник управління освіти Віктор Бичковський та голова профспілки працівників освіти Ігор Сезьомін теж привітали своїх колег та вручили нагороди.

Під час заходу були зібрані кошти на потреби Збройних Сил Україні. Їх передали мамі воїна Тетяні Поремчук.

 

 

 

Пані Тетяна від себе особисто, від імені свого сина, його побратимів привітала освітян: “Ви зробили так, що мій син 25 лютого не почав шукати шляхів виїзду за кордон, а зібрав сумку і пішов захищати всіх нас. Спасибі, що Ви залишились в Україні, працюєте, навчаєте своїх дітей, віддаєте свої сили, енергію тут на своєму робочому місці і цим наближаєте Перемогу”.

А теплоти і позитивних емоцій додала усім концертна програма за участю творчих колективів нашого міста.

 

 

Відбулась двадцять шоста сесія міської ради

Сьогодні, 29 вересня, відбулась двадцять шоста сесія міської ради. На початку засідання присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав життя за Україну та жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту. Саме 29-30 вересня 81 рік тому було проведено перший масовий розстріл мирного населення гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

У ході роботи депутати розглянули майже 60 питань порядку денного. Серед них – про внесення змін до рішення міської ради від 23.12.2021р. № 16/7 “Про бюджет Ковельської міської територіальної громади на 2022 рік ”

 

 

У зв’язку з перевиконанням спеціального фонду бюджету на понад мільйон гривень, отримані кошти спрямовуються на вирішення важливих питань.

Зокрема, додаткові асигнування передбачені на капітальний ремонт русла річки Турія від греблі Ковельського водосховища до шляхопроводу по вулиці Сагайдачного. Виділяються фінанси на ремонт укриттів, потреби військових.

 

 

Обранці громади погодили зміни до місцевих програм – цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей шкільного віку Ковельської міської територіальної громади, поводження з безпритульними тваринами в місті Ковелі, захисту населення і територій Ковельської міської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

На сесії затверджено Положення про порядок надання транспортної соціальної послуги «Соціальне таксі» транспортним засобом спеціалізованого призначення Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Ковеля.

У нашій громаді ця послуга буде надаватись особам з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, порушення зору, інтелектуальні та психічні порушення, та іншим маломобільним групам населення (особи похилого віку, інші особи, які не можуть пересуватися самостійно), та які не мають в особистому користуванні та в користуванні законних представників автомобілів.

 

 

Вони матимуть право отримати послугу не більше чотирьох разів на місяць, за виключенням випадку, коли замовлення понад встановлену кількість разів зумовлене необхідністю відвідування медичних закладів.

Щоб скористатись «Соціальним таксі», необхідно буде укласти письмовий договір з Територіальним центром соціального обслуговування.

Фінансування послуги здійснюватиметься за кошти місцевого бюджету.

На сесії міської ради депутати проголосували за проєкт рішення про позбавлення Булгакова Василя Івановича, Мурадова Карима Тагановича, Федорова Олексія Федоровича звання “Почесний громадянин міста Ковеля”.

 

 

Обранці громади дали згоду на прийняття благодійної допомоги, яка надійшла від закордонних партнерів. Йдеться про генератор дизельний, переданий гміною Ленчна (Польща). Він перебуватиме на балансі виконавчого комітету Ковельської міської ради. Електричний генератор SDMO G 400 від Фонду допомоги Україні в Німеччині передано на баланс УВКГ “Ковельводоканал”.

Підтримали проєкт рішення про безоплатну передачу з балансу РЖКП №1 на баланс комунального некомерційного господарського об’єднання “Транскордонний центр діалогу культур імені гетьманів Ружинських” гусеничного сходового підйомника РТ-130.

Розглянуто майже тридцять питань порядку денного, що стосувались регулювання земельних відносин. Зокрема, щодо затвердження технічної документації із землеустрою, надання дозволу на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення, реалізації переважного права на укладання (поновлення) договору оренди землі на новий строк, затвердження протоколів комісії по розподілу земельних ділянок між учасниками АТО та ООС та про внесення даних до єдиного реєстру учасників АТО/ООС.

На сесії затвердили звіти постійних депутатських комісій, інформацію про роботу виконавчого комітету взяли до відома.

 

 

 

 

У Ковелі грошову винагороду отримав випускник, який набрав 600 балів з тестування

Сьогодні на початку сесійного засідання міський голова Ігор Чайка вручив сертифікат на п’ять тисяч гривень випускнику ліцею № 3 імені Лесі Українки Назарію Горчинському.

 

 

Він єдиний у нашій громаді цьогоріч склав тест на рекордні 600 балів.

