телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

В Україні стартувала національна кампанія “Гвардія наступу”

Штурмові бригади, до яких можуть вступати добровольці, націлені саме на посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України. Основу підрозділів будуть складати діючі поліцейські, прикордонники, нацгвардійці.

Охочі приєднатися до «Гвардії наступу» українці можуть подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, де представлені всі бригади, які комплектуються.

Ви самостійно обираєте підрозділ, в якому хочете служити: чи це бригада Нацполіції «Лють», чи бригади Держприкордонслужби «Сталевий кордон», чи шість бригад Нацгвардії.

Або інший варіант – на офіційному сайті “Гвардії наступу” є телефон гарячої лінії, за яким можна проконсультуватися і отримати додаткову інформацію (080 010 00 20).

Або ж подати анкету через Центр надання адміністративних послуг: м.Ковель, вул. Незалежності, 73 та вул. Драгоманова, 22.

Для всіх бійців цих бригад зберігаються пільги, які є для військовослужбовців та поліцейських.

Навчання бійців бригад триватиме кілька місяців: спочатку індивідуальне, потім – в складі підрозділу, і коли командир буде розуміти, що підрозділ готовий, вони перейдуть до виконання бойових завдань.

У Ковелі відкрили меморіальну дошку скрипалю, заслуженому працівнику культури України Михайлу Тлумаку

Учора на фасаді Ковельської школи мистецтв відкрили меморіальну дошку відомому у місті скрипалю, викладачу, заслуженому працівнику культури України Михайлу Тлумаку. Як і у житті,  на ній – маестро зі скрипкою.

 

2 лютого йому  мало би виповнитись 90 років. У листопаді 2021 талановитого музиканта не стало. Але про нього залишились найсвітліші спогади.

До Ковеля Михайло Тлумак приїхав у 1959. Історія його життя тісно пов’язана зі школою мистецтв, в якій він працював 62 роки. У 1970–1985 роках очолював струнно-смичковий відділ. З його ініціативи в 2000 році при школі мистецтв відкрили клас віолончелі. Понад шість десятиліть Михайло Григорович навчав дітей гри на скрипці.

Він був засновником відомого на Волині інструментального гурту «Чардаш», солістом знаного ансамблю пісні й танцю «Лісова пісня» та інструментального ансамблю «Ретро». Високої оцінки заслуговує його праця з оркестром народних інструментів. Під керівництвом Михайла Тлумака оркестр здобув чимало нагород на обласних та всеукраїнських конкурсах і фестивалях. Музикант зі скрипкою об’їздив усю Європу. У 2013 році йому було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

На відкритті меморіальної дошки спогадами про музиканта поділився міський голова Ігор Чайка.

– Це була людина, з якою я дуже часто спілкувався. Добрий, щирий, Михайло Тлумак завжди був відкритим до розмови. Коли він брав до рук скрипку — ставало відразу зрозуміло, що Михайло Григорович має талант від Бога. Наскільки гармонійно звучали мелодії цього інструменту у його виконанні. Колеги, учні повинні продовжувати справу свого наставника, аби його музика звучала й після нашої Перемоги. Ми пам’ятаємо нашого скрипаля і будемо пам’ятати завжди.

Тепло говорили про талановитого ковельчанина ті, чиї дороги з ним тісно переплітались у житті – заступник директора школи мистецтв Людмила Мишковець, головний редактор газети “Вісті Ковельщини” Микола Вельма, отець Ростислав Дідух та тато вихованця Михайла Тлумака Володимир Шеремета.

Пісню «Старий скрипаль» у виконанні ансамблю «Награш», в якому грав і Михайло Тлумак, ще за життя присвятили маестро. І сьогодні вона часто звучить у нашому місті у пам’ять про нього.

Сьогодні Михайла Тлумака уже нема з нами, але є його скрипка, його родина, діти, онуки, правнуки, є його учні, колеги. Живе пам’ять про хорошу людину.

Триває процес перейменування вулиць Ковеля

Відбулось засідання топонімічної комісії, на якому розглянули питання щодо перейменування вулиці Мечникова на вулицю Валерія Гонти та провулка Тараса Шевченка на вулицю Алли Полякової.

 

 

Нагадаємо, що з 23 листопада 2022 року по 6 січня 2023 року тривало громадське обговорення. Крім того, надійшли письмові звернення від жителів.

Пропозицію щодо перейменування провулка Тараса Шевченка ковельчани не підтримали. В електронному голосуванні взяли участь 39 мешканців, два письмові звернення про незгоду з перейменуванням підписали 217 осіб. Щодо перейменування вулиці Мечникова в онлайн опитуванні думки розділилися.

