Skip to main content
телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Особливості завершення 2021-2022 навчального року

У закладах загальної середньої освіти Ковельської міської територіальної громади навчальний рік завершиться 3 червня. Орієнтовно 17.06.2022 планується вручення документів про освіту випускникам 2022 року.

Відповідно до методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України адміністрації закладів та вчителі мають забезпечити виконання освітніх програм та навчального плану за рахунок ущільнення матеріалу, організації самостійної пізнавальної діяльності учнів, додаткових консультацій з використанням технологій дистанційного навчання.

 

У 2021/2022 навчальному році здобувачів загальної середньої освіти звільнено від проходження державної підсумкової атестації. У відповідній графі додатку до документа про освіту буде зроблений запис: “звільнений(а)”.

В умовах правового режиму воєнного стану особливо важливо забезпечити права учнів з сімей внутрішньо переміщених осіб на продовження здобуття освіти.

Станом на 07.04.2022 року у школах Ковельської громади навчається 191 учень з різних регіонів України, а саме: Київської, Донецької, Луганської, Харківської, Чернігівської та інших областей. Варто зазначити, що випускники 9-их та 11-их класів, за бажанням, у нас можуть отримати свідоцтва про базову та повну загальну середню освіту.

Цього року традиційного ЗНО не буде. З огляду на дану ситуацію, в липні 2022 року планується на державному рівні провести національний мультипредметний тест (НМТ). Це дасть змогу забезпечити абітурієнтам вступ для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти на всі спеціальності.

Це тестування відбуватиметься в комп’ютерному форматі. Завдяки чому буде створено максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії. НМТ складатиметься із завдань з української мови, математики, історії України.
Учасник за виконання кожної складової тесту отримає окремий результат. Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними, які використовувались у ЗНО.

Український центр оцінювання якості освіти підготує демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Наразі зазначимо, що завдань з відкритою формою відповіді, наприклад, написання власного висловлення, в НМТ не передбачено.

Заплановано, що НМТ можна буде пройти і в країнах Східної Європи. Для цього необхідно використати логін та пароль, які вже надіслані керівникам закладів загальної середньої освіти за результатами попередньої реєстрації унів11-их класів для проходження ЗНО-2022.

Одним із критеріїв вступу буде також мотиваційний лист, запроваджений ще у 2020 році. Для вступу на бюджет його буде застосовано лише для рейтингування вступників з однаковим конкурсним балом, на контракт він може бути основою для остаточного рейтингування вступників.

За детальними роз’ясненнями за цією темою випускникам можна звернутись до адміністрації закладів загальної середньої освіти, де вони навчаються.

Управління освіти


© Ковельська міська рада.