телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019
  • Головна
  • Новини
  • Міський голова Ігор Чайка звітує про роботу за 2022 рік перед громадою

Міський голова Ігор Чайка звітує про роботу за 2022 рік перед громадою

Міський голова звітує про роботу за 2022 рік перед громадою. Наразі проходять зустрічі у різних локаціях міста. Ігор Чайка уже поспілкувався з мешканцями мікрорайону “Ковель- 2” , учора розмова відбулась біля паркової сцени.

У ній взяли участь секретар міської ради Оксана Багнова, перший заступник міського голови Тарас Яковлев, заступники міського голови Наталія Маленицька, Віктор Жигаревич, керуючий справами Іван Чуліпа, депутати міської ради, керівники структурних підрозділів виконкому.

За словами мера, 2022 рік мав у громаді стати роком будівництва та реконструкцій: центральної частини міста та Привокзальної площі. Планувались капітальні ремонти дворів та вуличного освітлення. Усі ці плани перекреслила війна.

Після 24 лютого Ковель миттєво перелаштовувався під виклики воєнного стану. У місті було розгорнуто волонтерські штаби, збирали та перенаправляли допомогу нашим військовим, найбільш постраждалим у перші дні повномасштабного вторгнення українським містам.

Ковель активно підтримали міста-побратими, яких є дев’ять у Європі. Торік кордони партнерства було розширено та підписано Договір про співпрацю з американським містом Шамблі.

Попри війну життя у місті не зупинилось: ремонтували тротуари, міняли труби на аварійних водогонах громади, реконструювали системи водовідведення дощових і талих вод, садили дерева, готувалися до опалювального сезону. Розробили інвестиційний паспорт громади і стали учасниками важливого проєкту для підтримки малого та середнього бізнесу в громаді. У найстисліші терміни облаштовували укриття у закладах освіти — школах і дитсадках.

Як зауважив мер, усі вчилися жити в новій реальності: з повітряними тривогами, “прильотами”, відсутністю світла, води і тепла.

Потому був відвертий діалог ковельчан з очільником міста. Зокрема, найбільше мешканців “Ковель-2” турбує проблема підтоплень, просили люди про зупинку соціального автобуса “Сільмаш — Лісництво” у районі “Вторчермет”, йшлося про ремонт території ЗДО №9.

Представники батьківського комітету цього садка подякували владі за облаштоване укриття та можливість діткам здобувати дошкільну освіту.

Учора ковельчани звернули увагу на необхідність відновлення доріг після прокладання мереж, запитували мера про ремонти прибудинкових територій, цікавились, коли розпочне свою роботу стадіон “Локомотив”.

Міський голова проанонсував, що цієї весни найбільша спортивна арена громади візьме новий старт. Він наголосив, що частину піднятих на зустрічах питань буде вирішено. І для цього місто має необхідний фінансовий ресурс. Акцент буде зроблено на ремонтах доріг. Йдеться про вулиці Відродження, Шкільну, Леонтовича, де передбачено реконструкцію та капітальний ремонт, завершать роботи на провулку Шевченка та вулиці Заводській (від буд.№9 до вулиці Тараса Боровця). Продовжать у різних мікрорайонах міста облаштування доріг методом напівпросочування.

У планах – реконструкція систем водовідведення дощових і талих вод на вулицях Батуринській, Костомарова, Тютюнника, Миколайчука. Там підрядник уже здійснює роботи. Перебуває на коригуванні проєктно-кошторисна документація для вулиць Багряного, Цинкаловського, Вітовського. Плануються такі роботи і на вул. Володимирській (район Сервісного центру МВС 0742) та вул. Сагайдачного (під залізничним мостом).

Та все ж у зв’язку з воєнним станом Постановою №590 Кабміну місцевому самоврядуванню обмежено фінансування окремих видатків на капітальне будівництво. Знову ж таки доведеться зачекати із запланованими ремонтами прибудинкових територій.

– Для нас зараз головне Перемога. Після якої ми зможемо виконувати свої плани, працювати над реалізацією важливих проєктів. Дякую за те, що ви в Україні, за те, що вірите в Україну, за те, що кожен на своєму місці наближаєте нашу Перемогу, – підсумував Ігор Чайка.

Міський голова і надалі продовжить звітувати перед громадою. Зустрічі пройдуть і в інших мікрорайонах міста.


© Ковельська міська рада.