 

 

Комісія на засіданні заслухала мешканців провулка Тараса Шевченка, які наполягали на тому, аби не перейменовувати провулок.

Зважаючи на результати електронного голосування, думку людей, комісія вирішила не перейменовувати провулка Тараса Шевченка.

Після обговорення другого питання проголосували подати на розгляд сесії міської ради проєкт рішення про перейменування вулиці Мечникова на вулицю Валерія Гонти.

 

Прощавай, Фотографе! Максиму Бурді назавжди — 25. Вічна пам’ять Герою!

Лише – 25…А який вагомий слід він залишив на цій землі, як глибоко він залишився у серцях всіх, хто його знав.

Сьогодні ковельчани попрощалися з Максимом Бурдою – справжнім патріотом нашої країни, талановитим фотографом, молодим хлопцем. Йому б жити і жити, реалізовувати свої плани, мрії, але війна забрала у нього цю можливість…

Максим не вагався, він рік тому уже знав і готувався до захисту своєї країни.

«Я не військовий журналіст чи фотограф, я, по факту, звичайний військовий, який інколи дістає фотоапарат із кишені. Перш за все, в руках я тримаю зброю, і лише, коли дозволяють умови та ситуаціядістаю фотоапарат.

У цивільному житті, будучи весільним фотографом, який вдень танцює з нареченими, а вночі ретушує фото, я ніколи не тішив себе ілюзіями, що війна, яка тривала на Сході України, не торкнеться усієї країни.

Саме тому, в 20-их числах лютого, коли я замовив собі плитоноску, мої колеги (весільні фотографи і тд.) казали, що краще б щось до фотіка купив. Але уже тоді я знав, що точно не буду в рядах тих, хто стоїть у черзі на кордоні із Польщею», – писав Максим у своєму телеграм-каналі.

Максим Бурда з перших днів повномасштабного вторгнення захищав Україну від ворога, спочатку у лавах тероборони, а потім у складі 3-ї Окремої Штурмової Бригади.

Сотні людей прийшли подякувати Герою за його військовий подвиг, за його сміливість, самовідданість і велику любов до своєї країни…

Сьогодні нас тут зібрала світла і надзвичайно добра людина — Максим Бурда. Ніжний і люблячий син, вірний товариш, незламний воїн, патріот своєї країни. І справді прекрасний фотограф. Він був із тих ідейних молодих людей, які намагалися бути зрілими будівничими своєї країни. Війна дійсно забирає найкращих. Герої не вмирають. І пам’ять про них буде завжди жити в наших серцях”, – сказав міський голова Ігор Чайка.

Уже сьогодні можна видати збірку спогадів про Максима. 30 січня Захиснику мало виповнитися 26 років. У його День народження, до якого він не дожив чотири дні, друзі все одно вітали свого Фотографа на сторінці у Фейсбук.

Наталя Стаднік написала: “А ще, тобі неймовірно пасує твоє імя, адже у житті ти все робив на максимум: дружив на максимум, кохав на максимум, максимально обожнював фотографію, максимально любив свій Ковель і нашу Україну”.

Його дівчина Марія Лукашук пообіцяла організувати виставку фотографій Максима. Американське місто-партнер Ковеля Шамблі теж хоче показати світлини ковельського фотографа у себе.

Ми прощаємось з найчеснішою та найпоряднішою людиною, яку я тільки знаю. Неймовірно талановитий фотограф, чиї фото публікували на своїх сторінках Збройні Сили України. Максим. Його світлинами захоплювалися тисячі людей з усієї країни. Він безмежно любив Ковель та завжди прагнув розвивати своє місто і свою державу. Готовий був допомогти кожному, віддати останнє, але допомогти. Ми прощаємось з Героєм України, який поклав своє життя заради нас та нашої свободи. Він жив, живе і буде жити в нашій пам’яті завжди”, – таким пам’ятатиме свого нареченого Марія.

Приїхав віддати останню шану своєму випускнику, висловити слова співчуття рідним і близьким Максима декан гуманітарного факультету «Острозької академії» Максим Карповець.

– Прекрасний, щирий і завжди усміхнений. Це справді приклад шляхетної і доброї людини, про яку тільки згадуєш лише приємне, від якої досі йде світло. Ось як зараз памʼятаю його посмішку, ходу, приємний тембр голосу й такий по-домашньому теплий погляд, – зазначив він.

Дякуємо тобі Максиме, що ти зробив для нас, для країни. Памятатимемо тебе завжди. Прощавай, Фотографе!

