телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Війна забирає найкращих: ковельчани провели в останню путь Дмитра Дяченка

Сьогодні Ковель знову у скорботі. Мешканці міста попрощались із Героєм Дмитром Дяченком.

Він загинув 19 червня біля населеного пункту Краснопілля Донецької області. Йому було 33 роки. Дмитро був справжнім патріотом, мужнім, життєрадісним, завжди готовим прийти на допомогу.

На площу Героїв Майдану прийшли рідні, близькі та знайомі Дмитра, військовослужбовці Збройних Сил України, представники влади, містяни.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героя. Священники Православної Церкви України відслужили панахиду.

“Щодня війна забирає від нас найкращих синів України. Кажуть, що батьків та Батьківщину не обирають, а лише — шлях, яким ідуть по землі, де народилися. Дмитро став воїном, Героєм. Він навчався в ліцеях № 5 та № 13. Працював на одному з підприємств у Люблинці. У травні був мобілізований, а уже через місяць провів свій останній бій. У нього залишилися дружина та дворічна дитина, які навіть не можуть попрощатися з Дмитром, тому що нині перебувають в Німеччині. Низький уклін та вдячність рідним та близьким”, – сказав, звертаючись до громади, міський голова Ігор Чайка.

Слова скорботи та шани висловив директор ліцею № 5 Ярослав Стасюк: “Дуже важко говорити про нашого Героя в минулому часі. Він назавжди залишиться в наших серцях. Дмитро віддав найдорожче, що в нього було — своє життя. І все для того, аби ми мали мирне небо. Я не знаю, як довго ще триватиме ця війна. Але впевнений: якщо у нас є такі захисники, то ми неодмінно переможемо”.

Щиро співчуваємо родині та близьким.

Слава Україні!
Героям слава!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Герої не вмирають: у Ковелі попрощались з Мирославом Поліщуком

Сьогодні Ковельська громада проводжала в останню земну путь ще одного нашого Героя Мирослава Поліщука. Його життя обірвалось у 32.

 

Такі люди дарують нам новий світанок, тримають над нами небо. Молоді, але настільки величні.

Мирослав був учасником антитерористичної операції. Коли розпочалось повномасштабне вторгнення, добровольцем пішов на фронт.

“Серце Мирослава належало Україні. Саме тому він був на передовій, саме тому боронив свободу і незалежність землі, на якій народився. Низький уклін і щирі співчуття родині. Я певний, що його маленькі синочки знають, що їхній тато — Герой, і вони наслідують його найкращі риси. Наш обов’язок збудувати країну такою, якою її мріяв бачити Мирослав і тисячі тих воїнів, завдяки яким ми маємо можливість стояти тут”, – сказав міський голова Ігор Чайка, звертаючись до громади.

 

 

Інколи нам здається, що ця війна далеко. А в такі хвилини, як сьогодні, розумієш, вона зовсім поруч. Вона продовжує забирати життя найкращих, руйнувати родини, людські долі і мрії.

Мирослав Поліщук закінчив школу №8, працював у локомотивному депо. Спробував він і важкого заробітчанського хліба у сусідній Польщі. Він хотів жити у мирній Україні зі своєю чудовою родиною.

 

Як несправедливо. Без татка залишилось двоє хлопчиків, без чоловіка – дружина. Мирослав буде жити вічно у наших спогадах, усмішках своїх маленьких синочків.

Герої не вмирають!

 

 

 

 

 

 

 

Українські строї приміряли на заняттях з арт-терапії

Адміністрація Палацу культури ім. Т.Г. Шевченка передала сценічні костюми управлінню культури, молоді, спорту та туризму.

І найперше їх приміряли представниці з усієї України, які відвідують волонтерський центр арт-терапевтичної допомоги, що діє у нашому місті.

І у цих неймовірно красивих строях юні та дорослі україночки зробили фото. Це теж – своєрідна арт-терапія, яка додає позитиву і залишає гарні спогади.

Кажуть, що краса врятує світ. Тож бережімо наші традиції, культуру, самобутність, оригінальне вбрання, пишаймося, що ми українці.

Бо вишиванка – це традиція народу,
Його культура, потяг до краси.
Вона тепер диктує в світі моду
І ти її із гордістю носи

А світлини додаємо у стрічку новин.

 

Упродовж тижня депутати міської ради працювали у комісіях

Депутати міської ради ведуть підготовку до чергової сесії міської ради. Відбулися засідання постійних комісій, на яких розглянуті підготовлені проєкти рішень.

Зокрема, на засіданні постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, екології та благоустрою міста, комунального майна, промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торговельного та побутового обслуговування населення опрацьовані проєкти рішень щодо розроблення та затвердження містобудівної документації, про дозвіл на списання основних засобів, про внесення змін до Комплексної місцевої програми захисту населення і територій Ковельської міської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням міської ради від 24.12.2020 року № 2/16.

