телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019
  • Головна
  • Новини
  • У Ковелі відбувся урочистий захід до Дня Української Державності

У Ковелі відбувся урочистий захід до Дня Української Державності

Сьогодні в Україні вперше відзначають День Української Державності. Датою свята символічно обрано 28 липня – День Хрещення Київської Русі.

У Ковелі біля пам’ятника борцям за волю України відбулись урочистості за участю міського голови Ігоря Чайки, секретаря міської ради Оксани Багнової, голови районної ради Вячеслава Шворака, голови районної військової адміністрації Ольги Черен.

 

На початку заходу право підняти Державний Прапор України було надано учасникам добровольчого формування Ковельської територіальної громади Дмитру Мацюку та Максиму Колядюку.

 

 

“Це нове для нас свято покликане, аби ми замислились над нашою тисячолітньою історією. Ми маємо чим гордитися і маємо ті традиції, які ніколи не дозволять зламати наш дух, нашу віру в Україну, нашу волю до перемоги. І саме це сьогодні демонструють наші воїни на фронті, протидіючи кривавому агресору, який намагається не лише знищити нашу державність, а й стерти нашу пам’ять і переписати історію”, – наголосив у своєму виступі міський голова Ігор Чайка.

 

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв, які віддали своє життя за Україну. Священники Православної Церкви України відслужили панахиду.

Зворушливим моментом заходу стало вручення ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня батькам Єгора Лобанова. Указом Президента України від 12 березня 2022 року №128 їхній син удостоєний нагороди посмертно.

 

“Ми збережемо країну і відстоїмо свою незалежність”, – запевнив командир 100-ї окремої бригади територіальної оборони Волині Руслан Ткачук.

 

Військовослужбовець 14-ї механізованої бригади імені князя Романа Великого Богдан Ковальчук вийшов до мікрофона зі своїм синочком Костею. І так щиро та впевнено на завершення виступу татуся прозвучало з дитячих вуст: “Слава Україні! Героям слава!”.

 

Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника борцям за волю України та меморіальної стели загиблим землякам та Героям Небесної Сотні.

 

 

 

 

 

 

 


© Ковельська міська рада.