Слава Герою!

 

 

У Ковелі відбувся чемпіонат міста з вільної боротьби

У ДЮСШ №1 ім. Петра Стуса відбувся чемпіонат Ковеля з вільної боротьби серед школярів 1-4 класів. Спортсмени показали майстерність володіння борцівськими прийомами, проявили характер та волю до перемоги.

 

 

Чемпіонами та призерами у своїх вагових категоріях стали:

до 20 кг:
І місце — Андрій Мілєхін
ІІ місце – Єва Левчук
ІІІ місце — Артем Мілєхін

 

 

до 24 кг:
І місце — Роман Бойчук
ІІ місце – Максим Тишик
ІІІ місце — Олександр Сілін, Захар Гуславський

 

 

до 30 кг:
І місце — Владислав Сас
ІІ місце – Роман Долинюк
ІІІ місце — Антон Марчук

 

 

до 34 кг:
І місце — Дмитро Бойчук
ІІ місце – Кирило Куртяк
ІІІ місце — Даніїл Полко, Михайло Паридуда

 

 

до 40 кг:
І місце — Богдан Вінокуров
ІІ місце – Тимофій Мельник
ІІІ місце — Андрій Івануха

 

Через місяць на юних борців чекають нові старти

 

Віталій Волосюк, директор ДЮСШ

ім. Петра Стуса

 

У Ковельському ЦНАПі працівник поліції надає консультації щодо можливостей проходження служби у новоствореному підрозділі

З 1 лютого в управління ЦНАП міста Ковеля (вул. Незалежності, 73) працівник кадрового забезпечення Національної поліції України консультуватиме щодо можливостей проходження служби у підрозділі патрульної служби поліції особливого призначення.

Основні службові обов’язки:
• забезпечення особистої безпеки громадян, захист їхніх прав і свобод, законних інтересів
• запобігання правопорушенням та їх припинення
• патрулювання визначеної території для забезпечення публічної безпеки і порядку
• забезпечення публічної безпеки та охорони публічного порядку під час зборів, мітингів, демонстрацій та інших масових заходів
• виконання службових обов’язків в зоні бойових дій

Бажані якості та навички:
• висока мотивація та орієнтація на якісні зміни в державі
• здатність швидко приймати рішення та діяти в екстремальних ситуаціях
• дисциплінованість, організованість, відповідальність
• комунікабельність, ввічливість, стриманість, прагнення допомагати людям
• вміння аргументовано висловлювати свою думку
• наявність посвідчення водія категорії В
• досвід роботи з ПК (офісні програми, Інтернет) на рівні впевненого користувача

Вимоги до кандидатів:
• громадянство України
• вік від 18 років
• вільне володіння українською мовою
• повна загальна середня освіта
• високий рівень фізичної підготовки
• знання Конституції України, ЗУ «Про Національну поліцію», ЗУ «Про запобігання корупції», Кодексу України про адміністративні правопорушення

Пропонується:
• соціальне забезпечення згідно діючого законодавства, пільговий лізинг на житло, компенсацію оренди за винайм житла
• професійну підготовку за міжнародними стандартами
• можливість отримання вищої освіти у вищих навчальних закладах зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських
• перспективу кар’єрного росту

ГРОШОВЕ УТРИМАННЯ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ПІДРОЗДІЛУ
Мінімальне грошове забезпечення підрозділу становитиме 25 тис. гривень, що на сьогодні є одним з найвищих заробітних плат серед правоохоронних структур.
Посада Середній рівень планового грошового забезпечення (на руки)
інспектор, інженер, інструктор 25 400-26 000
командир взводу 30 000-32 000
командир роти 34 000-36 000
командир батальйону 37 000-39 000
Додатково будуть нараховуватися виплати, пов’язані з виконанням завдань з відсічі збройної агресії, а саме 30 тис. та 70 тис. під час виконання бойових завдань.

За консультаціями щодо умов прийому на службу у новостворений підрозділ Національної поліції України звертайтеся у ЦНАП за адресою: м. Ковель, вул. Незалежності, 73. Представник Національної поліції України буде проводити прийом у понеділок – п’ятницю упродовж робочого дня.

Чекаємо усіх бажаючих наблизити перемогу Україну від російської навали!

 

 

 

 

 

Керівники міста зустрілись з військовослужбовцем Георгієм Крушельницьким, який сім місяців перебував у російському полоні

Сьогодні міський голова Ігор Чайка та секретар міської ради Оксана Багнова зустрілися з військовослужбовцем, капітаном Георгієм Крушельницьким, який сім місяців перебував у російському полоні.