У ході роботи комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, материнства і дитинства, соціального захисту населення, спорту і фізичної культури, в справах сім’ ї і молоді та релігії підтримали проєкти рішень про внесення змін до Програми соціального захисту окремих категорій мешканців Ковельської територіальної громади на 2022 рік і Програми фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання Ковельської міської ради Волинської області на 2022-2024 роки, проєкти статутів та положень установ, структурних підрозділів управління культури, молоді, спорту та туризму.

Постійна комісія з питань планування, бюджету і фінансів обговорила проєкти рішень про внесення змін до рішення міської ради від 23.12.2021р. № 16/7 “Про бюджет Ковельської міської територіальної громади на 2022 рік ”та до рішення міської ради від 23.12.2021 року №16/19 “Про затвердження програми мобілізаційної підготовки, мобілізації та приписки і призову юнаків на строкову військову службу на 2022-2024 роки ”.

Досить продуктивною була робота постійної комісії міської ради з питань регулювання земельних відносин, містобудування, планування та розвитку території об’єднаної громади, утворення та функціонування старостинських округів, сільського господарства, природокористування та використання надр. З-поміж іншого депутати зосередили увагу на питаннях щодо реалізації переважного права на укладання (поновлення) договору оренди землі на новий строк, підготовки матеріалів для продажу земельних ділянок шляхом аукціону.

Проєкти рішень відповідно до профільного спрямування проголосовані на засіданні постійної комісії з питань дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку, конфлікту інтересів.

Обранці громади погодили проєкти рішень та рекомендували винести їх на затвердження сесії міської ради.

 

У Ковелі запрацювали пришкільні табори

Сьогодні для учнів гостинно відчинили свої двері табори відпочинку з денним перебуванням.

Вони працюватимуть до 7 липня у п’яти закладах загальної середньої освіти.

Тут оздоровлюватимуться 270 юних ковельчан віком 10-14 років. Це – переможці конкурсів, олімпіад, відмінники навчання, лідери учнівського самоврядування, діти пільгових категорій.

 

З місцевого бюджету на організацію роботи таборів виділено майже 190 тисяч гривень.

Для школярів проведуть різноманітні екскурсії, змагання. Вони вивчатимуть історію рідного краю і загалом відпочиватимуть у дружньому веселому товаристві.

Подбали і про безкоштовне дворазове харчування дітей.

У Ковелі вручили атестати випускникам

Сьогодні одинадцятикласникам Ковельської громади вручили атестати про загальну середню освіту. Через війну не було цьогоріч традиційних урочистостей у центральній частині міста. Тож і медалі учні отримали у рідних закладах.

Випускників ліцею імені Олени Пчілки привітав міський голова Ігор Чайка. “Пригадую перші дні війни, коли проводжали наших учнів за кордон. Це було надзвичайно щемливо. Багато з них не повернувся й досі. Усі ми розуміємо, яка нині непроста ситуація в країні. Проте, де б ви не були, завжди пам’ятайте, що тут ваше коріння, Батьківщина. Впевнений, що вчителі дали вам необхідні знання, хороший старт в житті. Знаю, що й надалі матимете підтримку цих людей. Тож бажаю подальших успіхів, натхнення, здійснення усіх планів та
мрій. Нехай вам щастить на життєвій дорозі”, – звернувся до одинадцятикласників мер.

Ігор Чайка вручив золоті та срібні медалі тринадцятьом вихованцям закладу. Було ще чимало нагород, адже серед випускників є багато переможців предметних олімпіад, творчих конкурсів, спортивних змагань.

Щирі слова звучали від директора ліцею Олени Вальчук, класних керівників, батьків. На завершення хлопці та дівчата подякували вчителям за знання, терпіння, турботу, за усе хороше, чого навчили їх за ці одинадцять років.

Загалом сьогодні у Ковельській громаді свідоцтва отримали 450 випускників. Золоті та срібні медалі вручили 57 відмінникам навчання: 37 золотих, 20 срібних.

Попереду у вчорашніх школярів доросле життя зі своїми радощами і труднощами, але шкільні спогади назавжди залишаться найсвітлішими. З щирими усмішками та неприхованими сльозами на очах вони прощалися зі своїми вчителями, друзями.

 

На урочистостях у ліцеях побували та привітали випускників секретар міської ради Оксана Багнова, перший заступник міського голови Тарас Яковлев, заступники міського голови Наталія Маленицька та Віктор Жигаревич.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагородами з нагоди професійного свята відзначено працівників Ковельського МТМО

Міський голова Ігор Чайка завітав на урочистості та привітав з професійним святом колектив Ковельського МТМО.

У своїй промові він, зокрема, наголосив: «Ще рік тому ми з вами зустрічалися за інших обставин. Тепер переживаємо непрості часи. Проте, я впевнений у Вашій відданості обраній справі, професіоналізмі. Знаю, що семеро ваших колег тепер на фронті. Вони воюють за нашу незалежність та свободу. Запевняю, що міська влада й надалі підтримуватиме та сприятиме розвитку медичної галузі у нашій громаді.