Школу Назарій закінчив із золотою медаллю. І уже здійснив свою мрію — став студентом політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, навчається за спеціальністю інженерія програмного забезпечення.

“Ми пишаємось тобою. Ти багато старався, працював і отримав прекрасний результат. Бажаю високих здобутків і легкої долі. Хай всі задуми вдасться реалізувати”, – побажав Ігор Чайка Назарію.

 

У Ковелі обговорили напрямки розвитку туризму

«Ковель – мій другий дім та розвиток туризму у військовий час» – на таку тему провели засідання круглого столу в управлінні культури, молоді спорту та туризму учора, у Всесвітній день туризму,

У ньому взяли участь секретар міської ради Оксана Багнова, працівники профільного управління, а також ті, хто творить подієвий туризм, організовуючи різноманітні спортивні та мистецькі заходи.

 

А їх у нашому місті відбулось чимало. У нелегкий час війни – позитивні емоції та можливість людям з інших міст пізнати Ковель. Лише останнім часом у нас пройшли чемпіонати з футболу, триатлону, веслування на байдарках і каное, мотокросу, художньої гімнастики.

До розмови доєднались ковельчани, які створюють нові привабливі локації у місті, що додають йому туристичної привабливості.

 

 

Своїм досвідом та планами ділились Інга Степук (спортивне орієнтування), Денис Дубинко (ГО «Федерація триатлону України»), Інна Жвавінська (салон-магазин «ІнВестФлора»), Лілія Чашук (магазин «ТексСтиль»), Олександр Романюк («Шалені Карпати»), Андрій Павляшик (історик, екскурсовод).

 

 

Секретар міської ради подякувала учасникам круглого столу за добрі справи, які допомагають змінювати місто на краще та знайомити з ним якомога більше людей.

За ініціативність й відповідальність, вагомий особистий внесок у розвиток подієвого туризму в Ковельській територіальній громаді, активну життєву позицію Оксана Багнова вручила Подяку міського голови командиру відділення 4 державної пожежно-рятувальної частини 2 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Волинській області Роману Кулику.

 

 

Були нагороди і від управління культури, молоді, спорту та туризму за співпрацю у сфері туризму.

Потому усіх запросили на благодійний ярмарок, що проходив біля фонтану, де крім, покупок можна було зробити оригінальне фото на згадку та послухати місцевих талантів.
На потреби Збройних Сил України було зібрано 9140 гривень.

 

У Ковелі до Дня туризму організували пізнавальну екскурсію

Сьогодні у Всесвітній день туризму у нашому місті організували екскурсію “Відомі постаті XIX- XX століття, життя яких пов’язане з Ковелем”.

 

 

На пізнавальну подорож запросили працівників установ культури, спорту та усіх охочих.

За словами організатора заходу, начальника управління культури, молоді спорту та туризму Андрія Мигулі, щоб популяризувати своє місто, розповідати про нього іншим, потрібно самому глибше знати і розуміти, чим воно дихало, жило раніше, хто писав його історію, творив минуле.

 

 

Такі зустрічі допомагають поновити свої знання, поповнити їх і поглянути на своє рідне місто по-новому.

Яким був Ковель понад 100 років тому, як він додав у розвитку з появою залізниці — про все це йшлося під час пішої прогулянки центральною його частиною.

Василина Столярчук, науковий співробітник Ковельського історичного музею, акцентувала увагу на розповідях про представників української культурно-наукової та політичної еліти – Косачів, Карташевських, Левицьких, відомих творчих постатей – Андроника Лазарчука, Гаврила Остапенка, Еміля Вайса.

 

 

“Хотілося показати цих видатних особистостей як звичайних людей, повідати цікаві бувальщини та маловідомі факти з історії їхнього ковельського життя”, – ділиться Василина, яка сьогодні дебютувала у ролі екскурсовода.

 

 

Художня гімнастика: спорт, який набуває популярності у нашому місті

Неймовірно красиві змагання цієї неділі пройшли у нашому місті – першість Ковеля з художньої гімнастики. Організатори – СК «Аперкот» та СК «Спорт-Естет».

70 дівчаток з Ковеля та Луцька від чотирьох до 12 років представили свою програму у залі КЗ ДЮСШ імені Євгена Кондратовича. Вони демонстрували прекрасну фізичну форму, артистичність, гімнастичні вправи, бездоганні костюми та зачіски.

 

 

У нас цей елегантний вид спорту починає лише набувати популярності. Ірина Шишук-Мартинюк розповідає, що її донечка Марічка займається півроку, їй дуже подобається. Це другі змагання для них.

