телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019
  • Головна
  • Новини
  • У Ковелі відбулось засідання Громадської ради при міському голові

У Ковелі відбулось засідання Громадської ради при міському голові

Учора під час засідання Громадської ради йшлося про життєдіяльність Ковельської ТГ в умовах війни. У роботі дорадчого органу взяли участь міський голова Ігор Чайка, секретар міської ради Оксана Багнова, заступник міського голови Наталія Маленицька, керівники структурних підрозділів виконкому та представники комунальних підприємств міста.

 

 

 

На початку зустрічі до присутніх звернувся Ігор Чайка: “Кожен на своєму місці має бути максимально ефективним. Зараз у всіх одна велика задача — перемогти, вигнати ворога з нашої землі і знову повернутись до звичного життя.

Дуже вдячний Вам за волонтерську діяльність, добрі справи на благо нашого міста та країни”.

 

 

З 24 лютого міська рада ні дня не припиняли роботу. Зважаючи на воєнний стан, з міркувань безпеки, відмовились від прямих трансляцій засідань. Втім, всі вони розміщені на офіційному сайті міської ради, де їх можна переглянути.

За словами міського голови, у місті було на хорошому рівні організовано прийом внутрішньо переміщених осіб. Тут спільно працювала влада і волонтери. Надзвичайно велику підтримку зараз Ковель має від своїх міст-партнерів, що знаходяться у Польщі, Німеччині, Литві.

І хоча, від усіх масштабних проєктів щодо розвитку громади довелось відмовитись, все ж чимало зроблено для забезпечення життєдіяльності міста та сіл, виконується бюджет, комунальні підприємства ефективно функціонують.

“Найважче, що доводиться зараз переживати – хоронити наших полеглих захисників. Це дуже непроста місія. Ми прагнемо достойно провести Героїв в останню путь. І маємо пам’ятати про наш обов’язок – збудувати країну, про яку вони мріяли і за яку поклали життя”, – підкреслив Ігор Чайка.

Серед питань, які обговорювались на засіданні — про підготовку до опалювального сезону. Начальник відділу житлово-комунального господарства Олександр Кіндер повідомив, що усі 21 котельня готові до роботи. У двох – на Володимира Кияна, 82 та Володимирській, 85 проведено масштабну реконструкцію.

 

 

На запитання також відповідав головний інженер ПТМ “Ковельтепло” Василь Заікін. Здебільшого вони стосувались тарифної політики. Представник підприємства та мер вкотре запевнили, що ціни для ковельчан на послуги з теплопостачання змінюватись не будуть.

Громадська рада запропонувала міській владі вивчити питання щодо можливості надання безвідсоткових кредитів мешканцям на встановлення автономного опалення. Йдеться про невеликі будинки, в яких не створені ОСББ. Перейти на індивідуальне опалення вони мають право лише тоді, коли всі квартири будуть це робити одночасно. Проте, фінансово не завжди люди спроможні це зробити.

Як працюють заклади освіти у новому навчальному році, розповів начальник профільного управління Віктор Бичковський. Він наголосив, що найголовніше завдання — створення безпечних умов для дітей у школах та дитсадках. З цією метою у них облаштовують найпростіші укриття.

 

 

Нині функціонує 21 ЗЗСО. Змішаною формою навчання охоплено 5119 дітей у семи закладах. Дистанційною – 5681 учень. У трьох школах проводиться ремонт підвальних приміщень для укриттів.

У громаді працюють 7 дитсадків, які відвідують 578 дітей ( 37 груп). Для трьох ЗДО облаштовують захисні приміщення. Згодом це дасть змогу ще понад 200 дітям відвідувати садочки.

Чимало уваги на засіданні приділили питанням злагодженої роботи Громадської ради та дотримання правил етичної поведінки окремими її членами.

На завершення Ігор Чайка подякував усім за роботу та закликав до подальшої конструктивної співпраці.

 

 

 


© Ковельська міська рада.