



У Ковелі вшанували пам’ять видатної українки, першої голови Ковельської філії «Союзу українок» Лесі Підгірської. 4 липня 1943 року її було розстріляно на цвинтарі на теперішній вулиці Степана Бандери (нині – територія Ковельського управління експлуатації газового господарства Волинської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України»).

Леся Підгірська очолила Ковельську філію «Союзу українок», яка розпочала роботу 23 січня 1928 року. Жінки підтримували ідею об’єднання всього українського народу. Займалися просвітницькою та культурно-освітньою діяльністю, допомагали знедоленим, організовували аматорські вистави.
Під час нацистської окупації Леся Підгірська постійно тримала зв’язок із загонами УПА, надавала їм допомогу медикаментами та інформацією.
Згадати ті події, славетну землячку прийшли міський голова Ігор Чайка, його заступниця Наталія Маленицька, представники Ковельської філії “Союзу українок, підприємства, де знаходиться пам’ятний знак.

Міський голова підкреслив: “Леся Підгірська – одна із сотень, тисяч українців, які поклали своє життя на вівтар нашої незалежності, за ідею нашої державності. Боротьба за Україну триває досі, саме сучасному поколінню належить довести світові – українська держава є, була і буде».
Настоятель церкви Преображення Господнього, протоієрей Ростислав Дідух відслужив панахиду.