Сестричок Марту і Злату прийшла підтримати ціла родина – батьки, дві бабусі і прабабуся. Усі пишаються своїми неперевершеними спортсменками, які дуже додали за останні місяці у майстерності.

 

 

Спостерігав за граціозним дійством і міський голова Ігор Чайка. Він подякував організаторам турніру, тренеру за те, що вони взялись розвивати художню гімнастику у Ковелі.

А розпочалось усе півтора роки тому. Директор СК «Аперкот» Ольга Романчук розповідає, що з дитинства любила дивитись виступи тендітних дівчат на килимі. Коли підросли донечки, захотілось, аби вони опанували це спортивне мистецтво. Вирішили їх записати у гімнастичну секцію. Втім, такої у місті не було.

 

 

«Тоді з чоловіком на базі «Аперкоту» її відкрили самі. Запросили найкращих тренерів з Луцька. Спеціально підготували зал, замовили станки. Усім нашим вихованцям гімнастика дуже подобається. Це спорт, який розвиває у них почуття гармонії та краси. З’являються вміння показати себе, бути впевненою, йти до мети»,ділиться пані Ольга.

У Ковелі на художню гімнастику ходить майже сто дівчаток від чотирьох років. Є одна професійна група. Ці діти готуються до змагань і виступів, тренуючись не менше п’яти годин на тиждень. Є групи початківців, які займаються удвічі менше.

Серед тих, хто працює з юними ковельчанками — Ганна Войнаровська. Вона єдина на Волині майстер спорту міжнародного класу, навчалася у знаменитій київській школі Дерюгіних, була учасником олімпійського резерву, засновниця СК «Спорт-Естет».

Як написав міський голова на своїй сторінці, після того як побував на змаганнях: “Кожен вид спорту, безумовно, має своїх прихильників. І завжди є люди, чий ентузіазм, відданість справі та професіоналізм спроможні дати результат навіть за найменшої підтримки влади. Наше ж завдання — знайти цих людей і по можливості — якщо не допомогти, то, принаймні, не заважати їм реалізуватися.

Спасибі всім, хто примножує спортивну славу Ковеля, виховує в своїх учнях спортивний характер і волю до перемоги!»

 

 

 

 

 

Ковельчани Станіслав Самолюк та Дмитро Герез завоювали “бронзу” на чемпіонаті світу з академічного веслування

У чеському місті Рачіце проходив чемпіонат світу з академічного веслування. У ньому взяли участь понад 900 веслувальників у 29 класах човнів. За збірну України виступали ковельчани — Станіслав Самолюк та Дмитро Герез.

 

 

Колишні вихованці тренера Валерія Дружиновича на світовій першості здобули бронзові нагороди у парних заїздах.

Станіслав долав дистанцію зі своєю дівчиною Дар’єю Котик (PR3 Mix2X), Дмитро разом з волинянином Андрієм Сивих ( PR3 M2-).

Вітаємо ковельчан з черговим успіхом і зичимо нових удач на водних доріжках світу.

 

 

На бульварі Лесі Українки – нова виставка «Нескорена Україна: герої та символи»

На бульварі Лесі Українки днями розмістили нову виставку «Нескорена Україна: герої та символи».

Одна її частина – патріотичні малюнки вихованців Ковельської дитячої художньої школи ім. Андроника Лазарчука.

 

Інша – фото, що розповідають про наш народ, який протистоїть російській навалі. На плакатах ви знайдете багато світлин, які облетіли весь світ, і часом красномовніше за слова говорять про сьогодення, мужність та силу духу українців. Привертає увагу допис і про місцевих юних волонтерів – дітей, які продають власні іграшки, і збирають кошти для ЗСУ.

 

 

Бульвар — улюблене місце для прогулянок, зустрічей ковельчан і гостей міста. Багатьох перехожих зацікавила експозиція під відкритим небом.

Олена з Бахмута, яку ми зустріли під час того як вона оглядала виставку, каже, що дуже гарний задум, малюнки всі надзвичайні. І взагалі їй імпонує наше місто — затишне і красиве.

 

 

“Дуже пізнавально. Для сина корисно. Він першокласник, розглядає, допитується. А наші люди дійсно — неймовірні. Вони пишуть історію сьогодення, яку ми маємо закарбувати для майбутніх поколінь”, – ділиться враженнями ковельчанин Олег.

На сторінці міського голови у Фейсбук після посту про виставку Валентина Билинска написала: “Місто як дім, завжди потребує прикраси. Нехай в поглядах ковельчан горить іскорка щастя. Перемоги усім нам та ніжної осені”.

Виставка діятиме упродовж двох тижнів. Запрошуємо.

 


© Ковельська міська рада.