Ковельчанин повернувся в Україну у рамках обміну 31 грудня. Тоді 140 українців зустріли Новий рік уже на рідній землі. Серед них – поранені, а також захисники Маріуполя, острова Зміїний, добровольці ТРО, захисники з Бахмутського напрямку.

У неволю Георгій потрапив у  Донецькій області. Місяць тому його звільнили, а до Ковеля чоловік приїхав нещодавно, пройшовши реабілітацію, яку продовжить у рідному місті.

Військовий розповів, що вдома його чекали дружина з донькою та батьки.

– Я писав листи, проте не був впевненим, що їх відправлять. Багато з них не потрапляли до своїх адресатів. Мій дружина отримала лише через два з половиною місяці, тому рідні знали, де я знаходжусь, – поділився  Георгій Миколайович.

Ігор Чайка подякував захиснику України за сміливість та силу духу. Також запевнив, що міська влада завжди готова надати ковельчанину підтримку та допомогу.

«Радіємо Вашому звільненню та вдячні за мужність, стійкість та витримку!», – додав мер.

Колектив ліцею №11 допомагає Збройним Силам України

Заклади освіти Ковельської громади активно займаються волонтерством. Нещодавно колектив ліцею №11 відправив військовим генератор, солодощі та окопні свічки.

Директор Галина Сидорук розповідає, що з перших днів війни щомісяця працівники закладу акумулюють певну суму коштів, які використовують на потреби військових. Співпрацюють з окремими підрозділами, дізнаються про те, що їм необхідно, і,  по можливості, виконують замовлення.

 

Діти теж прагнуть допомогти. Кожен клас хоче бути корисним. Зокрема, учні 7-Б разом із батьками виготовили окопні свічки. 5-Г теж доєднався до хорошої справи. У коробки поклали ліки, смаколики та свої творчі роботи. А ще — синьо-жовтий стяг з побажаннями та словами вдячності нашим Героям. І це лише те, що було останніми днями.

 

 

«На війні маленьких справ не буває. Кожна наша допомога – це крок до перемоги. Все буде Україна!», – йдеться на сторінці ліцею №11 у Фейсбук .

Крім того, допомагають партнери з Бжега Дольного. Ліцей №11 уже багато років товаришує з навчальним закладом цього польського міста, мають там багато друзів, знайомих, які теж надають благодійну допомогу для України.

 

Заступник директора Юрій Стречен особисто їздить у Польщу, аби доставити зібране. Буває, сам відвозить передачі військовим, а частіше – відправляє з іншими волонтерами.

 

 

“Ми не зупиняємось. Постійно в роботі. Скільки уже наші діти зробили окопних свічок, важко й порахувати. А восени на ювілей школи ми провели потужний благодійний ярмарок, завдяки зібраним на ньому коштам, добровільним пожертвуванням учителів і небайдужих ковельчан для наших захисників купили дрон MAVIK 3. Щиро дякуємо учням, батькам та педагогам, усім, хто не лишається осторонь, активно допомагає нашій армії”, – зазначає Галина Олексіївна.

 

Тридцята сесія міської ради: які рішення прийнято

Учора, 26 січня,  відбулась чергова тридцята сесія Ковельської міської ради. Під час пленарного засідання депутати розглянули майже сотню питань. Більшість з них — земельні.

Крім того, обранці громади затвердили Порядок відшкодовування витрат, понесених на встановлення пам’ятників, членами сімей загиблих на війні (померлих) військовослужбовців. Кошти на це передбачені у бюджеті громади на 2023 рік.

Отримати допомогу мають право сім’ї, які на момент загибелі (смерті) військовослужбовця, були зареєстровані в громаді. Її розмір складатиме 50 тисяч гривень.

Прийнято Програму запобігання та ліквідації наслідків підтоплення окремих територій Ковельської територіальної громади на 2023 рік. Внесено зміни до Комплексної місцевої програми захисту населення і територій Ковельської міської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2021-2025 роки та Програми соціального захисту окремих категорій мешканців міста Ковеля.

На сесії затверджено список присяжних Ковельського міськрайонного суду Волинської області.

У ході засідання взято до відома інформації про роботу виконавчого комітету міської ради у четвертому кварталі 2022 року, відділу програмно-комп’ютерного забезпечення виконавчого комітету міської ради за 2022 рік, про стан боротьби із злочинністю, забезпечення громадського порядку та виконання програми профілактики правопорушень і злочинів за 2022 рік.


© Ковельська міська рада.