 

Немає покликання вищого і благороднішого, аніж повертати людям здоров’я і повноцінне життя. Дякую вам за щоденну працю, подаровану людям віру і радість».

Міський голова вручив Подяки та сертифікати на грошову винагороду за високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток охорони здоров’я, надання кваліфікованої медичної допомоги, сумлінну працю і чуйність Світлані Затхей — лікарю-педіатру стаціонарного педіатричного відділення центральної районної лікарні, Тетяні Клімчук — виконуючій обов’язки завідувача (лікаря-педіатра) міської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №5 Центру первинної медико-санітарної медичної допомоги Ковельського МТМО, Валентині Олійник — сестрі медичній поліклініки (лікарського кабінету) поліклініки центральної районної лікарні, Тамарі Сахарук — молодшій медичній сестрі (санітарці) загально-лікарняного персоналу центральної районної лікарні, Миколі Дем’янчуку — робітнику з комплексного обслуговування й ремонту будинків господарсько-обслуговуючого відділу центральної районної лікарні.

Крім цього, 26 представників колективу отримали сертифікати на виплату міської премії медичним працівникам до професійного свята в сумі 5000 тисяч гривень кожному.

Слова вдячності і вітань звучали від начальника Ковельської військової районної адміністрації Ольги Черен, голови Ковельської районної ради В’ячеслава Шворака, генерального директора МТМО Валентина Вітра, декана Благовіщенського округу ПЦУ протоієрея Василя Мичка, начальника управління культури, молоді, спорту та туризму Андрія Мигулі.

Урочистості до Дня медичного працівника доповнили музичними номерами.

 

Центральні вулиці Ковеля прикрасили квітами

Днями працівники КП “Добробут” вивісили горщики з квітами на електроопорах вздовж вулиці Незалежності та на ліхтарях, що на площі Героїв Майдану.

Комунальники обрали сульфінію. Вона пишно цвіте на сонці. Не потребує особливого догляду. Потрібен лише полив двічі на тиждень. Рослина сама візьме вологи, скільки їй потрібно.

Міська влада закликає власників крамниць, офісів, підприємств та організацій теж облаштувати зелені зони поряд зі своїми будівлями та разом подбати, щоб Ковель був квітучим містом.

Ковель втратив ще одного Героя

Від гірких сліз мами, усіх рідних розривалось серце кожного, хто прийшов сьогодні на площу Героїв Майдану, щоб провести в останню путь захисника України Юрія Кравчика.

Він загинув 12 червня біля населеного пункту Відродження Донецької області.

Близькі та знайомі Юрія згадують його лише добрими словами: прекрасний син, батько, дідусь, друг, світла, хороша людина. Він – справжній патріот своєї держави.

“Юрій Кравчик, як і більшість хлопців, яких ми тут вшановуємо, добровільно пішов на фронт. Він не міг залишатися осторонь, адже розумів: якщо сидіти, склавши руки, то ворог прийде сюди, – звертаючись до присутніх, сказав міський голова Ігор Чайка. – 112 днів триває війна. Щодня ми з глибокою тривогою слухаємо звістки про те, як російські агресори руйнують наші лікарні, школи, дитсадки, житлові квартали. Все це ми відбудуємо, але не загояться душевні рани, бо ми так багато втрачаємо наших воїнів”.

Юрію Кравчику було 52 роки. У нього залишились мама, донька, син, онук.

Поховали Героя у рідному селі Стеблі Ковельського району на місцевому кладовищі поряд із батьком.

Вічна пам‘ять! Низький уклін та співчуття близьким і рідним.

 

З нагоди завершення навчального року у школі мистецтв відбулись урочистості

Цьогоріч у закладі – 69 випускників. Це – вихованці фортепіанного, народного, духового, струнно-смичкового та струнно-народного відділів. Учора їм вручили свідоцтва про музичну освіту. Із похвальними листами закінчили школу 12 учнів.

Під час урочистостей випускників привітав начальник управління культури, молоді, спорту та туризму Андрій Мигуля: “Вам було нелегко, адже майже два роки доводилось працювати дистанційно. Вами можна, направду, пишатися, бо ви пройшли ці випробування достойно. Вдячний педагогам за те, що зуміли допомогти своїм учням закохатись у музику, присвячували свій час розвитку молодих талантів, а батькам — за чудових дітей”.

Побажала своїм вихованцям мирного щасливого майбутнього, закликала не забувати років навчання та свій музичний інструмент директор закладу Тетяна Артемук: “За вами – майбутнє нашої країни. Ми – та армія, яка має захищати і популяризувати нашу культуру, нашу самобутність, мовою мистецтва заявляти про Україну світу”.

Ковельська школа мистецтв — лідер серед подібних закладів на Волині, знаний центр естетичного виховання. Тут працює 65 творчих педагогів, у яких навчається майже 700 учнів.

Напевно, не для всіх сцена стане частиною життя, не всі пов’яжуть майбутню професію з музикою, але любов до мистецтва, яку їм прищепили в стінах закладу, залишиться з ними на все життя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


© Ковельська міська рада.