Skip to main content
телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

У Ковелі вшанували пам’ять жертв Бучанської трагедії

Сьогодні у Ковелі приспущені прапори. У громаді – день жалоби на знак вшанування пам’яті мирних жителів міста – побратима Бучі.

Ковель підтримує дружні стосунки уже понад двадцять років з Бучею. Містом, яке не підкорилося загарбнику, зазнало неймовірних втрат, але вистояло. 25 березня 2022 Указом Президента Бучі було присвоєно почесну відзнаку “Місто – герой України”.

Ковельчани прийшли на площу Героїв Майдану, аби хвилиною мовчання вшанувати жертв Бучанської трагедії.

 

 

 

З перших днів війни наше місто-партнер Буча опинилося у вирі людських страждань та горя. Стало містом-мучеником. Разом із Гостомелем, Ворзелем, Бородянкою.

Міський голова Бучі Анатолій Федорук уже заявив, що 90 відсотків загиблих мають саме кульові, а не осколкові ураження. На території міста було створено три масових поховання, куди людей звозили і скидали в ями із зв’язаними руками. Рашисти влаштували пекло на нашій землі.

Звертаючись до присутніх міський голова Ігор Чайка зауважив: “На вулицях Бучі не просто тривала війна і одна армія воювала проти іншої. Там відбувалось страшне – від чого холоне кров. Озброєні до зубів нелюди, окупанти цинічно, ницо, жорстоко знищували мирних жителів, лише за те, що вони українці.

 

 

 

 

Очільник міста повідомив, що з перших днів війни ковельчани спільно із мешканцями району допомагали Бучі, відправляючі гуманітарні вантажі. Зараз знову готується все необхідне для відбудови цього чудового міста під Києвом.

“Україна обов’язково переможе, але ми ніколи не повинні забувати ті злочини, які здійснили окупанти в Бучі. І маємо діяти так, аби весь світ не закрив очі на справжній геноцид у центрі Європи в 21 столітті” — сказав Ігор Чайка.

Слово мав свідок тих подій отець Сергій Мірошниченко. Він розповів як непросто йому прийшлося з родиною. А його маленький син, аби приглушити свій страх, співав зранку до вечора Гімн України.

 

 

 

Панахиду за за убитими і закатованими відслужили священники Православної церкви України.

А діти своїми улюбленими іграшками написали на площі слово – БУЧА.

 

 

 

 

 

Буча… Пам’ятаємо… Сумуємо…

Ковельчани разом з Бучею. Ми віримо, що місто скоро постане з руїн і знову стане окрасою нашої нескореної України.

Слава Україні!

 

 


© Ковельська міська рада.