Skip to main content
телефон Гарячої лінії Ковельського міського голови: 0 800 219 019

У Тойкуті організували зустріч воїнів-афганців

За традицією у ці лютневі дні у Тойкуті воїнів, які виконували свій інтернаціональний обов’язок, вшановує громада.

12 хлопців з сіл Тойкутської сільської ради пройшли війну в Афганістані і всі вони повернулись додому.

За цей час когось не стало, хтось покинув рідне село. Ті, хто мешкає неподалік, з радістю приходять на зустріч з побратимами. Тепер до них доєднались афганці із Доротищ та Гішина сіл, які увійшли в один старостинський округ.

Учора воїни-інтернаціоналісти зібрались у музеї, який створили власноруч понад 10 років тому. Ініціатор Сергій Ілюшик розповідає, що допомогла у цьому місцева та районна влада, яка надала приміщення. А уже самі наповнили його експонатами, матеріалами про ту далеку війну, світлинами.

Саме тут побратими збираються, згадують свою службу. Сюди приходять місцеві школярі, щоб дізнатись із перших уст про війну в Афганістані.

З часом одну кімнату передали атовцям, адже чимало односельців захищали незалежність нашої держави. Тож експозиція почала доповнюватись сучасними військовими реквізитами.

Сергій Ілюшик показав кімнату-музей народного побуту, яку облаштували афганці разом з місцевими жителями. Тут можна побачити старовинні вишиті речі, предмети побуту, меблі.

А в місцевому будинку культури на афганців чекала концертна програма. Хорошого настрою усім присутнім додали виступи гостей з Ковеля, а також місцевих аматорів.

За мужність, відданість, вірність військовому обов’язку, вагомий особистий внесок у розвиток суспільно-патріотичного руху та з нагоди 33-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Подяку голови Української спілки ветеранів Афганістану Сергія Червонописького оголошено Олександру Возняку. Нагороду за дорученням Спілки йому передав побратим Сергій Ілюшик.

Староста Юлія Трофимчук подякувала воїнам-інтернаціоналістам за їх мужність, силу духу, за те, що уже упродовж трьох десятиліть підтримують один одного.

Сьогодні ви зібрались, аби згадати частину свого нелегкого життя і тих, хто не повернувся живим на рідну землю. Шана Вам усім і вічна пам’ять та слава тим, хто загинув!”, – сказала вона.


© Ковельська міська рада.