Skip to main content
телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Енергозбереження

Програма фінансової підтримки житлового фонду Ковельської територіальної громади:

 

Фонд енергоефективності – єдина в Україні державна установа, створена Урядом України відповідно до Закону України Про Фонд енергоефективності з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю з метою виконання Паризької угоди, впровадження acquis communautaire Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.

Місія Фонду – підняти Україну до європейського рівня енергетичної ефективності шляхом зменшення рівня енергоспоживання та викидів СО2 у житловому секторі, та як наслідок – зменшення негативного пливу на екологію та пом’якшення наслідків зміни клімату.

Фонд енергоефективності надає підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень з врахуванням кращих європейських практик з термомодернізації будівель. Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.

Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН) .

Які рішення пропонує Фонд енергоефективності?
Фонд покликаний забезпечити довгостроковий механізм фінансування проектів з енергоефективності для багатоквартирних будинків.Якщо у вашому будинку діє ОСББ – ви можете скористатися перевагами Програми Фонду, яка передбачає часткову компенсацію витрат на енергоефективні заходи. Більш детальна інформація про Програму Фонду – за посиланням.Регіональні консультанти IFC, забезпечують постійне інформування про Програму Фонду енергоефективності та супровід проектів для ОСББ.

1. Як стати учасником програми “Енергодім” – eefund.org.ua

2. ОСББ м. Ковеля на мапі програми “Енергодім” – https://www.google.com/maps/

 

Перелік необхідних заходів для економії енергоресурсів

1. Утепліть власне житло. Замініть вікна, утепліть двері та стіни – обігрівайте дім, а не навколишній простір. Це знизить ваше енергоспоживання. При цьому обсяги оплати за використання енергоресурсів зменшаться на 13-17%.

2. Установіть тепловідбивні екрани – стіна за радіатором може нагріватися до 500С. Закріпіть на стіні поза радіатором тепловідбивний екран з листа фольги, який буде відбивати тепло в приміщення та підвищить ефективність обігріву кімнати.

3. Заощаджуйте енергію – купуйте побутові прилади з найменшим рівнем енергоспоживання. Так, холодильник класу «А» або «А+» споживає на 30-50% менше електричної енергії від загального споживання електроенергії холодильником класу «В».

4. Виключайте всі електроприлади, які не використовуються, не залишайте їх у режимі очікування. Навіть у режимі очікування вони споживають енергію. 

5. Економте воду вдома. Пам’ятайте, що із крапаючого крану витікає 60 літрів води на добу, або 1800-1860 літрів на місяць. Установіть лічильники води, щоб простежити за витратами.


© Ковельська міська рада.