Skip to main content
телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

Просимо підтримувати порядок у парках нашого міста

Що таке місто? Це – тисячі квартир і приватних будинків. Одна велика оселя, чистота якої починається із сумлінного ставлення її мешканців до себе та довкілля. Тож кожен з нас має дбати, аби у нашому спільному домі був порядок.

Мало б бути правилом для кожного – побутові відходи викидати у визначені для цього місця. У Ковелі майданчики з контейнерами є у різних мікрорайонах міста. Також на окремих вулицях сміття вивозять за графіком.

Втім, нерідко можна спостерігати, коли пакунки з відходами люди несуть в урни, які розміщені на тротуарах або у парках.

Інколи одного мішка достатньо, аби наповнити смітник, частина ж непотребу розлітається навколо. Така недбалість псує вигляд нашого рідного міста.

Це не тільки удар по естетичному вигляду вулиць, а й порушення Правил благоустрою. Часто біля викинутого одного мішка з’являється другий, третій і створюється стихійне сміттєзвалище.

  

За стан навколишнього природного середовища на території парків несе відповідальність керівництво комунального підприємства «Ковельські парки».

На сьогодні серед пріоритетів в його роботі залишається питання благоустрою та санітарного очищення. Ми хочемо, щоб ковельчани та гості нашого міста приходили у парк із задоволенням.

Для цього працівники постійно очищують урни, прибирають місця для відпочинку від лушпиння та недопалків. І так прикро, коли перехожі заповнюють смітники пакунками з домашнім непотребом, які швидко розривають бездомні собаки та ворони. І тоді щойно прибрані парки стають досить непривабливими. А ці люди не зважають і не соромляться своїх зухвалих дій. 

Кожен з нас обурюється таким станом справ. І можна чути, мовляв, куди дивиться місцева влада? Щось потрібно робити! Так, потрібно! Насамперед розпочати з себе.

Наголошуємо, кожному жителю міста про те, що несанкціоноване розміщення домашніх відходів (викидання їх у міські урни на тротуарах, біля магазинів та в парках), створення сміттєзвалищ ЗАБОРОНЕНО законодавством.

Мешканці зобов’язані укласти відповідні договори на надання послуг із вивезення побутових відходів згідно зі ст. 35-1 Закону України «Про відходи», ст. 20 закону України «Про житлово-комунальні послуги» та п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 №1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів».

Відсутність договору є порушенням вимог законодавства у сфері поводження з відходами та правил благоустрою територій населених пунктів. До вищевказаних порушень до громадян застосовується норма ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення у формі штрафу від 340 до 1360 грн, а для посадових осіб (керівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності) та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн.

Відповідно до ЗУ “Про відходи” забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі побутових на території міст та інших населених пунктів та в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людини.

Викидання сміття у непристосованих для цього місцях тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Так, у ст. 42 ЗУ “Про відходи”. зазначено, що особи, винні в порушенні законодавства про відходи несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за порушення встановленого порядку поводження з відходами, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища, прямого чи опосередкованого шкідливого впливу на здоров’я людини та економічних збитків.

Дорогі ковельчани! Кожен з нас повинен усвідомлювати шкоду, яку він спричиняє довкіллю, викидаючи непотрібні речі (сміття) в парку та бути свідомим того, що такі дії караються законом та тягнуть за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Нехай чистота та охайність стануть Вашою доброю звичкою.

Віра ФЕДОСЮК, директор КП «Ковельські парки»


© Ковельська міська рада.